Skocz do zawartości

Dobór Kolumn do Amplitunera


haller

Recommended Posts

Witam!

Posiadam amplituner Pioneer VSX-323-K wraz z Dvd BDT-160-K i chciałbym to używać głównie do grania na Ps4 i oglądania fiklmów Blu-Ray. Szukam zestawu głośników, do powiedzmy 2 tysięcy, choć nie wiem czy kwota ta jest wystarczająca, a może nawet zbyt wysoka? Co moglibyście mi doradzić w tej kwestii? Jeśli potrzebujecie więcej info, proszę pisać, bo nie wiem co jest niezbędne aby wszystko to poskładać icon_smile.gif

Z góry dziękuje za każdą odpowiedź.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie napisałeś nic więcej np. jaka powierzchnia salonu, jakie brzmienie lubisz.
Co do kwoty na kolumny, a w zasadzie 5,6 sztuk to wiadomo taki zestaw za 2 tys. to nie to samo co zestaw za np. 5 tys., ale też nie to samo co za 999zł.
Choć z drugiej strony, zła wiadomość, 323 to wyjątkowo słaby mocą i wydajnością amplituner (łącznie 155W) . Model ten był wspominany na forum w różnych tematach . Podłączanie dużych, czy coraz większych kolumn skutkuje tylko płaskim dźwiękiem i brakiem basu- amplituner nie ma mocy by zasilić żarłoczne głośniki niskotonowe.
Raczej nie ma co wyskakiwać ponad kolumny podstawkowe, może się kolejny raz okazać że zagrają one masywniej i dynamiczniej niż podłogowa wersja kolumn ze słabym właśnie amplitunerem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój w wymiarach 4,5m x 3m.

Kupiłem ten amplituner okazyjnie, dlatego nie chcę wydawać dodatowej kasy na coś lepszego :/ Nie chcę słuchać głośnej muzyki, tylko, żeby dźwięk był wyraźny, tak jak wspominałem będę głównie grał na konsoli.

Co w takim wypadku mógłbyś doradzić, zostając mimow wszystko przy tym amplutunerze.

Pozdrawiam! Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze że pokój nie jest duży. Jakie, tak jak wspomniałem, sugeruję kolumny podstawkowe-monitory, aby ten ampli dał jakoś radę. W tym budżecie można już wyskoczyć poza najtańszą chińszczyznę "no name" ze sklepu agd.
Jeśli słuchasz też muzyki proponowałbym, być może mało popularne rozwiązanie.
Mianowicie kupiłbym na front, lub mówiąc poprawnie jako przednie kolumny stereo coś dobrego jak Monitor Audio bx2, ewentualnie niższej serii MR2 lub Magnat quantum 673, Indiana line nota 260, itd. innymi słowy dobre, spore monitory z 15-16cm głośnikiem, które będą dobre nawet we większym pokoju i z dużo lepszym sprzętem. Za 1 tys spokojnie kupisz dwie nowe. Natomiast za resztę kupiłbym jakiś zestaw tanich małych efektów, centralny i mały subwoofer aktywny( jeśli chcesz i musisz) .
Jeśli nie chcesz szukać używanych ( bywają bardzo tanie markowe efekty), kupić za resztę nawet jakieś nowe maluszki efektowe jak np. stx E-200 i centralny stx np.C-200 , lub marki Magnat supreme 100.
Można coś na bazie tylko jednej firmy jak Heco Victa 301 i tył 201 plus centralny itd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

...W razie pytań lub wycen zapraszam.

Skoro działasz jako sprzedawca - to napisz do [b]Redakcji/Administratora Ola_be [/b]odnośnie zmiany typu użytkownika na "branża"

A poza tym - jak się ma sformułowanie o "pasjonatach..." i "dzieleniu się własnym doświadczeniem" do propozycji wyceny - więc raczej działalności handlowej ???

"Jesteśmy grupą pasjonatów czystych dźwięków i amatorów wyrazistych obrazów. Przede wszystkim jednak jesteśmy entuzjastami precyzji i kunsztu inżynierii użytkowej, wyniesionej niemalże do rangi sztuki, jaką stanowi dobrze wykonany zestaw audio-wideo. Naszym celem jest dzielenie się własnymi doświadczeniami, umiejętnościami i pasją, ze wszystkimi kochającymi sztukę i piękne brzmienia."

Zobacz np. jak działa na Forum firma Q21 icon_cool.gif
... i wyrzuć link do swojej strony z awatara!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...