Skocz do zawartości

Studio monitory czy może jakieś głosniki 2.1?


Recommended Posts

Witajcie.

Mam pewien dylemat który muszę rozwiązać dosyć szybko. Muszę kupić jakieś głośniki do komputera, nie potrzebny mi żaden komplet 7.1 czy 5.1. Potrzebny mi jest po prostu dzwięk, najlepiej dwa głośniki i ewentualnie jakiś subwoofer. Głośniki będą używane do słuchania muzyki, często dosyć mocno basowej. Nie zależy mi na głośności a bardziej na czystości dzwięku.

Mój maksymalny budżet to jakieś 100 funtów (+/- 550 zł).

I tutaj jest mój dylemat. Może zainwestować w studio monitory? Nie znam się na tym, to dosyć nowe odkrycie z mojej strony. Takie mam na oku, na przykład:

Klik Klik Klik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na internecie, nie mogę kupić nigdzie Edifier R2600, nie wiem czy dystrybucja tych głośników jest tylko na terenie Polski, ale u mnie tego nie ma. Teraz tak, Microlab Solo 6c, czy te głośniki są najlepsze w tej cenie? Co muszę o nich wiedzieć? Czy wszystko dostaje w zestawie co mi bedzie potrzebne żeby podpiąć je do peceta? Jakieś pre-ampy i pierdoły są wymagane? Kable?

http://www.amazon.co.uk/Microlabs-SOLO6c-S...r/dp/B0047CTA1C

Kupując je z linka wyżej, robię poprawny zakup? Czy może to jakiś inny model? Z amazona wysyłka bedzie strasznie późna, a ja potrzebuje mieć do głośniki w ciągu 16-17 dni. Dziękuje!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edifier (w linku podanym jest za 160 funtów) jest grubo ponad budżet. Mam inne wydatki, i muszę jeszcze zainwestować w dostawę tego do domu (+/- 20 funtów). Mam problem ze znalezieniem Microlabów.

http://www.kustompcs.co.uk/acatalog/info_41103.html

Jest tylko coś takiego, z dostawą wychodzi równie 100 funtów. Brać? Czy może rozważyć jeszcze coś innego? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś te pierwsze Solo 6c, grały (jak na głośniki komputerowe) na naprawdę wysokim poziomie.
Żadne plastiki (logitech, creative, itp) im nie dorównywały. Można brać, ale popatrz lepiej za 6c new.
Tylko do nich najllepiej jest mieć jakiegoś USB DACa, bo z integry to dźwięk jest niestety masakryczny.
Najtańszy to np. taki Fiio -> http://allegro.pl/fiio-d3-d03-d03k-konwert...5560492354.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To urządzenie, Fiio, to taka karta dzwiękowa wbudowana w konwerter? Dobrze to rozumiem? Wszystkie moje urządzenia dzwiękowe w przeszłości działały na tak zwanym 'plug and play' i nie dokupywałem takich bajerów dlatego dla mnie to jest wielka nowość.

A co do Solo 6c new, nie ma ich /nigdzie/. Znalazłem tylko jeden egzemplarz na ebayu, ale nie ma dosyłki do Irlandii Północnej! Link który dałem wyżej na stronę KustomPC:

http://www.kustompcs.co.uk/acatalog/info_41103.html

To nie jest przypadkiem ta wersja new? Jeżeli nie, orientujesz się gdzie je złapie? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ta starsza, pierwsza wersja. Nowa posiada potencjometry (pokrętła) z boku obudowy.
Ten FiiO zadziała ale na stacjonarnym pc, jeśli posiadasz kartę z wyjściem coax lub spdif.
Jeśli chcesz podłączyć te głośniki do laptopa to potrzebujesz np audiotrak cube ale to tez wydatek ~ 360zł
Można oczywiście podłączyć i bez żadnego DAC'a ale jakość będzie trochę gorsza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól że jeszcze troszkę cię pomęcze. Mam tutaj kilka sugestii ludzi jak i swoich, na to co powinienem kupić:

1. Klipsch 2.1 - mocno polecane przez wielu ludzi. Gdy zarzuciłem to samo pytanie na reddicie, 1/8 ludzi poleciła te głośniki.

2. M-Audio Studiophile AV 40 - również kilka osób poleciło. Wyglądają trochę plastikowo, mają słabe tony basowe, ale na ogół niezły set?

3. Swan M10 (2.1). Nie wiem nic na ich temat, były polecone raz.

4. Amplifier SMSL SA-36 i jakieś tanie głośniki żeby zmieścić się w budżecie, np. Monitor Audio BX1 używane?

Lub trzymamy się dalej SOLO6C, mimo strasznie głębokiego dzwięku i wymogu DAC'a?

Proszę, mam mętlik, wiem że utrudniam sobię sytuacje ale postarajmy się tutaj mnie zrozumieć, haha! Dużo osób probóje mi wmówić że nawet tańszy zestaw, taki za 200zł, zbudowany z ampa, DAC'a itd. będzie lepiej brzmieć niż jakikolwiek głośnik z tymi komponentami wbudowanymi. Nie wiem, już sam nie wiem.

Dziękuje gorąco.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj się więc czy chcesz głośniki komputerowe czy budujesz hi-fi ze wzmacniacza i kolumn..
Ze wszystkich wyżej wymienionych Monitor Audio BX1 będzie grało najładniej ale do nich nie można wybrać byle jakiego wzmacniacza.
Jeśli się na nie zdecydujesz to pytaj w dziale Stereo o wzmacniacz, bo to już nie jest PC-Audio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...