Skocz do zawartości

Przyzwoite kolumny do 250zł


lukasz.8

Recommended Posts

Witam,
Czytam, szukam, sprawdzam od kilku dni, ale nie znam się kompletnie więc postanowiłem, że jednak zapytam na forum.

Na wstępne informuję że nie jestem audiofilem, znaczy wiadomo, lubię posłuchać dobrej jakości dźwięku, ale jakbym miał wolne 15 tysięcy to zamiast zestawu audio kupiłbym sobie kolejny aparat albo obiektyw.

Obecnie mam głosniki 2.1 creative i-trigue 3220 niby spoko, ale jak się podgłosi mocniej to subwoofer gwiżdże i w ogóle do hałasowania to to raczej słabe jest.

Wygrzebałem z piwnicy starą unitre pw 3015 pomyślałem, że ją uruchomię i kupię jakieś kolumny, w założeniu powinno to grac lepiej niż te creativy, ale pewności nie mam. Z tego co się doczytałem potrzebuje koniecznie kolumn 8ohm. Co do mocy to myślę że lepiej więcej jak mniej, może kiedyś kupie jakiś wzmacniacz sensowniejszy.

Wymagania mam pewnie dziwne ale lubię słuchać dobrych ciepłych niskich tonów więc obudowa raczej bass reflex.
Lubię słuchać muzyki patrząc się w drgająca membranę więc w sumie jakby miały duże głośniki niskotonowe to byłoby miło, no ale to aspekt wizualny więc raczej schodzi na drugi plan. Szukałem raczej pośród kolumn podłogowych ale ciężko coś znaleźć, http://allegro.pl/kolumny-jamo-j360-ii-i5626724977.html te mi się bardzo podobają, no ale fajnie jakby były trochę tańsze.

Co do ustawienia głośników, będą stały tam gdzie uda się je wcisnąć, od października wracam do akademika, metraż nie jest duży, nagłośnienie chcę wziąć ze sobą i zastanawiam się czy nie darować sobie dużych podłogowych na rzecz czegoś mniejszego co uda mi się postawić na biurku i nie zająć tym całego dostępnego miejsca.

Podsumowując.
Głośniki z dobrymi niskimi tonami, ale przy zachowaniu dobrej jakości w całym zakresie.
bass reflex
8ohm
chyba nie mniejsze niż 60w rms
najlepiej trójdrożne

Zestaw ma zastąpić głośniki komputerowe tylko i wyłącznie, będę na nich oglądał filmy, grał, słuchał muzyki (yotube, radio internetowe), czasem chciałbym włączyć jakąś muzykę w razie ewentualnej imprezy.

Obudowa może być zniszczona najważniejsze dla mnie aby przetworniki były w dobrym stanie żebym już nic nie musiał regenerować.
Cena wiadomo, im tańsze tym lepsze, max 250zł.

Znalazłem coś takiego, http://allegro.pl/grundig-box-4400-high-fi...5614739860.html słyszałem, że stare grundigi są dobre, ale nie wiem czy nie będę narzekał na małą ilość basu ze względu na zamknięta obudowę. (Jeśli jestem w błędzie z tym bas refleksem i gadam głupoty to mnie naprostujcie)

Z góry wielkie dzięki za pomoc icon_wink.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię odpowiadać ludziom, dla których muzyka, dobra jakość odbioru tejże nie jest bardzo ważna.

Przyzwoite kolumny do 250zł, które chcesz kupić, kojarzą mi się z ładną i zgrabną dziewczyną o nieortodoksyjnych manierach, która płynęła przez rok statkiem z setką młodych, napalonych mężczyzn.
Jeśli znasz trochę życie, to odpowiedz jaki stopień przyzwoitości zachowała ta dziewczyna? icon_twisted.gif

Ponadto nie lubię odpowiadać takim jak Ty ludziom, ponieważ są inni, niezamożni, którzy mając lub nie mając a najczęściej nie mając 15 tysięcy ma cokolwiek, odsuwając sobie od ust to i owo chcąc kupić niedrogi zestaw stereo (bo tyle tylko mają) proszą o jakąś pomoc. Ale kochają muzykę i to jest dla nich ważne.
Taki człowiek może mnie obudzić o 4 rano i mu pomogę.

Ty być może wydałbyś na obiektyw 15 kzł, a żal Ci na lepsze kolumny dać 50zł więcej.
Z drugiej strony piszesz, że masz pewne wymaganie co do dźwięku.

Jak myślisz, dlaczego nikt Ci nic jeszcze nie odpisał, nie odpowiedział, nie pomógł?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...