Skocz do zawartości

Nagrywanie z radia


Recommended Posts

Cytat

Mejson
dzięki za informację. Muszę zamówić taka antenę. Z antena zbiorczą mam niestety czasami problemy. Sprawę zgłaszałem już do administracji, ale mało kto sie tym przejmuje. Większość ma kablówkę zatem zbiorcza traktowana jest po macoszemu a ja z kolei mam talerz z n-ką.


Spotkałem ten model później w osiedlowym sklepie - sprawdź, czy koniecznie musisz zamawiać w internecie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
http://www.allegro.pl/item338185316_radiow...puj_pewnie.html

to jest dokładnie ta tylko pomyliłem numer nie 6224A a 6442A odbiera na niej u mnie lepiej jak na dipolu zewnętrznym nie wiem jak oni to zrobili mieszkam poza miastem a TA F 707 ES ściąga wszystko.Sądze że w mieście z tej anteny jest
doskonały odbiór w Stereo i Narrow.Ja przy niektórych stacjach muszę włączać hi-blend stereo,ale i tak jest dobrze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swoich okien widzę Pałac Kultury na, którym usytuowana jest antena rtv zatem sygnał powinienem mieć teoretycznie silny jak cholera. Faktem jest, że na wielu tunerach odbieram stacje na zwykłym drucie, ale to nie jest to. Na lodżii lub za nią nie mam specjalnie ochoty instalować anteny zewnętrznej, póki co przynajmniej. Dlatego tez ta proponowana przez Mejsona i ta przez Tuńczyka zainteresowały mnie. Zobaczymy jak to wyjdzie w "praniu".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... a 6442A odbiera na niej u mnie lepiej jak na dipolu zewnętrznym nie wiem jak oni to zrobili mieszkam poza miastem a TA F 707 ES ściąga wszystko.Sądze że w mieście z tej anteny jest doskonały odbiór w Stereo i Narrow.

tuńczyk
Mam pytanie: TA-F707 ES to oznaczenie wzmacniacza SONY.
Masz tuner ST-S707ES który łapie wszystko, czy narzekasz na wzmacniacz TA-F707ES który sieje zakłócenia -o co go nie podejrzewam icon_lol.gif
To tak w kwestii formalnej...
A przy okazji - jeżeli masz taki tuner, to czy jest w nim czujnik podczerwieni, podwójne gniazdo antenowe oraz pozłacane gniazda RCA? Czasami trudno jest znaleźć komplet informacji na temat konkretnego modelu sprzed lat icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Odkurzam wątek, bo udało mi się rozwiązać problem, jaki miałem z nagrywaniem nocnych audycji.
Audycja od 2:00 do 6:00 wymagała mojej obecności przy włączeniu i zatrzymaniu nagrania, co czyniło piątkowe noce trochę nerwowymi.
Drugi problem to rozmiar pliku wav zawierającego ponad cztery godziny muzyki - edycja, wyszukiwanie nagrań były i czasochłonne i trudne.

Udało mi się zainstalować prosty program freeware do programowania nagrywania - messer - i mogłem już spokojnie iść spać zostawiając włączony komputer - w nocy nagrał, niektóre audycje podzielił na kilka plików i wyłączył komputer.

Polecam wszystkim znużonym nocnym czuwaniem przy radiu!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Radio powinno służyć do słuchania, a nie nagrywania, kasety wyszły już z mody więc warto cieszyć się muzyką z radia, oczywiście płacąc również abonament bo to podstawa dobrych audycji radiowych i muzyki z górnej półki.

Muzyka z radia przy nagrywaniu ma również gorszy dźwięk i nie da się nagrać piosenki od początku do samego konca bez żadnych przerw.
Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Radio powinno służyć do słuchania, a nie nagrywania, kasety wyszły już z mody więc warto cieszyć się muzyką z radia


Kaseta nie jest jedynym istniejącym nośnikiem - można jeszcze na MD, a często Koledzy mają tuner podpięty pod kartę muzyczną i nagrywają na dysk w komputerze.

Cytat

Muzyka z radia przy nagrywaniu ma również gorszy dźwięk i nie da się nagrać piosenki od początku do samego konca bez żadnych przerw.

To zależy, jaka radiostacja oraz jaki tuner i antena. O nagrywaniu bez przerw nie wspomnę, bo chyba nie próbowałeś ... icon_lol.gif
No i ważne, z czego i na co nagrywasz - bo sławny MK2500 może nie wystarczyć icon_mrgreen.gif

A o dobrych tunerach można sobie poczytać gdzie indziej - najlepiej w wątku "Tunery radiowe stare i nowe"
http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=3745
i pewnie Cię to zaskoczy, że wybitne tunery spokojnie dochodzą (używane...) do 5 tysięcy złotych (Accuphase T-109), a bardzo dobre to koszt około tysiąca złotych icon_wink.gif

Reasumując - czar radia (dobrego radia) i nastrojowej muzyki nadal istnieje!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegom, którzy twierdzą, że nagrywanie z radia nie ma sensu radzę poczytać trochę na temat tunerów na naszym forum i forach zaprzyjaźnionych. Zapraszam również do mnie na wspólne posłuchanie np. radiowej dwójki z tunera Accuphase T-106 aby przekonac sie jak to jest z jakością muzyki płynącej z eteru.
Osobiście nagrywam audycje radiowe, które maja swój nieprzemijający klimat i nie interesuje mnie to, że utwory nie emitowane są np. w całości.
A jeśli ktoś chciałby posłuchać utworów muzycznych w całości odsyłam chociażby do audycji emitowanych w "trójce".

Poza tym zawsze pozostaje własna płytoteka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
O rzesz! To już dwa lata minęło od wyschnięcia tego wątku ! icon_eek.gif

Długo tu nie zaglądałem, ale muszę się przyznać, że jak nałogowiec cały czas nagrywam audycje radiowe.
Nagrywam na komputer - zewnętrzny tuner podłączony do karty dźwiękowej - choć ostatnio zaczynam rozglądać się za dobrym kaseciakiem, by nie słuchać jednocześnie z audycją na żywo także buczenia komputera.
A że z reguły chodzi o audycje nocne, gdy wszystko wokół cichnie, wtedy szum komputera robi się wyjątkowo dokuczliwy.

O moich rozterkach na temat kaseciaka napisałem w wątku o magnetofonach, ale ponieważ to tutaj narodził się temat współczesnego nagrywania audycji radiowych, to musiałem tu zajrzeć... icon_wink.gif

Pozdrowienia dla wszystkich radiofilów!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo nagrywania - szczerze polecam taśmę .....
Zarówno kaseciak (dobry kaseciak) potrafi nagrać praktycznie bez strat a i dostępność nośnika jest duża.
Sprawa nieco się komplikuje gdy chcemy nagrać na magnetofon szpulowy. Raz trzeba mieć niezły magnetofon (powtarzam niezły - nie drogi) i tu polecę UHERA serii Royal ..., dwa dostęp do nośnika jest niestety dość problematyczny.
Jednak - trud się opłaca - w sobotę na ten przykład nagrałem (choć z N-ki) koncert Pirincess Trust All Stars 2010. Zagrały tam takie sobie nikomu nieznane gwiazdki icon_wink.gif typu Eric Clapton, Phil Collins, Status Quo, Queen, Tom Jones, The Mechanics ........ 85 minut pysznej muzyki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A propo nagrywania - szczerze polecam taśmę .....
Zarówno kaseciak (dobry kaseciak) potrafi nagrać praktycznie bez strat a i dostępność nośnika jest duża.
Sprawa nieco się komplikuje gdy chcemy nagrać na magnetofon szpulowy. Raz trzeba mieć niezły magnetofon (powtarzam niezły - nie drogi) i tu polecę UHERA serii Royal ..., dwa dostęp do nośnika jest niestety dość problematyczny.


Dobry magnetofon szpulowy to dla mnie ideał nagrywania.
Nie tylko jakość ale sam rytuał... icon_wink.gif

Odpada z tych samych powodów, dla których nie mam już analogowego gramofonu z wagonem płyt - brak miejsca w mieszkaniu w bloku.
Zostałem zmuszony też do zamiany podłogówek na monitory... icon_cry.gif

Kaseciak ma duże szanse, choć ograniczenia czasowe kasety są poważną przeszkodą - niektóre audycje trwają ponad dwie godziny i wymagają żonglerki kasetami, co uniemożliwia nagrywanie ich pod nieobecność.

Ostatnio ćwiczę nowy pomysł - nagrywarka (video) HDD icon_idea.gif
Efekty zapowiadają się naprawdę zachęcająco...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam swój wpis z tematu "Magnetofony", w nawiązaniu do wypowiedzi mejsona.

Ja radiowe audycje (przede wszystkim transmisje koncertów z "dwójki") nagrywam na nagrywarkę DVD. Tuner podłączam kabelkiem do wejścia line in z przodu nagrywarki i poszło.

Wychodzi z tego płyta DVD bez obrazu, z której potem wysysam audio za pomocą programu Media Coder, obróbka i na FLACzki albo na CD audio.

Moja nagrywarka (Sony sprzed kilku lat) nagrywa audio w uchodzącym za dziadowski formacie dolby digital (AAC - 256 kbps 48 kHz 16 bit), ale do celów archiwizacyjnych styka.
Wielką zaletą jest właściwie dowolna długość nagrania - kiedy jeszcze nagrywałem na kaseciak zawsze stresujące było czatowanie przy końcówce kasety - zmieści się czy nie?

[EDIT]
Tuner mam Fischer Reference Standard (nie pamiętam numeru, w robocie jestem), podłączony do anteny ze wzmacniaczem kupionej za coś ok. 60 zł w MM. Mieszkam w bloku na I piętrze. Akurat sygnał PR 2 mam dobry, lepszy niż kiedy ciągnąłem sygnał FM z Aster City.

Niektóre nowe nagrywarki z cyfrowym tunerem nagrywają audio PCM, więc jak sobie taką sprawię, to już będzie luzik.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się ultrakrótkie? icon_wink.gif

Przeciętna zetka czy inny RMF przekazuje skompresowaną sieczkę z empetrójki, od której pęka szkliwo na zębach, więc o tym nie mówimy.

Transmisja na żywo w PR 2 ze studia S1 na Woronicza czy w PR 3 z koncertu na Myśliwieckiej potrafi mieć jakość naprawdę bardzo dobrą. Oczywiście pasmo w FM pewnie kończy się gdzieś na 13-14 kHz, ale w celach archiwizacyjnych absolutnie wystarczy.
Niektóre nagrania mam naprawdę niezłej jakości.

W przypadku retransmisji w PR 2 niestety wszystko idzie z MP3 nieznanej mi jakości. Różnice (wstosunku do transmisji na żywo) słychać wyraźnie, ale taki zdaje się jest już standard w rozgłośniach w Europie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wklejam swój wpis z tematu "Magnetofony", w nawiązaniu do wypowiedzi mejsona.

Ja radiowe audycje (przede wszystkim transmisje koncertów z "dwójki") nagrywam na nagrywarkę DVD. Tuner podłączam kabelkiem do wejścia line in z przodu nagrywarki i poszło.

Wychodzi z tego płyta DVD bez obrazu, z której potem wysysam audio za pomocą programu Media Coder, obróbka i na FLACzki albo na CD audio.

Moja nagrywarka (Sony sprzed kilku lat) nagrywa audio w uchodzącym za dziadowski formacie dolby digital (AAC - 256 kbps 48 kHz 16 bit), ale do celów archiwizacyjnych styka.
Wielką zaletą jest właściwie dowolna długość nagrania - kiedy jeszcze nagrywałem na kaseciak zawsze stresujące było czatowanie przy końcówce kasety - zmieści się czy nie?

[EDIT]
Tuner mam Fischer Reference Standard (nie pamiętam numeru, w robocie jestem), podłączony do anteny ze wzmacniaczem kupionej za coś ok. 60 zł w MM. Mieszkam w bloku na I piętrze. Akurat sygnał PR 2 mam dobry, lepszy niż kiedy ciągnąłem sygnał FM z Aster City.

Niektóre nowe nagrywarki z cyfrowym tunerem nagrywają audio PCM, więc jak sobie taką sprawię, to już będzie luzik.

Też odpisałem w dziale Magnetofony, ale i tutaj powinienem icon_wink.gif

Od kilku dni testuję nagrywanie muzyki na nagrywarkę HDD Panasonic - film bez obrazu z prędkością XP i dźwięk PCM.
Wstępna edycja (wycinanie reklam i innych śmieci) w nagrywarce, odsłuch zestawem stereo a przenoszenie do komputera za pośrednictwem DVD RW i ekstrakcja audio do plików WAV za pomocą programu Pazera Audio Extractor.

Na razie nie znalazłem słabych punktów...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...