Skocz do zawartości

Denon PMA-1060 jako start pod budowę zestawu?


PLMaciej

Recommended Posts

Dokładnie taki jest plan:) Umówmy się, że i tak jakość sprzętu audio w moim salonie poprawi się wielokrotnie (obecnie: 5-letnie "kino domowe" samsunga kupione nowe za 1000zł, gdzie napęd CD warczy tak, że zagłusza cicho puszczoną muzykę). Zanim odkryję że mi czegoś brakuje pewnie trochę minie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie należy zaczynać od czegoś drogiego. Bo jeśli się źle dobierze nawet drogie kable, może być gorzej niż na tanich zwykłych przewodach. Jeśli już się wydaje poważniejsze pieniądze na przewody , to powinny one kierunkować dźwięk w taką stronę w która chcemy. Grube Alphardy są niezłe, lecz łagodzą dźwięk. Jeśli potrzebujemy właśnie odwrotnego działania to wydatek na nie można przeżyć. Gorzej jeśli wydamy 1tyś lub więcej ( bywa że znacznie więcej ) i właśnie kable zrobiły z dźwiękiem właśnie to czego nie chcieliśmy. Często znacznie droższe kable robią właśnie to samo ( czasem z troszkę większym smakiem ). Jeśli dźwięk jest na dłuższą metę zbyt natarczywy właśnie trzeba go złagodzić. O tym można się najlepiej przekonać dopiero po dłuższym osłuchaniu się z nim. To co jednemu może się bardzo podobać , komuś innemu nie będzie odpowiadać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Gorzej jeśli wydamy 1tyś lub więcej


Dlatego nie proponowałem zakupu kilku interkonektów ale jednej pary do testowania, która przy odsprzedaży nie wygeneruje straty (takie możnaby powiedzieć "wypożyczenie").

Z drugiej strony osobiście testowałem interkonetky marki Prolink, które to tak "zamulały" u mnie brzmienie systemu, że nie można tego było słuchać; nie płynęły z takiego brzmienia żadne walory poznawcze. Nie zgodzę się więc z tym, że poznawanie systemu powinno się rozpoczynać koniecznie od podstawowych kabli.

Ale rozumiem, że autor wątku na razie nie przewiduje wydawania poważnych kwot na okablowanie więc do takiej inwestycji "ponad stan" go nie namawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...