Skocz do zawartości

Headphone Jack VS audio OUT


strumol

Recommended Posts

Witam!
jestem nowym użytkownikiem forum i nie mam wystarczającej wiedzy w dziedzinie audio dlatego zwracam się do was icon_smile.gif

Kupiłem sobie sprzęt o nazwie KORG electribe sampler, fajna zabawka ale do rzeczy. Posiadam aktywne monitory studyjne które z tyłu mają wyjście na czincze L/R i mam taki właśnie kabel z jednej strony czincze do monitorów a z drugiej mini jack. I tego mini jacka mam podłączonego do KORGA pod wejście słuchawkowe. Pytanie brzmi czy jest jakaś różnica w jakości/głośności/dynamice ? Bo ten korg posiada takie dedykowane wejście Audio Out właśnie pod monitory ale nie wiem jak je podłączyć bo są to wejscia na duże Jacki L/R a moje monitory mają tylko wejście RCA
są do tego jakieś przejściówki ? czy dać sobie z tym spokój bo na wejściu słuchawkowym uzyskuje to samo ?
[/size]
[/b]
[/size][/size]

poniżej daje zdjęcia korga i monitorów
zdjecie 1
zdjecie 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym, bo to jest dział Audio a nie Estrada i Studio a je nie muzykuję aktywnie (niestety).
Ale wydaje mi się, że dedykowane wyjście audio będzie lepsze jakościowo.
Pewnie można kupić taką przejściówkę a jeśli nie, to elementy do niej i samemu polutować albo dać do zrobienia jakiemuś
elektronikowi czy nawet elektrykowi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście słuchawkowe musi zawierać wzmacniacz wyjściowy o większej wydajności prądowej . Wiąże się to zwykle z większymi zniekształceniami. Dlatego jeśli jest jedna i druga opcja to zdecydowanie należy korzystać z wyjścia liniowego.
Jeśli Twoje monitory mają wyłącznie wejścia RCA . Jeśli wyjścia w KORGu są zrealizowane jako jack 6.3mm z trzema polami styku najlepiej jest je używać również z wejściem symetrycznym w podłączonym do nich urządzeniu. Jeśli nie posiadasz takowego w swoich monitorach ( a tak piszesz ) potrzebujesz 2 szt przewodów z jednej strony jack mono a z drugiej strony RCA. Są również dostępne przejściówki Jack 6,3 mm mono na gniazdo RCA. Jeśli masz dobre przewody RCA , warto wyposażyć się właśnie w drugie rozwiązanie. Na wyjściu słuchawkowym zazwyczaj sygnał jest silniejszy.

Sprzęt studyjny i estradowy zwykle wyposaża się w możliwość podłączenia łączami symetrycznymi i jeśli jednak masz wejście w kolumnach XLR to właśnie je należy użyć. Nie napisałeś co to za monitory.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...