Skocz do zawartości

Zestaw stereo ~3000 zł


Smoku

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym kupić zestaw stereo do pokoju ok.18m2. Mam do dyspozycji +/- 3000 zł(interesuje mnie wzmacniacz, cd, oraz głośniki, przydałoby się również wejście usb). Interesuje mnie raczej nowy sprzęt, ale jestem również otwarty na coś używanego.

Słucham różnych rodzajów muzyki bez jakiegoś konkretnego gatunku (może więcej rocka). Chciałbym postawić na jakość dźwięku i chociaż ciężko mi to opisać to skłaniałbym się bardziej ku miękkiemu i ciepłemu brzmieniu, w miarę czystemu i szczegółowemu, z wypełnionym, fajnie rozchodzącym się basem.

Jako, że nie mam możliwości przesłuchania próbnego, przeglądałem różne gotowe oferty na allegro, tyle, że nie wiem czy jest coś wartego uwagi. Jeśli miałby ktoś jakąś propozycje będę bardzo zobowiązany.

Będąc w Japonii używałem do tej pory EX-S3 (http://www3.jvckenwood.com/audio_w/home/ex-s3/index.html), ale chciałbym teraz kupić coś lepszego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Na razie tak ogólnie napiszę, że jeśli jakość dźwięku jest ważna albo wręcz najważniejsza, to zdecydowanie proponuję rozejrzeć się za sprzętem z drugiej ręki.
A wejście USB (do czego ma służyć?) zastąpić nawet niedrogim (na razie) przetwornikiem cyfrowo-analogowym, czyli DACem.

Fajnie, że piszesz o dźwięku jakiego szukasz. Z tymi niskimi tonami może być różnie, bo co to znaczy fajnie rozchodzący się bas?
Ale przyjmijmy, że chodzi Ci o dobrej jakości niskie tony w miarę mocne, w miarę szybkie. Czyli co najmniej poprawne. Tak?
Jak się takie niskie tony rozchodzą, oraz jak się rozchodzi, jak słychać dźwięk w pomieszczeniu, w dużej mierze zależy od akustyki
pokoju oraz ustawienia w nim kolumn. Jeśli nie znasz tematu, poczytaj:
http://waldemar.katowice.pl/audio1.htm
A po więcej ew. napisz do mnie na PW, podając adres mailowy, to wyślę Ci ciekawe materiały.
Bez dobrej akustyki nawet najlepszy zestaw audio może zagrać nieciekawie albo wręcz źle.

Zastanów się czy i jak możesz poprawnie ustawić kolumny i usiąść w odpowiednim miejscu, zachowując zasadę trójkąta równobocznego.
Pomyśl jakie kolumny byłyby dla Ciebie lepsze. Podłogowe (proponuję raczej nieduże) czy monitory (potrzebne będą dobre, solidne, stabilne i ciężkie standy).

EDYCJA:
Na razie szukałem tylko kolumn, ponieważ do konkretnych modeli trzeba będzie dobrać elektronikę.
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/35/199986.php (Paradigm Studio 20)
http://allegro.pl/castle-richmond-3i-w-zes...5644504947.html
No cóż. Paradigm są jak dla mnie dość kontrowersyjne, raczej tylko do mocniejszych klimatów. Mogą eksponować górę, niskie zresztą też. A średnica trochę schowana. Poza tym nie wiadomo która to wersja.
Castle natomiast grają bardzo przyjemnie, barwnie, muzykalnie, ale nie są demonami dynamiki a niskie tony są dość delikatne.

Zazwyczaj można znaleźć dużo więcej ciekawych kolumn w tym budżecie. Nieraz trzeba po prostu poczekać.
To już kolumny podłogowe jakie znalazłem bardziej się wpisują w Twoje założenia, no i nie trzeba standów:
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/35/199799.php (AA Mimas II)
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/31/197859.php (Dali 505)
http://allegro.pl/dunskie-kolumny-dali-400...5627397597.html

AA są dość naturalnie i rzetelnie grającymi kolumnami. Ty potrzebowałbyś dość miękko a na pewno cieplej grającego wzmacniacza
firm takich jak Advance Acoustic, Musical Fidelity, Xindak, Luxman.
Dali 400 zagrać mogą również z nieco chłodniejszymi wzmacniaczami takich firm jak Rotel, Yamaha, Audiolab (byłoby super), ale nie tylko. Trzeba by poszukać, co ciekawego się trafi.
Dali 505 też fajne, ale to niższy model, mniej wyrafinowany, choć wciąż dobrze grają.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź. Z przedstawionych propozycji zacząłem się zastanawiać nad Castle Richmond 3i. Na innej aukcji sprzedawany jest również wzmacniacz Quad Vena. Co myślicie o tym zestawie? Co prawda przekroczy to trochę zakładany budżet, ale jeśli naprawdę warto to może i byłbym w stanie się zdecydować.

Czy może lepiej na razie się wstrzymać i poszukać Audio Academy Mimas II + zaproponowany przez f1angel któryś ze wzmacniaczy.

Tu dochodzi jeszcze pytanie odnośnie odtwarzacza cd, czy droższy sprzęt ma duże znaczenie co do jakości dźwięku?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać o to, czy odtwarzacz cd ma jakiekolwiek wpływ na jakość dźwięku naszego stereo. Powiedzmy, że kupimy w miarę dobry zestaw, ale tani odtwarzacz, czy wpłynie to na końcowy efekt?. Przeglądając allegro można znaleźć dziesiątki ofert rożnych firm produkujące odtwarzacze, i tu ceny również potrafią znacznie się różnić. Po prostu zastanawia mnie czy ma on również duże znaczenie.

I ponawiam pytanie czy zestaw Castle Richmond 3i + wzmacniacz Quad Vena jest dobrym rozwiązaniem?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłaczam się do pytania kolegi.
Jak duzy wpływ ma odtwarzacz cd na jakość dzwieku ?
Czy dobry wzmacniacz i kolumny zniwelują braki taniego zródła.
Czy do integry za kilka tys.nie trzeba od razu kupować drogiego cd. i wystarczy taki budżetowy,powiedzmy do 1000zl?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz może mieć wpływ na brzmienie całego systemu, ale też nie musi. Różnie jest to postrzegane, aczkolwiek pewne jest to, że każdy element toru/zestawu ma wpływ na ogólne brzmienie (nie zapominajmy o akustyce pomieszczenia). Najczęściej przyjętą zasadą jest to, że największy wpływ na cały charakter systemu mają w odpowiedniej kolejności: kolumny - wzmacniacz - odtwarzacz - kable (czyli najczęściej składany zestaw). Wpięcie bardzo budżetowego CD może "złamać" Nam brzmienie. Wielokrotnie, czy to na forach, czy w testach, pojawiają się opinie o tym, ze dany odtwarzacz zagrał INACZEJ lub też LEPIEJ. Zdarzyć to się może także w sytuacji, kiedy porównywane są odtwarzacze w podobnym przedziale cenowym.

Sam się przekonałem także, że CD-ek znacznie droższy czasami zagra gorzej (czytaj nie tak jakbym oczekiwał, względnie nie zadowalająco w porównaniu do poprzednika).

Czy jest sens kompletowania zestawu w oparciu o sprzęt, gdzie CD stanowi powiedzmy 5% lub mniej kwoty wydanej na resztę toru? Śmieć twierdzić, że to jest kwestia użytkownika, ale przeważnie komentarz takiego zestawu publicznie może się skończyć słowami "Zainwestuj w CD".

Z drugiej strony zestaw z budżetowym CD może spełniać rolę doskonale, o ile odpowiada to użytkownikowi, bo od niego zależy to, na czym będzie słuchał.

P.S kubax - budżetowy odtwarzacz za 1000 zł - nowy czy używany? To też jest dość istotne.

Finalizując - tak, odtwarzacz może i często potrafi zmienić brzmienie w taki sposób, jak oczekuje tego użytkownik.

Odsłuchy, odsłuchy i jeszcze raz odsłuchy.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S kubax - budżetowy odtwarzacz za 1000 zł - nowy czy używany? To też jest dość istotne.

Chodziło mi o jakiś nowy budżetowy za 1000zł -wiem ze można trafic na używany za ok 1000zł ,który będzie
( a przynajmniej powinien) zagrac lepiej.
To jednak jest już mniej istotne-meritum: czy tani odtwarzacz do dobrych kolumn i dobrego wzmacniacza
będzie miał bardzo negatywny wpływ?
W moim temacie -POSZUKIWANY.....
zastanawiam się właśnie jaki cd do Hegla 100?
sorry Smoku ze tak w twoim temacie,ale chyba pytamy o to samo
pozd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpływ CD na dźwięk systemu bywa różny i zależy od sprzętu do którego jest podłączony. Jeśli mamy w systemie wzmacniacz który mocno determinuje brzmienie ( z tego słyną np. NADy ) , wówczas wpływ CD będzie niewielki. Również jeśli mamy kolumny same z siebie bardzo dynamiczne i słabo rozdzielcze również CD będzie miało mały wpływ. Lecz jeśli wzmacniacz i kolumny są neutralne i nie narzucają w istotnym stopniu swojej barwy , a do tego są analityczne , wtedy wpływ CD może być ogromny. Często taki sprzęt jest bywa odbierany jako pozbawiony charakteru i nijaki lub budzi różne odczucia bo jeśli się podłączy z kiepskim CD będzie grał kiepsko. Lecz jeśli podłączymy do tego bardzo dobre CD o podobnych cechach dźwięk w największym stopniu będzie zależał od nagrania. Paradoksalnie całkiem sporo ludzi nie cierpi takiej sytuacji. Często chcemy aby zawsze grało nam w określony sposób. Tak jest jeśli sadzimy że wspaniały sprzęt musi grać zawsze wspaniale. Z drugiej strony bardzo neutralny sprzęt i bardzo analityczny sprawdza się najlepiej w studio. Jeśli chcemy słuchać dla przyjemności muzyki ( nie sprzętu ) trzeba siłą rzeczy ustąpić w kierunku uładnienia tego co słuchamy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jestem w tej dziedzinie największym autorytetem i moja odpowiedź może Cie nie zadowolić. Obecnie za 1 tyś zł możesz kupić wystarczający do tego Hegla CD i masz go na gwarancji 2 lata. Możesz też wybrać coś z używanych i można za tą kwotę znaleźć coś lepszego lub gorszego, szczególnie jeśli trafisz na coś co zostało naprawione tak że ma podziałać w chwili sprzedaży. Obecna elektronika cyfrowa rozwinęła się naprawdę mocno. Nie wiem jakie masz kolumny , a od nich zależy często więcej niż od wzmacniacza. Do tego trzeba zaznaczyć że nie wszystko co teraz się produkuje jest wspaniałe i trzeba być ostrożnym z wyborem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...