Skocz do zawartości

Zestaw "sieciowy" za 1500 zł


Warmplace

Recommended Posts

Witajcie

Piszę w sprawie mojego pierwszego zestawu - to pierwszy post. postaram sie go napisac zgodnie z oczekiwaniami i wymaganiami forum. Jesli bedzie jakis blad, z góry przepraszam.

Szukam sprzętu do ok 1500 zł do salonu ok 25 metrów. Poniżej odpowiedzi na pytania
1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

1500-1600 zł to własciwie górna granica. tak myślę icon_wink.gif

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

Z uwagi na kwestie gwarancji i zawodność jednak elektroniki- nowy

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy

Stereo - mini wieża - z uwagi na brak dedykowanego miejsca, oraz młodą córę, która lubi rozmontować różne rzeczy (mam takie miejsce gdzie bezpiecznie mogę umieścic sprzet, ale musi być dość małych rozmiarów:)

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący

Nie mam nic icon_smile.gif

6) Jakiej muzyki słuchamy

Słucham takich kapel jak Tool, A perfect circle, Nine inch nails, Mogwai, tides from nebula, sigur ros.. ale też DJ Shadow, U.N.K.L.E, Bonobo ...czyli generalnie rock progresywny (cos takiego:P) i elektronika ale nie jakas klubowa łupanka icon_wink.gif .. z całym szacunkiem:D nie znam sie na typach muzyki wiec sorry ze opisałem głównie nazwami zespołów

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony

Konieczna jest multimedialność. z Uwagi na młodą "Młodą" słucham głównie z doskoku i z FLACów, MP3 lepszej jakości. Obecnie to nawet wstydzę się na takim forum pisac jak słucham muzyki... bo to jakaś masakra. Wiec tak jak mowilem mulitemdialnosc (wifi do dysku NAS i ew usb) Apka na androida do obsługi - wiele m mini-wież tak ma icon_smile.gif Wiem, że to mało audiofilskie icon_sad.gif Sorry

co do moich typów:
1) Pioneer X-HM72 - wydaje mi się, że gra fajnie - jest też multimedialny
2) Yamaha Pianocraft mcr-n560 - sluchalem jej w sklepie we wro.. powiem szczerze - pioneer wydawał mi sie fajniejszy choc sluchalem innego repertuaru - moze to to. Na pioneerze sluchem swojego icon_smile.gif
3) Denon Ceol Piccolo - taki sobie jak dla mnie - brak CD (a moze sie przyda z czasem - córa rośnie i może przestanei jeśc dyski CD niedlugo icon_wink.gif )
4) Denon heos 5 - sluchalem tego jako takiego troche "soundbara" - w sumie brzmial fajnie, ale nie przekonuje mnie i design i samo urządzenie jakoś - dziwne i brak CD icon_wink.gif

NIe wiem co jeszcze:) generalnei jestem już prawie zdecydowany na kupno Pioneera - ale wole sprawdzić to z wami icon_smile.gif

Dzieki
pozdrawiam
Marcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na spory metraż gotowy zestaw odpada i to z marszu z picolo na czele, choć inne też.
Niestety z racji że szukasz modnych dodatków sieciowych o używany będzie trudno, choć zdarzają się takowe np Yamaha RN300 na gwarancji .
Ja sugerowałbym kupić samą jednostkę centralną ( bo jeśli musisz nową) i kupić do tego normalne, nawet tanie kolumny podstawkowe.
Kolumny dodawane do zestawów to w zasadzie głośniki startowe, aby sprawdzić że "wieża " działa. Nawet budżetowe kolumny, ale firm które się tym na poważnie zajmują sprawiają że taka wieża gra dwie klasy lepiej niż wyjściowo na "paździerzowych pudełkach".
Sugeruję też model Marantza mcr 510 http://www.salonydenon.pl/pl/MM/Marki/MARA...CFQH4cgodMs8DmQ , plus właśnie jakieś duże kolumny podstawkowe, choć w 25 lepiej nieduże podłogówki .

Cytat

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

Z uwagi na kwestie gwarancji i zawodność jednak elektroniki- nowy


Pisząc o kolumnach mam na myśli oczywiście używane, z uwagi na kwestię że czas nie wpływa na jakość i zawodność kolumny icon_wink.gif
Za około 450-600zł kupisz świeże przyzwoite spore monitory, za 700-800 nieduże fajne podłogówki ( niezaduże i niezbyt wymagające prądowo, aby mini wieża dała im radę).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - dzieki za szybką odpowiedź. Powiem Ci trochę mnie zmartwiłeś. Liczyłem, że ten pioneer da radę. Tak jak mówiłem nie licze na audiofilski zestaw w tej cenie icon_smile.gif. Słyszałem gdzieś o tym marantzie. A co jakbym w takim razie narazie kupił Pioneera a później dokupił za parę miesięcy jakieś głosniki do tego lepsze? Dałoby się?

Ten marantz to za 1400 + 700 to wychodzi już ponad mój budżet. Rozumiem, że kupowanie używanych monitorów jest mniej obarczone ryzykiem niż używana "jednostka centralna"?

PS. W moim przypadku funkcje sieciowe to nie zapatrzenie na "modę" jedynie konieczność szybkiej obsługi przy dziecku - niestety słucham zazwyczaj bawiąc się z nia karmiąc ją czy cos takiego. potrzebuje dostepu łatwego. żonglowanie płytami to problem icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak jak mówiłem nie licze na audiofilski zestaw w tej cenie icon_smile.gif.



Tu nie chodzi o audiofilski, tu chodzi żeby dał radę i nie chodzi o robienie absolutnie ciśnienia, hałasu i dyskoteki, tylko jakiś dźwięk lepszy niż z tv, czy bomboxa. Zwyczajnie pełny, żywy, dźwięczny, mający głębię sceny. Aby oryginalne kolumny o wadze 1,5 kg nie skakały jak dasz kreskę głośniej i nie grały płaskim dźwiękiem. Podobne wielkością, czasem ciut większe prawdziwe monitory z nisko-średnio tonową 14-16cm ważą 5-7 i więcej kg to daje naprawdę inny dźwięk , niż 1,5kg oryginału z 10cm głośnikiem . Pomijając że w środku jest normalna zwrotnica pasma, wytłumienie itd.

Cytat

A co jakbym w takim razie narazie kupił Pioneera a później dokupił za parę miesięcy jakieś głosniki do tego lepsze? Dałoby się?



Aby taka prowizorka się nie zadomowiła na dłużej, znasz przysłowie ? icon_wink.gif Zdaję sobie sprawę że 1500zł, a 2000 robi nieraz różnicę. Z drugiej strony takiego zestawu nie kupuje się na miesiąc, czy jednorazowe nagłośnienie ulubionej płyty. Trochę jakbyś miał w planach wakacyjny wyjazd, ale tymczasowo zamiast "punto" za 20 tys. kupiłbyś okazyjnie smarta fortwo za 15tys.

Proponuję też, że jak będziesz kupował coś nawet w jakimś elektro markecie, aby pod takiego Pioneera, czy inną mini wieżę podpięli nawet tanie ale prawdziwe monitory typu Canton gle 420, Jbl es30, Boston acoustic A26, Magnat quantum 673,( to nie rekomendacje) ale zobaczysz skalę i przepaść różnicy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam znam icon_smile.gif mam tak z chatą icon_smile.gif 2 rok robie już spiżarkę icon_wink.gif

Wiem o co chodzi z tym Punto - ale wiesz to jest tak, że człowiek zaczyna od budżetu 500 to kończe teraz na 1500 icon_smile.gif a jeszcze nie dawno mysallem ze do tysiaka sie zmieszczę icon_smile.gif i tak mozna rozwijać i rozwijać tą kwotę mówiąc no jak już masz wydać 2 koła to warto te 500 zł dołożyć i kupić lepsze głośniki. Ja narazie chce zobaczyć jak to bedzie brzmiało i pewnei bedzie tak, że bedę chciał rozbudować, ale to zawsze lepiej wydać później 700 niż na raz 2000 zł. nei chcę rat i pewnie mógłbym rozbuchać ten budżet bardziej za własną gotówkę, ale jednak jestem trochę sknerus i mam też jakieś inne wydatki.

Czyli rozumiem, że ewentualnie w razie czego pioneera można rozbudować i mocy mu jakoś wystarczy? W ogóle co do samego wyboru pioneera możesz/możecie mi powiedzieć, czy jest warte. CEOLA już odrzuciłem tak jak napisałeś.

PS. to nei jest tak, że nie chcę słuchać rad - na bank masz rację. ten marantz + głosniki za 700-800 złotych byłyby lepsze, no ale wiadomo icon_sad.gif ..portfel nie z gumy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wiem o co chodzi z tym Punto - ale wiesz to jest tak, że człowiek zaczyna od budżetu 500 to kończe teraz na 1500 icon_smile.gif


Nie dałem Ci propozycji 300% droższych, co najwyżej 50 %. , ale wiem też że czasem człek sobie wyrzuca, że mógł dołożyć te kilka stów, czy kilkadziesiąt zł ( zależy co się kupuje) i nie myśleć teraz, co by było gdyby nie chytrzył.

Zrób sobie tabelkę plusy i minusy sprzętu typu np. model Pionek, Marantz czy inny Pianocraft np. czy ma gotowe kolumny, jak gra w oryginale, jaka moc wzmacniacza, czy ma wejście optic (na tv) , czy ma dodatkowe wejście RCA aux na inny sprzęt typu deck, odtwarzacz CD, czy ma port usb z txt , czy jest Cd, wygląd-wykonanie, obsługa itd itd. zaznaczaj punkty jako ważne + 3 mniej ważne +2, czy jak tam uważasz, zawsze coś pomoże.
Owszem ten Pioneer wydaje się "optymalny" nie mniej warto zrobić jak pisałem tabelkę, czy test z innymi kolumnami( podstawkowymi) Ja znajomym i kuzynostwu proponowałem podpięcie jakiś tam posiadanych w danym czasie monitorów do ich wież typu Panasonic, Sony, Harman Kardon i Yamaha i zawsze grało zaskakująco lepiej, powiedziałbym normalnie tak ja w sumie od początku powinno, bo jednostka sterująca ma dużo większy potencjał niż dołączane prze producenta kolumienki a'la pudełko butów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku - no jasne - dałeś mi dobrą radę i dziękuję za nią. Jestem przekonany, że masz lepsze ucho i większa wiedzę ode mnie - i ten tekst nie miał być złośliwy. Poprostu nie chcę żeby to brzmiało tak, że Ty swoje a ja swoje.

Chodzi o to, że ja już jestem po tym " dołożeniu do budżetu" 50% i powiekszeniu go do 1500. To co ważne to fakt, że mogę rozbudować ten sprzęt o głośniki - tego się tutaj od Ciebie dowiedziałem. Podałeś przykłady głośników i napisałeś, że nie są to rekomendacje. Gdybym chciał rozbudować tego pionka to miałbyś może dla mnie jakieś rekomendacje (zastanawiam się ile by to kosztowało i co jest sensownego - też tak trochę pod kątem opcji z Marantzem jako tej lepszej jeszcze powiekszającej budzet).

Dodatkowo - wiem, że to czas kosztuje, ale czy znalazłbyś chwilę, żeby np na alledrogo znaleźć takie kolumny pod tego marantza? no bo powiedzm 1400 + 400 to jest 1800. moze cos sie jeszcze uda zrobic z tym budżetem icon_sad.gif icon_wink.gif

Problem taki, że nie poszerzając budżetu wybierając marantz mam poprostu wzmacniacz i wlasciwie nie moge go uzywac od razu - nie mam do czego podpiac. Rozumeim, że marantz ma wiekszy potencjał niż Pioneer

Dzieki wielkie -doceniam wsparcie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jacku - no jasne - dałeś mi dobrą radę i dziękuję za nią. Jestem przekonany, że masz lepsze ucho i większa wiedzę ode mnie - i ten tekst nie miał być złośliwy. Poprostu nie chcę żeby to brzmiało tak, że Ty swoje a ja swoje.

Chodzi o to, że ja już jestem po tym " dołożeniu do budżetu" 50% i powiekszeniu go do 1500.


Więc ujmę to tak, jeśli zacznie Ci czegoś brakować w graniu zestwu Pionka, wcześniej, lub później, to pomyśl o normalnych kolumnach podstawkowych. Te wcześniejsze przykłady to przykłady, a nie propozycje( grają wszak też różnie od siebie), nowych popularnych na które można trafić nawet w sieciówkach.

Zależy jaki dźwięk lubisz, co prawda każde zagrają lepiej niż takie gratisowe, ale jednak różnie. Jedne bardziej detalicznie, inne cieplej w górze, inne twardy bas, a inne masywny, miękki. Masz możliwość poznania swoich preferencji w sklepie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO tak wlasnie chyba zrobię. Dzieki za radę jeszcze raz.

Co do odsłuchu mam opcję niby o tyle, że mieszkam w dużym mieście, ale mało czasu narazie na to :/ Poza tym jak byłem w sklepach to niestety czasami sprzedawcy traktuja Cię albo jak zawracacza glowy, albo goscia co nie wiadomo co chce a ma tylko 1500 zł w portfelu icon_biggrin.gif

PS. a jest cos takiego jak denon ceol n8 w sumie mozna za 1700 mieć. Jak to mozna porównać do pioneera. NIby ma wieksza moc niz pioneer i ma w odroznieniu od piccolo CDka? Jakbyście mieli porównać ceola n8 i pioneera, to który byście wybrali ?icon_smile.gif EDIT: w Sumie tak teraz patrze za te 1700 to chyba tylko jednostka centralna. sa na alledrogo jakies wyprzedaże ale to np gwarancja krotsza i towar z ekspozycji - troche chyba strach. Przyklad: DENON CEOL 2 N-8 USB WiFi za 1468 zł z 12 miesieczna pismena gwarancja ii to chyba nie producenta niestety :/ komentarz: "Sprzęt pochodzi z programu wyprzedażowego z magazynów europejskich marketów, jest on w pełni sprawny. Wypakowany w celu sprawdzenia.
Stan wizualny dobry+, delikatne ryski na połyskowej części widoczne jedynie w przybliżeniu w małej odległości." i "Paragon i gwarancja pisemna 12 miesięcy"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...