Skocz do zawartości

Nagłośnienie w salonie


almostdeaf

Recommended Posts

Dzień dobry,

Jestem nowym użytkownikiem forum i jest to mój pierwszy post. Jestem zupełnie zielony w temacie audio. W tej chwili moim najlepszym sprzętem grającym są słuchawki AKG K181 DJ podłączone do mojego laptopa. Chciałbym to jednak zmienić. Urządzam właśnie mieszkanie i będę wdzięczny za wszystkie rady, jak najrozsądniej wydać około 5 tyś. na nagłośnienie w salonie. Plan salonu umieściłem tutaj:

http://pl.tinypic.com/r/2gxobdl/8

TV wisi na ściance oddzielającej salon od kuchni. Wygląda to mniej więcej tak:

http://pl.tinypic.com/r/16895lk/8

Sprzęt wykorzystywany będzie zarówno przy oglądaniu filmów, jak i słuchaniu muzyki. Muzyka bez żadnego konkretnego gatunku - wszystkiego po trochu. Początkowo myślałem o systemie 5.1, ale teraz już nie jestem pewien, czy nie lepiej kupić dwa porządne głośniki. Pytanie tylko gdzie je postawić? Niestety planowanie audio zostawiłem na sam koniec i teraz widzę, że może być z tym problem.

Mam nadzieję, że da się coś z tym jeszcze zrobić, tak aby brzmiało to w miarę dobrze.

Z góry dziękuję za pomoc,
Piotrek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witaj,

Faktycznie może być problem z ustawieniem obecnie kolumn.

Jeśli zdecydujesz się na system kinowy proponował bym mało inwazyjne w otoczenie Canton Movie 75 i amplituner Yamaha 479.

Z kolei jeśli chciałbyś system stereo to Dali Zensor 5 z amplitunerem stereo Yamaha RN 500 lub Onkyo 8150.

Kolumny w białym kolorze dobrze zgrały by się z resztą. Ze zdjęcia jednak wygląda ze musiały by być wysunięte przed linie telewizora.

W razie pytań lub wycen zapraszam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...