Skocz do zawartości

pomoc przy zakupie


supertzar

Recommended Posts

Witajcie,
jestem tu bo się nie znam a chcę wymienić swoje audio i nie wydać pieniędzy na coś co będzie powodowało krwawienie uszu.
Słucham raczej rocka we wszystkich możliwych odmianach, czasem jakaś elektronika i stary poczciwy hip hop, pomieszczenie ma jakieś 30 - 35m2, ale to nie koniec problemu. Moje mieszkanie znajduje się na poddaszu, w najwyższym punkcie jest 4m a w najniższym 1,1m, nie jest to kwadrat ani romb nawet jest masa skosów, dodatkowo salon ( z kuchnią ) nie jest pomieszczeniem zamkniętym i bezpośrednio z niego jest wejście do sypialni bez drzwi.
Dlatego też wybór padł na razie na kolumny podłogowe stereo i tu polecono mi boston acoustics a360, jamo c95, monitor audio mr6 ale ja się zastanawiam jeszcze nad klipschem rf62 mk2.
Na razie używam starej Yamahy RX-V396 ale w niedalekiej przyszłości chciałbym zmienić na Yamahę RXV-777.
Co sądzicie o takim wyborze no i najważniejsze jakie kolumny wybrać, żeby dały radę z moim mieszkaniem i można je było potem rozbudować.

Budżet na kolumny to 2 - 2,5k PLN, ale jak będzie coś wybitnego 200zł drożej to przecież nie będę dziadował... wolałbym nowe, ale nad używkami też się będę zastanawiał
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
masz dosyć duże pomieszczenie, skosy mogą mieć pozytywny wpływ na akustykę, tak więc tego bym się nie obawiał.
Jeśli jesteś zdecydowany na zakup amplitunera Yamaha, musisz brać pod uwagę jego charakter brzmienia czyli dźwięk otwarty, bardzo dynamiczny, koncertowy z wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma. Aby całość zagrała dobrze, szukaj kolumn o raczej równej charakterystyce z dobrym wypełnieniem szczególnie w środku pasma oraz dobrym basie (tak, aby wykorzystać potencjał amplitunera).
Z mojego doświadczenia na pewno sugerowałbym polską konstrukcję Pylon Audio Sapphire 25. To solidna, mocna kolumna, bardzo dobrze wykonana i co najważniejsze, w swoim przedziale cenowym świetnie brzmiąca. Jako alternatywa posłuchałbym Monitor Audio MR6 oraz niestety trochę droższe Dali Zensor 7. Wielu naszym Klienotm po odsłuchu podobają się także nowe modele Wharfedale Diamond serii 200.

Przyjrzyj się moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej służę oczywiście pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź...
nie zdecydowałem się do końca na Yamahę, po prostu mój obecny amplituner nigdy mnie nie zawiódł a mam go już naście lat. Poza tym Yamaha ma wszystkie interesujące mnie gadżety, zastanawiam się jeszcze nad Denonem ale nigdy nie miałem z nimi do czynienia.
Chociaż chętnie wsparłbym nasz krajowy produkt Pylon Audio odpada bo nie ma maskownic a palec dziecięcy i membrana to nie jest szczęśliwe połączenie, Dali Zensor trochę nie na mój budeżet,wharfedale diamond też nie mają maskownic...zostaje tylko gdzieś odsłuchać MA MR6.
A odnośnie wspomnianych wcześniej Klipsch rf62 mk2 czy boston acoustics a360, warte są rozważania?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że połączenie Klipshy z Yamahą to nie najlepszy pomysł. Ale to kwestia gustu. Może być zbyt estradowo. Wysokie tony sa dość specyficzne.
Zwrócił bym uwagę raczej na Magnaty Quantum 675 lub 677. Nie jestem pewien jak będzie sobie radzić Yamaha RX-V396 z kolumnami podłogowymi. Prawdopodobnie będzie znacznie lepiej z Yamahę RXV-777.
Może lepiej pomyśleć o mniejszych monitorach na standach + subwoofer.
Warto również rozejrzeć się za niezbyt starymi Magnatami Quantum z wyższych serii na rynku wtórnym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, zamierzam zmienić na model RX-V777 lub 779 albo jakiegoś denona w tym stylu, jeśli się okaże że mój dziadek nie wyrabia to po prostu przyspieszy decyzję o wymianie. Najgorsze jest to, że rzadko się zdarza żeby wszystkie kolumny które chciałbym odsłuchać znajdują się w jednym miejscu. Nie jest to wielkim problemem pod warunkiem że nie leżysz w domu z nogą w gipsie...
Dzięki za podpowiedź z tymi Magnatami, nie brałem na początku w ogóle Magnata pod uwagę ale z tego co poczytałem o nich to mogą mi też podpasować, jedyne co to cena wyższych modeli może powalić.

MobyDick, znalazłem Magnaty 757...mogę je kupić taniej. Zważając na moje zamiary zakupowe odnośnie aplitunera, warunki lokalowe i muzykę której słucham powinienem się nimi mocniej interesować? Pytam bo jak pisałem leżę troszkę ubezwłasnowolniony a taka wyprawa wymaga zaangażowania osób trzecich więc chciałbym się upewnić czy nie wydam kasy na marne. Z góry dzięki za odpowiedź. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze powiedzieć że nie znam tej wersji (757 ) jednak z testu http://www.hifitest.de/test/lautsprecher_s...uantum_757_7991 wynika że to kolumny o szczupłym basie. Powinny sprawdzić się lepiej w mniejszym pomieszczeniu lub w połączeniu z subwooferem. Jest to dla mnie sporym zaskoczeniem , bo przeczy firmowemu brzmieniu tego producenta. Tak w ogóle to raczej skłaniał bym się do Quantumów z dwoma głośnikami lub trzema. Nie dlatego że te z czterema są złe tylko dlatego że raczej niewiele lepsze i droższe. Specjalistą od Magnatów na tym forum jest rafal735r i jego lepiej się o nie pytać. Może nie należy on do najsympatyczniejszych tu forumowiczów i jest z natury dość radykalny w swoich osądach , ale warto go zapytać o zdanie w tej kwestii.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...