Skocz do zawartości

Nagrywanie z radia


Recommended Posts

Cytat

Wg mnie magia radia działa cały czas icon_razz.gif



Działa, działa - nie tylko ze względu na jakość i zawartość audycji ale przede wszystkim przez świadomość, że tego samego słucha w tej samej chwili tysiące innych słuchaczy o podobnych gustach, a obecne możliwości kontaktu za pośrednictwem internetu, telefonu i prowadzącego, daje poczucie żywej obecności w czymś ważnym, jak słuchanie w grupie kumpli...

Cytat

gratulacje, że Ci się tak udało - ja w tym czasie byłem głównie poza domem i raczej bez dostępu do radia, a z dużą ilością telewizji, rodziny i znajomych.



Może zamieszczę gdzieś moje archiwum, więc będziesz miał okazję posłuchać echa i ... pozazdrościć bardziej icon_twisted.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowałem na Chomiku pełną zzipowaną listę 95 utworów nadanych podczas ostatniego 18-go Topu Wszechczasów!
Na razie tylko mp3 245 kbps, bo przy mojej prędkości wysyłania flaki musiałbym przesyłać przez cały dzień... icon_wink.gif
Kto nie chce ściągać od razu, ma na zachętę pierwszą piątkę niespakowaną - tylko proszę słuchać we właściwej kolejności - nr 1 na końcu!

http://chomikuj.pl/MejsonZone
katalog Top Wszechczasów/18

Smacznego! icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mejson
mnie nie udało się nagrać, dlatego wielkie uznania dla Ciebie. icon_smile.gif

Co do jakości nadawanej muzyki, to temat wałkowany na tym i na inncyh forach od dłuższego czasu. Od dłuższego też czasu pisze się, że dwójka nadaje muzykę w bardzo dobrej jakości, nie mówiąc już o koncertach nadawanych na żywo w dwójce i trójce. Na na dobrym sprzęcie i z dobrą anteną są nie do pobicia.
Porównaiane ich do nagrań w jakości mp3 jest co najmniej nieporozumieniem - delikatnie mówiąc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakość stacji online wiąże się z wydajnością serwera, przeliczny jakoś 128 x 1000 słuchaczy - co to musi być za pasmo już nie wspominając o większej ilości słuchaczy. Druga sprawa to licencja na puszczane piosenki. Jeśli nagrania są w jakości 48 mogą być legalnie puszczane w radiu w innym przypadku wymagana jest licencja a to kosztuje.

Poniżej zamieszczam link do komercyjnych polskich stacji radiowych które w większości nadają w lepszych jakościach muzykę.

Lista polskich stacji radiowych
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Okazało się, że na Chomiku egzystuje pokaźna grupa desperatów archiwizujących audycje radiowe, przeważnie Trójki, część z nich nagrywa z analogowego tunera, ale spora grupa korzysta z satelitarnego przesyłu mp2 196 kb/s co odpowiada 128 kb/s w mp3 - zęby bolą od metalicznego posmaku.
Znalazłem sobie tam niszę publikując nagrania z analogowego tunera skompresowane bezstratnie do formatu flac. Reszta archiwizuje mp3...

Zapraszam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Odświeżę temat, mam nadzieę że nikt się nie pogniewa :)

Nadal nagrywam z radia, na kasety oczywiście choć magnetofon w mojej wieży niedomaga to jeszcze jakoś ciągnie. Najlepszym sposobem jest użycie timera, bo jak ktoś słucha radia to wie że bardzo fajne rzeczy można tam usłyszeć w nocy, a raczej nie chciałoby mi się siedzieć w nocy żeby wcisnąć REC na kaseciaku. Znajduję sobie co tam leci w eterze i pod koniec dnia nastawiam timer na nagrywanie od tej do tej godziny i idę spać. Rano odsłuchuję sobie audycję. Zazwyczaj są to audycje mówione, więc nie używam super-taśm tylko zwykłych żelazówek ale i tak dźwięk jest OK o ile nie wystąpią zakłócenia. Przedtem nagrywałem jakieś piosenki gdy akurat było coś fajnego, ale po zakupie wieży i odkryciu tej funkcji nagrywam często mimo zjechanych mechanizmów magnetofonu :D 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

A ja odświeżę temat, by powiadomić, że temat umarł, chyba nie tylko dla mnie.

Nìgdy nie sądziłem że mogę nagle przestać w ogóle słuchać radia.

To czego nie załatwił stan wojenny w PRL czy dzika komercjalizacja w latach 90', błyskawicznie załatwili politycy praktycznie w jednej kadencji.

Trójka została zatłuczona bejsbolem, Dwójka wypatroszona z najcenniejszych ludzi.

Po trzech miesiącach gapienia się na mój idealny tuner FM z wtyczką zasilania wyjętą z kontaktu, sprzedałem go na Allegro.

Antena na dachu  jeszcze stoi, ale chyba w lecie usunę ten ostatni dowód mojego szaleństwa.

Nagrywarka DVD spakowana w karton trzymana jest jedynie jako rezerwa.

Radia słucham z internetu, a nagrywanie zarzuciłem, bo rozgłośnie udostępniają podcasty (nawet w jakości mp3 320 kbps).

Tak więc nie sądzę, by pozostało wielu desperatów nagrywających z radia.

Kurtyna...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio zastanawiałem się z młodym czy dało by się zrobić nagrywarkę do audycji 🙂

Ale taką działającą z EPG danej stacji radiowej. Dokładnie jak to działa w nagrywarce kanałów TV. Klikam na daną audycję w programie i nagrywam a potem nagraną odtwarzam kiedy chcę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Dnia 23.05.2021 o 23:17, mejson napisał:

A ja odświeżę temat, by powiadomić, że temat umarł, chyba nie tylko dla mnie.

Nìgdy nie sądziłem że mogę nagle przestać w ogóle słuchać radia.

To czego nie załatwił stan wojenny w PRL czy dzika komercjalizacja w latach 90', błyskawicznie załatwili politycy praktycznie w jednej kadencji.

Trójka została zatłuczona bejsbolem, Dwójka wypatroszona z najcenniejszych ludzi.

Po trzech miesiącach gapienia się na mój idealny tuner FM z wtyczką zasilania wyjętą z kontaktu, sprzedałem go na Allegro.

 

Po trzech miesiącach?
Szybko się poddałeś. Co prawda Trójkę zastąpiło mi Radio 357 (i Sjesta w Nowy Świat), ale wciąż słucham z przyjemnością RMF Classic, ChiliZet, rzadziej Radio Pogoda, Rock Radio czy Złote Przeboje.

Przyznam też, ze nie zbojkotowałem całkiem Trójki. Robię wyjątek dla Ptaszyna (3 kwadranse jazzu) i Adamczyka (Dym na wodzie).

Edytowano przez TAtomicus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A przy okazji - słucha ktoś „3 kwadranse jazzu”? PR3 poniedziałki, g.22:00.

Co tam jest nie tak z tym dźwiękiem? Już od dawna się zastanawiałem. IMHO jakość odbiega od jakości innych audycji, również w PR3. Tak jakby Ptaszyn puszczał to ze starego kaseciaka, albo z jakichś mocno i na dodatek źle skompresowanych mp3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 18.12.2021 o 19:00, TAtomicus napisał:

Po trzech miesiącach?
Szybko się poddałeś. Co prawda Trójkę zastąpiło mi Radio 357 (i Sjesta w Nowy Świat), ale wciąż słucham z przyjemnością RMF Classic, ChiliZet, rzadziej Radio Pogoda, Rock Radio czy Złote Przeboje.

Przyznam też, ze nie zbojkotowałem całkiem Trójki. Robię wyjątek dla Ptaszyna (3 kwadranse jazzu) i Adamczyka (Dym na wodzie).

Zostałem Patronem Radia Nowy Świat następnego dnia po ogłoszeniu startu projektu.

Trójki słuchałem doraźnie jeszcze do końca dyrektorowania Strzyczkowskiego - tylko Mini-Max i Markomanii oraz Listy Przebojów do ostatniego głosowania.

W 357 słucham Zakamarków i Max357, w Radio Nowy Świat praktycznie wszystkiego.

Wspieram jeszcze Rockserwis Piotra Kosińskiego, gdzie jest kilka wartościowych audycji.

Ale nagrywanie z radia się skończyło - zresztą i tak prawie wszystko jest w podcastach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
Dnia 29.05.2023 o 10:11, Bejzus napisał:

Cześć

Masz może nagraną wczorajszą audycje Max357 ?

Tak, mam nagranie.

Dnia 30.05.2023 o 22:24, base69 napisał:

Dzień dobry, a co z radiem Dab i Dab+? Dla tego wątku założyłem konto. Pamiętam stare czasy nagrywania na kaseciaka. Karta dab do pceta i chyba lepiej być z radia nie może?

Radio DAB i DAB+ ma mniejszy bitrate niż stacje nadające w sieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...