Skocz do zawartości

Denon 4100 + dali ikon 2.


Tomkos

Recommended Posts

Witam,
jestem nowy na forum i proszę Was o pomoc w wyborze sprzętu.
Byłem ostatnio w sklepie na odsłuchu. Sprzedawca zaproponował mi taki zestaw jak w tytule Denon 4100 + dali ikon 2.
Nie jestem jakimś audiofilem, ale według mnie brzmiało to rewelacyjnie.
Niestety cena jest trochę zaporowa 7000 zł. za zestaw bez podstawek.
Czy jest szansa żeby znaleźć coś podobnego, ale za mniejsze pieniądze?. Chodzi głównie o amplituner. Myślałem nad wzmacniaczem Denon 520, ale chcę podłączyć też konsolę i telewizor więc to rozwiązanie chyba odpada.
Mój pokój ma 30 m2, ale jest jakby podzielony na dwie części, ta w której stałby sprzęt ma 5x3m . kolumny musiałyby stać przy samej ścianie z boku, od tyłu mam możliwość ich odsunięcia o jakieś 50-60 cm.
Jako, że z żoną mamy trochę różne gusta muzyczne, to przekrój słuchanych utworów jest od utworów spokojnych np. Cohen po AC DC.
Dzięki wszystkim za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 7 tys masz na myśli zestaw i Denon 4100 i para Dali ikon2 , to zestaw bez sensu. Bo skoro kupujesz sieciowy dobrej klasy amplituner kinowy 7.1 to po to by mieć dźwięk kinowy, to bądź konsekwentny i kup resztę kolumn.
Jak planujesz i tak dwie kolumny, do muzyki (normalna rzecz) i czasem nagłaśniasz film to kup dwie kolumny i wzmacniacz stereo, czy amplituner stereo. Bo tak wydajesz kasę na coś co nie używasz ( dodatkowe kanały, kodeki itd, itp) w dodatku kosztem jakości dźwięku i ergonomii obsługi. icon_smile.gif

W taki metraż wybrałbym jednak kolumny podłogowe i wzmacniacz. Wzmacniacz stereo nawet dużo tańszy zagra pełniejszym i dokładniejszym dźwiękiem niż amplituner i sprzęt kinowy. Niejednokrotnie pozornie tylko słabszy mocą wzmacniacz, lepiej radzi sobie z kolumnami, niż amplituner KD, wzmacniacze mają nieraz wydajniejsze zasilacze na dwa kanały, niż amplitunery kinowe na 5, czy 7 kanałów.

Cytat

Myślałem nad wzmacniaczem Denon 520, ale chcę podłączyć też konsolę i telewizor więc to rozwiązanie chyba odpada.


Z jednej strony wybierasz ampli kinowy za 4500zł z drugiej wzmacniacz za 800zł , mocno skrajne podejście, jak dylemat albo auto dostawcze, albo Toyota Yaris - no jest jeszcze cała lista "ofert, rozwiązań" pomiędzy tymi.
Jest parę wzmacniaczy stereo z wejściem optycznym z TV, np. Yamaha as501, Marantz pm 6005, jakością dźwięku z dobrze dobranymi kolumnami tez dyskwalifikują gro amplitunerów KD icon_wink.gif .

Cytat

ale chcę podłączyć też konsolę i telewizor więc to rozwiązanie chyba odpada.


Wystarczy jedno wejście optyczne w sprzęcie, czy też jeden DAC( pomiędzy wzmacniaczem a tv), przecież jak grasz na konsoli to też de facto na tv... więc dźwięk wychodzi tym samym kablem audio optic out, co wcześniej oglądany film z eteru, czy bluraya. icon_cool.gif icon_wink.gif
Jeśli gotowe zamontowane wejście optyczne nie jest najważniejsze ( a nie powinno) to masz już ogrom wyboru firm i modeli wzmacniaczy stereo, a pomiędzy tv a wzmacniacz dokup DAC np. Fiio D3 taishan i nagłaśniasz sobie filmy, koncert z tv icon_biggrin.gif .
Jak ciągnie cię do amplitunerów stereo sieciowych, radia www i gotowych cyfrowych wejść to np Yamaha RN500, Onkyo tx 8050, Harman kardon 3770.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.
No właśnie o to chodzi, że ja się średni w tym orientuję, . Pasowałby mi ten denon, ale sprzedawca powiedział, że nie podłączę do tego TV i Xboxa. Więc jedynym rozwiązaniem jest amplituner (to jego słowa). i stąd ta rozbieżność między 520 a 4100
W rezultacie amplituner byłby wykorzystywany w może w 10 % reszta to tylko muzyka czyli wystarczyłby wzmacniacz + odtwarzacz.
A z kolumn podłogowych co proponujecie ?

I jeszcze jedno pytanie. Jak ważny jest w tym wszystkim odtwarzacz CD/DVD. Czy wystarczy jakiś używany?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz jest ważny.
Jeżeli słuchasz muzyki, to najczęściej lepiej jest kupić oddzielnie odtwarzacz CD, a do tego drugi BR albo DVD.

A czy może być używany? Jak najbardziej, bo kupujesz za pół ceny (albo mniej - w zależności od wieku sprzętu). Czyli możesz za 2 tysiące kupić nowego "średniaka" albo używany wyższy model.
A jeżeli boisz się używek - to możesz kupić sprzęt poekspozycyjny z salonu na pełnej gwarancji - albo model poprzedni (np. Denon 710 zamiast aktualnego 720).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pasowałby mi ten denon, ale sprzedawca powiedział, że nie podłączę do tego TV i Xboxa. Więc jedynym rozwiązaniem jest amplituner (to jego słowa).


Ech, aż bym coś więcej napisał o takim sprzedawcy i jego rozpoznaniu potrzeb, ale zmęczony jestem. Szkoda że nie sugerował 3 amplitunerów dla tv, xboxa i dla muzyki stereo. Denon 4100 i dali ikon zaskoczyły Cię, a z czym porównywałeś to jeszcze ? To, czy ten kinowy denon avr4100 by ci tak naprawdę pasował to nie wiesz, a do niedużych kolumn pasowałby i model avr2100 / 3100 , duużo tańsze. Pomysł z kupowaniem takiego amplitunera KD by słuchać muzyki, a czasem Tv, to jak kupowanie Tira, bo jest praktyczny, wszystko tam wejdzie, tyle że na co dzień więcej frajdy i jakości daje auto osobowe.

Ja podtrzymuje swoje zdanie, zdecydowanie stereo. Wzmacniacz, z, lub bez wejścia optycznego, to Twoja sprawa, albo co wspominałem amplituner stereo sieciowy z wejściami cyfrowymi.
Co do kolumn w taką powierzchnię sugeruję nieduże podłogówki, chociaż przy Dali ikon 2 możesz pozostać, jeśli cię oczarowały. Jakie? , pewnie podobała ci się pewna zadziorność i soczystość kinowego zestawu i Dali, ale może się mylę. W cenie tych Dali Ikon 2 np. może Monitor audio BX5, Monitor audio RX6, Elac 67.2, lub ze świetnym wstęgowym wysokotonowcem Elac 147 - teraz są w dobrej cenie, do tego jakiś sieciowy Harman 3770, lub Yamaha rn500.
Jeszcze bardziej dynamiczny, dokładny i klarowny dźwięk miałbyś ze wzmacniaczami które post wcześniej wymieniałem. Można się też pokusić o nieco bardziej dociążone w basie ciut większe kolumny jak Magnat quantum 675, Melodika bl40, że wspomnę popularne i niedrogie.
Myślę, że skoro byłeś w jakimś salonie, masz też w miecie inne sklepy i wpisz skąd jesteś.
Może ktoś się jeszcze wypowie, tak czy siak sam musisz posłuchać i poszukać swojego brzmienia, a możesz zyskać tylko lepsze brzmienie, może nawet pieniądze w kieszeni na rezygnacji z 4100 - takie posty często bywały.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salonów audio w mieście masz bardzo dużo, więc jest w czym przebierać icon_biggrin.gif

Jesteś z Wwy - możesz np. posłuchać kilku modeli Yamahy w sieci salonów Top HiFi (mają też. Rotela i inne firmy).
Natomiast raczej nie warto łączyć Yamahy z kolumnami tej samej firmy: dobre kolumny Yamahy kosztują sporo (przekraczają raczej Twój budżet), a taniej kupisz kolumny innych firm.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak jak wspomniałem znam się średnio a i audiofilem jakimś nie jestem to liczyłem na fachową i uczciwą pomoc właśnie sprzedawcy. Wychodzi na to, że albo chciał mi wcisnąć coś niepotrzebnego, albo sam się nie do końca znał.

Jestem z Warszawy. Możecie polecić jakieś uczciwe salony, gdzie można odsłuchać i wybrać coś w cenie do 4000
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można odsłuchać w różnych salonach. Wystarczy wklepać w google salon audio Warszawa, czy coś w tym stylu. Posłuchaj zestawów stereo w cenie kilku tys. za sztukę.
A coś super grającego możesz oczywiście kupić z drugiej ręki. Czyli naprawdę dobry sprzęt, który kilka/naście lat temu kosztował 2,3, 4 razy więcej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najczęściej kupuję w tych warszawskich salonach i jestem bardzo zadowolony z obsługi (kompetencje sprzedawców i ich kultura osobista
AUDIOFORTE - ul. Rejtana (okolice Placu Unii Lubelskiej)
PLANETA DŹWIĘKU - ul. Tarczyńska (między Placem Zawiszy a Placem Narutowicza)
(dokładne adresy i godziny otwarcia znajdziesz za pomocą wyszukiwarki)

Oprócz tego - sklep Top HiFi na Nowogrodzkiej,
Audio Punkt na Batorego
... i zapewne parę innych - nie wchodzę do każdego salonu audio, bo nie mam takiej potrzeby.
No i musisz pamiętać, że w każdym salonie możesz trafić na zły humor sprzedawcy (tym niemniej w pierwszych dwóch z listy jeszcze nie trafiłem na taką sytuację icon_biggrin.gif )
warto też wcześniej zadzwonić, jak już będziesz zdecydowany na odsłuch i konkretny model (może się zdarzyć, że kiedy przyjdziesz to już ktoś "zajmie" wcześniej salon odsłuchowy albo sprzęt z innej półki będzie przygotowany do odsłuchu).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...