Skocz do zawartości

Odtwarzacz sieciowy jaki polecacie ?


davero

Recommended Posts

Cytat

Czyli mówicie że taki BD z możliwościami sieciowymi i możliwościa słuchania z pendrajwa i hdd nie będzie gorszym rozwiązaniem nić np cdn 500



Na pewno nie.- tzn. na pewno będzie gorszym rozwiązaniem. Choćby dlatego, że na pewno nie ma trybu gapless (nia znam tanich odtwarzaczy BD, które mają tryb gapless).
Ta Yamaha to jest jednak sprzęt audio. Odtwarzacze BD odtwarzają pliki FLAC, ale w sumie nie wiem po co. Na pewno nie jest to ich główne zadanie.

Nie znam DAC z funkcją WiFi - nie do tego są przeznaczone.

Ja bym brał tę Yamahę, choć spróbowałbym wybadać, czy rzeczywiście nie pojawi się wkrótce jakiś nowszy model. Wtedy stary model automatycznioe powinien stanieć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tej yamahy w media i satunie sa wystawowe po 1800, ale w 3 mistach w PL i to wystawowe. Jest na allegro za 2200 - to już dużo.
Teoretycznie mogę korzystać ze smartfonem jako pilotem dla tego BD. Jestem zwolennikiem raczej zwykłych pilotów, albo po prostu przycisków na urządzeniu. Jeśli natomiast puszczę sygnał z niego po optyku, a on bęzie robił tylko za pośredniaka to i tak dopiero wzmacniacz mi go przetworzy tak jak potrafi najlepiej zgadza się ?

Problem występuje icon_smile.gif gdy będę chciał posłuchać muzyki na wzmaku który nie ma optyka icon_smile.gif. Do tego faktycznie przydałby się DAC , ale jeśli dobrze rozumiem to do daca wpinam np laptopa, smartfona, komputer ? i on przetwarza mi sygnał i wyrzuca dalej np po czinczu do wzmacniacza ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli natomiast puszczę sygnał z niego po optyku, a on będzie robił tylko za pośredniaka to i tak dopiero wzmacniacz mi go przetworzy tak jak potrafi najlepiej zgadza się ?



Tak. Teoretycznie dobry dedykowany DAC ma lepsze układy przetwarzające sygnał cyfrowy na analogowy od zwykłego odtwarzacza CD, nie mówiąc już o tanim BD. Tylko DAC musisz podpiąć porządnymi kablami do wzmacniacza, żeby nie zepsuć brzmienia.
Jeśli tej Yamahy nie uda Ci się namierzyć, wrócę do mojej propozycji DAC Magic CA. To Cię uniezależni od wzmacniacza i daje możliwość podpięcia kilku źródeł cyfrowo.

Przy okazji taki DAC działa jak rozmnażacz dostępnych źródeł - z jednego wejścia we wzmacniaczu odtwarzasz kilka urządzeń podpiętych cyfrowo do DAC.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wiele odtwarzaczy plików nie posiada trybu gapless, Nie wszyscy go jednak potrzebują. Tu wszystko zależy od oprogramowania. Najłatwiej o taki tryb w komputerze po zainstalowaniu programu który ma ten tryb. Wiele odtwarzaczy ( programów komputerowych ) w PC również nie obsługuje tego trybu. ( Dla niewtajemniczonych jest to możliwość odtworzenia płyty zapisanej jako jeden plik i uzyskiwania informacji który w danej chwili słuchamy utwór i przeskakiwania pomiędzy nimi. Ma to sens szczególnie kiedy utwory przechodzą jeden w drugi bez przerwy ). W tej sytuacji taki BD LG jeśli nie obsługuje nawet gapless nadaje się w takim samym stopniu jak inny klocek audio który nie posiada tego trybu. Osobiście uważam że nawigacja na ekranie telewizora lub monitora jest wygodniejsza niż na maleńkim ekraniku wyświetlacza urządzenia. Ale co kto lubi.
Gramofony i magnetofony analogowe również odtwarzały i odtwarzają prawie zawsze jedną stronę jako całość i można z tym żyć ( na ogół *).
A argument że to jest sprzęt audio , to żaden argument w tym przypadku. Moim zdaniem lepiej jest zainwestować w lepszy DAC.
Zadaniem DACów jest przetworzenie dźwięku zapisanego w formacie cyfrowym na postać analogową. Odtwarzanie plików z sieci z zasady należy do innego typu urządzeń , czyli odtwarzaczy sieciowych. Transmisja Bluetooth strumieni audio to również inna para kaloszy. Zawsze może się trafić jakaś hybryda. Bluetooth przesyła audio w swoich standardach. Jakość zależy tu od tego jakie standardy obsługują oba urządzenia ( nadawcze i odbiorcze) jednak ich jakość nawet ta najwyższa odpowiadać ma jakości CD. Gęste pliki flac na pewno na tym musza ucierpieć. A co się komu podoba i w ilu klockach to inna sprawa. Wcale nie tanie odtwarzacze strumieniowe Linna bywają zintegrowane z wzmacniaczem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze się przyglądam ten dac ma tylko jedno wyjście rca, wejśćie optyk i sp dif x2. Tak więc laptopa nie podepne do tego. Mam wyjście jack. Nie wiem o co chodzi z tym usb jak mozna podiąc sie pod to. Serwer NAS służy jako pośrednik który trzyma pliki, więc bez komputera, smartfona czy ampli bd cdn yamahy itp nie puszcz muzyki.

Jeśli by moja yamaha miała wyjście optyczne to by problemu nie było

https://www.google.pl/search?q=yamaha+673&a...3h9kUvnQ_GuE%3D

poszedł by sygnał do dac , a dalej to wzmacniacza którego chcę. Tutaj wchodzi kwestia słuchania radiainternetowego, ale czy to z drugiej strony ma sens na wzmacniaczu gdzie zwykle jakośc to mp3 128 icon_neutral.gif. Próbowałem wypuszczać sygnał po rca, ale mija się to z celem owszem działa na wzmaczniacu innym , ale dźwięk jest jakiś płaski bez wyrazu dynamiki po prostu gra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, ale - DAC Magic ma wejście USB (to kwadratowe białe). Do niego podłączasz komputer, który traktuje DAC jak kartę dźwiękową.
Wyjście cinch służy do podpięcia DAC do wejścia we wzmacniaczu.

Radia internetowego bym nie postponował całkowicie, bo wiele zależy od jakości streamu, nawet 128 k. Są streamy, które naprawdę brzmią bardzo ładnie. Niestety streamy Polskiego Radia do nich nie należą icon_sad.gif

@MobyDick
- Ja nie neguję, że dedykowany DAC jest "lepszy". (aczkolwiek moim Stream Magikiem jako DAC jestem zachwycony). Jedyną zaletą tej Yamahy, to że wszystko dostajesz w jednym pudełku, włącznie z odtwarzaczem CD. - rozwiązanie jest miłe z estetycznego punktu widzenia.

- Z tym telewizorem to mi raczej o to chodziło, że jest kolejne urządzenie do odpalenia. Dyrekcja i tak sarka, bo jak chce obejrzeć film, to musi żonglować czterema pilotami (wzmacniacz, BD, TV, Cambridge) U mnie TV jest generalnie włączany baaardzo rzadko, stąd niechęć.

- Gapless oczywiście to kwestia potrzeb. W muzyce poważnej nieodzowny, ale nawet w rocku - Dark SIde of the Moon, druga strona Abbey Road i wiele innych płyt muzyka przechodzi płynnie z jednego kawałka w następny i jak się wcina nawet na pół sekundy to niektórych wkurza.

- Nie łapię o co Ci chodzi z gramofonem i magnetofonem - one przecież też są gapless icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, więc fajna sprawa. Tylko, że za każdym razem muszę wpinać coś przenośnego w usb. Powiec mi jeszcze czy np ten dac obsługuje androida ? i na bezczelnego podpinam smartfona wyjściem micro usb na usb ? albo inna mozlwiośc kupuje coś 10 calowego na windowsie najlepiej hybrydę, żebym ją mógł łatwo transportować ona powinna zadziałać ?. Rozumiem, że wtedy posłuży jako dawca sygnału a dac załatwi sprawę jeśli chodzi o jakość,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem, zawsze poczytaj instrukcje sprzętu:

Złącze USB typu B umożliwia odtwarzanie za pośrednictwem
przetwornika DacMagic 100 sygnału audio z komputera pracującego
pod kontrolą systemu Microsoft Windows lub Apple Mac
OS X. Obsługiwane są również niektóre dystrybucje systemu
operacyjnego Linux.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

@MobyDick
- Ja nie neguję, że dedykowany DAC jest "lepszy". (aczkolwiek moim Stream Magikiem jako DAC jestem zachwycony). Jedyną zaletą tej Yamahy, to że wszystko dostajesz w jednym pudełku, włącznie z odtwarzaczem CD. - rozwiązanie jest miłe z estetycznego punktu widzenia.

- Z tym telewizorem to mi raczej o to chodziło, że jest kolejne urządzenie do odpalenia. Dyrekcja i tak sarka, bo jak chce obejrzeć film, to musi żonglować czterema pilotami (wzmacniacz, BD, TV, Cambridge) U mnie TV jest generalnie włączany baaardzo rzadko, stąd niechęć.

- Nie łapię o co Ci chodzi z gramofonem i magnetofonem - one przecież też są gapless icon_smile.gif


DACi powstały jako komplety z zewnętrznymi napędami CD.
Ostatnimi laty powstały również urządzenia takie jak odtwarzacz CD z wejściem na jego DAC.
W takim urządzeniu zawsze można umieścić funkcje odtwarzacza sieciowego . Taka jest ta wyżej omawiana Yamaha.
Można mieć wszystko w jednym a inni wolą kiedy klocków jest więcej osobnych.

Do kilku urządzeń RTV można używać jednego pilota jeśli wykorzystują działające CEC. Są również piloty obsługujące kilka urządzeń.

Sprzęty które nie obsługują trybu gapless są w stanie odtwarzać zapisane tak płyty, Traktuje je jednak jak jeden utwór i nie robia w nich przerw wtedy. Jeśli na takiej płycie są chwile ciszy to również ona tam będą, tak jak na płycie LP i w przypadku magnetofonu. Tam jest jednak kwestia strony A i B.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Jeśli natomiast puszczę sygnał z niego po optyku, a on będzie robił tylko za pośredniaka to i tak dopiero wzmacniacz mi go przetworzy tak jak potrafi najlepiej zgadza się ?



Tak. Teoretycznie dobry dedykowany DAC ma lepsze układy przetwarzające sygnał cyfrowy na analogowy od zwykłego odtwarzacza CD


Takich nowości jeszcze nie słyszałem.
Za ok 1000 mozna trafić np ATOLL DAC 100, albo Hegla HD10. Te urządzenia nie dawno kosztowaly 2-4tys zl w sklepach. Sam mam HD10 i to co on wyprawia przeszło moje oczekiwania. Na pewno zaden sueciowiec za 1500 mu nie dorowna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

OK, więc fajna sprawa. Tylko, że za każdym razem muszę wpinać coś przenośnego w usb. Powiec mi jeszcze czy np ten dac obsługuje androida ? i na bezczelnego podpinam smartfona wyjściem micro usb na usb ? albo inna mozlwiośc kupuje coś 10 calowego na windowsie najlepiej hybrydę, żebym ją mógł łatwo transportować ona powinna zadziałać ?. Rozumiem, że wtedy posłuży jako dawca sygnału a dac załatwi sprawę jeśli chodzi o jakość,


Poznaj chlopie troche podstawy bo zadajesz takie pytania ze szkoda prowadzic jaki kolwiek dialog.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

OK, więc fajna sprawa. Tylko, że za każdym razem muszę wpinać coś przenośnego w usb. Powiec mi jeszcze czy np ten dac obsługuje androida ? i na bezczelnego podpinam smartfona wyjściem micro usb na usb ? albo inna mozlwiośc kupuje coś 10 calowego na windowsie najlepiej hybrydę, żebym ją mógł łatwo transportować ona powinna zadziałać ?. Rozumiem, że wtedy posłuży jako dawca sygnału a dac załatwi sprawę jeśli chodzi o jakość,


Poznaj chlopie troche podstawy bo zadajesz takie pytania ze szkoda prowadzic jaki kolwiek dialog.




Wątek dotyczył sieciówki. Głównie pytałem o yamahe. Temat DACu nasunął się później, więc pytam bo nie wiem. Gdybym miał w domu to bym potestował i nie potrzebował pytać. Za każdym razem przenosić komputer i podpinać pod usb daca dla mnie mija się z celem. Jak ktoś ma na stałe jest OK.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Teoretycznie dobry dedykowany DAC ma lepsze układy przetwarzające sygnał cyfrowy na analogowy od zwykłego odtwarzacza CD


Takich nowości jeszcze nie słyszałem.
Za ok 1000 mozna trafić np ATOLL DAC 100, albo Hegla HD10. Te urządzenia nie dawno kosztowaly 2-4tys zl w sklepach.

Rafal735r
A co w tym dziwnego że dedykowany DAC lepiej gra niż DAC w odtwarzaczu? Przecież dobry dedykowany DAC kosztuje tyle co dobry odtwarzacz CD - ekonomia ma swoje prawa.
A taki był sens wypowiedzi Sandfyera icon_razz.gif

Trzeba by było porównywać np. DAC za 2 tysiące z odtwarzaczem (jego wewnętrznym DACem) jakieś pięć razy droższym...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A taki był sens wypowiedzi Sandfyera icon_razz.gif



Heh, RoRo, dzięki, właśnie pisałem dokładnie to samo co Ty, odszedłem od komputera, a tu Twój wpis.

Chciałem tylko dodać, że nawet stosunkowo niedrogi DAC może grać lepiej niż jakiś pierwszy z brzegu układ w odtwarzaczu za 700 zł.

///

Cytat

Za każdym razem przenosić komputer i podpinać pod usb daca dla mnie mija się z celem. Jak ktoś ma na stałe jest OK.



Tak, zresztą wspomniałeś już o tym. Dokładnie dlatego w końcu kupiłem odtwarzacz sieciowy z wifi i możliwością odtwarzania z pamięci USB (pendrive albo dysk).
I dlatego też (z uporem maniaka) uważam, że jeśli gdzieś ją dorwiesz, ta Yamaha wcale nie musi być złym wyborem. Drugi podobny produkt to Onkyo C-N7050.
Na szpanerskie DACi będzie czas.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Za każdym razem przenosić komputer i podpinać pod usb daca dla mnie mija się z celem. Jak ktoś ma na stałe jest OK.


Przecież pisales ze masz NASa! To na ch... ci ten NAS jak na laptopie wszystko trzymasz?




Rozumiesz co to NAS ? Trzymam tam pliku audio i video, żeby móc je odtwarzać muszę na przykład włączyć laptopa połączyć sie z nim po wi fi odebrać plik uruchomić go przez laptop/tablet itd. Laptop musi być wpięty do daca i to jest problemem dla mnie. Wypinanie usb i wpinanie za każdym razem jak chce posłuchać muzyki. Wątek był o sieciówce, więc ta yamaha jak by była dostępna dla mnie by była najlepszym rozwiązaniem. Wpłatał sie temat o dacu o którym pojęcia nie miałem dlatego pytam,. Jak bym wiedział bym nie pytał. Gdybym miał w domu był potestował bym nie pytał. Jest forum, więc pytam,. Poczytać bez pytania mogę na różnych innych stronach opisujące daki. Tyle w temacie muszę szukać czegoś jak ta yamaha, ewentualnie samej sieciówki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty nie powiesz? A ja myślalem ze NAS sobie stoi na czuwaniu w kącie pokoju, wzbudza sie jak potrzeba, uruchamiam apke w tablecie/telefonie, włączam DACa i wzmaka i gra muzyka.
Wytlumacz mi po co latac i przepinac kable, po co uruchamiac laptopa? Chyba sam nie wiesz co masz i jak sie z tym obejsc. W tym problem. Powtorze jeszcze raz, poznaj najpierw podstawy, bo nie mozna prowadzić dialogu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co ty nie powiesz? A ja myślalem ze NAS sobie stoi na czuwaniu w kącie pokoju, wzbudza sie jak potrzeba, uruchamiam apke w tablecie/telefonie, włączam DACa i wzmaka i gra muzyka.
Wytlumacz mi po co latac i przepinac kable, po co uruchamiac laptopa? Chyba sam nie wiesz co masz i jak sie z tym obejsc. W tym problem. Powtorze jeszcze raz, poznaj najpierw podstawy, bo nie mozna prowadzić dialogu.




Dobrze skoro wiesz to wytłumacz mi jak mam to zrobić ? jak mam podpiąc serwer nas konkretnie qnap 212 do dac ?. I jak mam sobie wygodnie siedzieć z laptopem tabletem i bezprzewodowo odtwarzać muzykę nie podpinajać laptopa/tableta/smartfona
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego masz NASa? Synology? Zresztą nie ważne, każda marka oferuje aplikacje do sterowania tym szitem. Zalozmy Synology udostępnia DS Audio o ile dobrze pamiętam. NASa spinasz zwyklym kablem USB A-B z DAC (jeżeli nie masz USB w DAC, kupujesz konwerter USB > SPDIF za 50zł i wpinasz sie zwyklym coaxem). Odpalasz NASa, DACa, piec, apke w tablecie czy telefonie sluchasz muzyki czy tez radia z dedykowanej apki, którą sobie wcześniej pobrałeś uśmiechnięty ze strony producenta twojego NASa. Ot cala technologia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wyżej że mam QNAP 212. Tylko widzisz nie zapytałeś o miejsce jakie posiadam na sprzęt. NAS Jest zupełnie na innym poziomie (piętro) niż byłby DAC. NAS mam przy ruterze , który może być w jednym miejscu. Kabel USB 20m i wiercenie nie wchodzi w grę icon_smile.gif, Prościej z dakiem by mi było puszczac sygnał ze stacjonarnego BD o którym wczesniej pisałem. Apka w smartfonie i słucham albo z nasa przez niego po dlna, albo z pendrajwa. Jak już sie upieram i na siłę chcę słuchać z pendrajwa bez daca mogę podpiąc pod akai też przetworzy sygnał cyfrowy. Dla mnie w tym momencie najwygodniejszym rozwiązaniem byłaby ta yamaha tylko czy jest sens płacić 2tyś (pomijam wygodę i następny klocek do kolekcji) skoro z bd za 350 będzie finalnie w akai tak samo brzmialo. Ta yamaha czy onkyo przekonuje mnie tym, że ma 3 wyjścia rca coax i optyk, a jak pisałem wcześniej z rca bym też korzystał. Teraz muszę sam sobie odpowiedzieć czy chcę wydać blisko 2 tys, aby słuchać flaka czy net radia z innego urządzenia niz akai am 75.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...