Skocz do zawartości

wzmacniacze ONKYO


paralelizm

Recommended Posts

czy ktoś miał z nimi do czynienia "na żywo" i może podzielić się wrażeniami? w szczególności chodzi mi o ten model http://www.onkyo.pl/pl/Produkty/Hi-Fi/Wzma...cy_Hi-Fi/A-9030, ale z ogólną opinią też chętnie się zapoznam icon_smile.gif a gdyby ktoś był w stanie napisać jak taki wzmacniacz może zagrać z tymi kolumnami http://www.quadral.pl/pl/Produkty/Kolumny_...we/ASCENT_20_LE to będę w siódmym niebie icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie lubię wzmacniaczy Onkyo. Ale by było jasne, nie przepadam także za większością produktów dużych firm z rynku audio.
Onkyo robiło kiedyś lepsze wzmacniacze:8870, 8850,8830 oraz INTEGRA. Choć i te jak dla mnie... .

Przede wszystkim jednak o ile kupisz Quadrale w dobrej cenie, to taki wzmacniacz bym sobie odpuścił.
Za te pieniądze kupiłbym dużo lepszy wzmacniacz używany, który zagrałby dużo lepiej niż ten nowy Onkyo.
Zwyczajnie szkoda na takie coś pieniędzy. Nawet jakby kosztował 500 zł.

Z jakim wzmacniaczem (źródłem, okablowaniem) słuchałeś na kolumnach Quadrala?

A jakiej muzyki itp?
Nie pamiętam i nikt już chyba nie pomięta jaki masz zestaw, pomieszczenie, upodobania, jakiej słuchasz muzyki?
Jeśli się zakłada nowy wątek, zamiast pisać w starym, trzeba to wszystko przypomnieć. Nikt nie będzie szukał tych informacji we wcześniejszych tematach. Ok?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kolega szukał wzmacniacza z optykiem i zainteresował się modelem A-9050 ( w sumie rozwinięcie a 9030 ), niestety nawet 9050 był jakiś matowy i nijaki, ani to Yamaha, Marantz, ani Denon, czy Pioneer.
Niby brak narzuconego brzmienia, czy własnego mianownika może być zaletą jak się ma dobre kolumny z charakterem, ale tu brakowało czegoś więcej i to chyba nie ta klasa by mówić o stylu, choć w sumie podobne ceną inne wzmacniacze je już mają. W rezultacie zrezygnował na rzecz innej marki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z jakim wzmacniaczem (źródłem, okablowaniem) słuchałeś na kolumnach Quadrala?

A jakiej muzyki itp?
Nie pamiętam i nikt już chyba nie pomięta jaki masz zestaw, pomieszczenie, upodobania, jakiej słuchasz muzyki?
Jeśli się zakłada nowy wątek, zamiast pisać w starym, trzeba to wszystko przypomnieć. Nikt nie będzie szukał tych informacji we wcześniejszych tematach. Ok?



ok icon_smile.gif Quadrale już kupione i współpracują obecnie ze wzmacniaczem Kenwood KAF-1010 i kablami MIT Terminator w pomieszczeniu 20 m. kw. a słucham głównie jazzu i muzyki okołojazzowej, w tym także z winyli Edytowano przez RoRo
Nie ma sensu cytować całego postu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by wybrać jakiś dobry wzmacniacz do Quadrali.
Oczywiście używany mógłby zagrać dużo lepiej niż nowy w takiej cenie.
Twoje nowe kolumny zasługują na dobry jakościowo napęd a nie byle jaki, choć nowy wzmacniacz.
Ile możesz przeznaczyć na taki wzmacniacz.
Pamiętaj, że gra cały system a więc nie możesz zaniedbać źródła ani okablowania.
Zestaw tak zagra jak pozwoli na to najsłabszy jakościowo element.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...