Skocz do zawartości

Amplituner Onkyo TX-8050 + jakie kolumny?


mrowa92

Recommended Posts

Witam,
dopiero co zaczynam swoją przygodę ze sprzętem stereo. Nie miałem okazji przesłuchania zestawów stereo i dlatego jestem zielony w tym temacie. Od takiego sprzętu oczekuję przede wszystkim:
1)dobrej jakości dźwięku
2)funkcjonalności
3) a to wszystko w cenie do 3000zł (amp ok. 2tys. + kolumny 1tys. zł)

Założyłem sobie, że będzie to amp sieciowy, z racji tego że chce korzystać z radia internetowego, spotify itp. W przyszłości chce do tego "doczepić" jakiś odtwarzacz CD, ale na razie będę obsługiwał stereo z telefonu. Początkowo spodobał mi się Harman Kardon HK 3700, ale krążą rożne opinie o nim i postanowiłem odpuścić. Przeglądając różne wątki, opinie i recenzje natknąłem się na Onkyo TX-8050(nieco droższy, ale tak to wygląda że człowiek sobie myśli: dołożę jeszcze 300zł i będzie hulało - i tak można w nieskończoność icon_smile.gif ) i na dziś dzień jestem na niego zdecydowany. Obecnie kosztuję 1800-1900zł. Resztę, czyli 1000zł chcę dać na kolumny, bo reszta na kable. Wiem, może nie dostanę za tę cenę jakichś wysokiej klasy, ale na początek chcę zacząć od czegoś takiego z racji budżetu. Co do kolumn to niekoniecznie muszą być nowe, jednak mam pewnne obawy w kupowaniu używanych, ale chętnie rozważę każdą propozycję. I w tym miejscu moje pytanie - jakie kolumny dobrać do tego Onkyo? Bo w ogóle tego nie "czuję". Jak przeglądam oferty kolumn to podawana jest informacja: "Zalecana moc wzmacniacza " albo "moc nominalna i maksymalna". Jak to rozumieć jak dla tego Onkyo producent podaje 130W na kanał przy 6 Ω . Nie zależy mi na podłogowych, mogą być podstawkowe.

Co do pomieszczenia i słuchanej muzyki to będzie to pokój ok. 20m2. Muzyka różnorodna od rocka, przez rap/hiphop, metal, po elektronikę, drum and base itp.
Także prosiłbym o propozycję kolumn do tego aplitunera(na 90% go kupię), przy tych czynnikach icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to co napisałeś w punktach jest w tej kolejności dla Ciebie ważne, to trochę źle rozplanowałeś budżet.
Najważniejsze dla jakości dźwięku, jego brzmienia są kolumny.
Oraz oczywiście akustyka, ustawienie tych kolumn. Znasz temat? Jeśli nie, koniecznie poczytaj. Mogę pomóc, wysyłając Ci materiały.
Pisz w tej sprawia jakby co na PW.
Dlatego nie możesz w takiej opcji wydać więcej na amplituner niż na kolumny.
Rozumiem, że ampli będzie miał dużo funkcji, ale sam musisz zdecydować co jest dla Ciebie ważniejsze.
Dobry dźwięk, czy elektronika naszpikowana gadżetami.
Takie amplitunery nie grają zresztą najlepiej.

Dużo lepszym pod względem jakości dźwięku byłby wzmacniacz stereo a do dekodowania sygnału cyfrowego osobny DAC.
Spotify jak i radia internetowego możesz słuchać z komputera a DAC poprawi jakość sygnału.
Mój kolega tak słucha i jest bardzo zadowolony a ma spore wymagania co do dźwięku.

Oczywiście trzeba by sięgnąć wówczas po sprzęt z drugiej ręki, jeśli chcesz mieć szansę na dobrą jakość dźwięku. Nowe zagra co najwyżej poprawnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując sprzęt używany faktycznie możesz kupić coś wyższej klasy w tej cenie. Jeśli chodzi o funkcjonalność będzie trudniej wtedy.
Za to jeśli chcesz kolumn w cenie ~1tyś do 20 m2 to ja brał bym pod uwagę Magnat Quantum 673. Powinny dobrze współgrać z tym Onkyo. Do tego powinny sprawdzić się lepiej niż większość podłogówek w tej cenie jeśli chodzi o bas.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...