Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw stereo do 3000zł


mati.piano

Recommended Posts

Witam,
postanowiłem kupić swój pierwszy zestaw stereo. Do tej pory słuchałem muzyki głównie na słuchawkach. Szukam zestawu do dość nietypowego pokoju w kształcie prostokąta ze ściętymi dwoma bokami. Postaram się dodać później szkic. Sam do końca nie wiem czego szukam, jest to dla mnie zupełnie nowy temat. Muzyki słucham na prawdę różnej: klasycznej, rocka, filmowej, poezji śpiewanej, alternatywnej. Muzykę mam zgromadzoną głównie na komputerze, płyty raczej ripuję do flac'ów i odtwarzam z komputera. Do laptopa mam zewnętrzną kartę dźwiękową Prodigy Cube, poza tym posiadam Fiio X1, nie wiem czy warto inwestować w jakiś inny DAC. Wolałbym nowy sprzęt. Co polecicie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecimy ... podać więcej szczegółów:

Jaka jest powierzchnia pokoju, sprzęt napisałeś że nowy -ale może jednak coś używanego (choćby kolumny). Poza tym - jakie kolumny (podłogowe czy podstawkowe) ...

Zobacz tutaj: " Pierwsze posty - i nie tylko to!, Czyli jak pisać i korzystać z Forum, by wszyscy byli zadowoleni."
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój wygląda mniej więcej tak. Ma około 15-18 m2 (dokładny szkic w skali i z wymiarami wrzucę jutro). czerwony - regał z książkami prawie do sufitu, żółty komoda, fioletowy - fotel, szare kółka - pufy (takie worki ze steropianowymi kulkami), pomarańczowy - stolik o wys ok. 60 cm. gwiazdka kwiat ok. 1 metra wys.
Dodatkowo w przyszłości planuję jeszcze kanapę - wtedy pewnie pozbędę się puf.

Sprzęt wolałbym nowy.

Co do głośników - nie wiem - wizualnie kolumny, ale jak powiecie, że lepiej podstawkowe, to pewnie się zdecyduję, najbardziej mi zależy na znalezieniu optymalnego rozwiązania icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
moim zdaniem na początek warto poszukać konfiguracji, składającej się z możliwie najlepszego wzmacniacza stereofonicznego oraz dobrych kolumn podstawkowych. W Twoim pomieszczeniu spokojnie poradzą sobie monitorki.
Zwróć na pewno uwagę na bardzo dobry wzmacniacz NAD C326 BEE. To wystarczająco mocna integra, gwarantująca świetną dynamikę, dobrą przestrzeń i uniwersalność. Jako alternatywa spójrz proszę na Denon PMA-720AE oraz Marantz PM5005. Denon będzie bardziej rockowy, z podbitymi skrajami pasma, Marantz natomiast stawia na dokładność, analityczność i lekkie ocieplenie środka pasma, przy zachowaniu krótkiego, szybkiego i dobrze kontrolowanego basu.
Do wzmacniacza NAD zastosowałbym kolumny Monitor Audio Bronze 2, jako świetne połączenie. Jest to dźwięk, który moim zdaniem powinien Cię w pełni usatysfakcjonować. W przypadku elektroniki Marantz podłączyłbym kolumny Dali Zensor 3, Denona natomiast połączyłbym także z Monitor Audio Bronze 2 lub jeśli lubisz bardziej rockowe, dynamiczne brzmienie, z Paradigm Mini Monitor v.7.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej służę pomocą. Jeśli jednak masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Odsłuchy są oczywiście bezpłatne, poza wspomnianymi powyżej produktami, mamy w salonie dziesiątki innych konfiguracji, które komfortowe możesz przesłuchać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam ponownie i przepraszam, że tak długo nie odpowiadałem. Załączam dokłądny szkic pokoju - wymiary bez ściętych boków to 5,6x3,8m czyli pokój ma powierzchnię prawie 20m2. Kropkowana przestrzeń to witrynka - jeszcze jej nie ma i nie wiem jakie będzie miałą wymiary dokładnie.
Przejrzałem propozycje od Q 21 za które bardzo dziękuję. Wolałbym kolumny podłogowe i nadal upieram się przy nowym sprzęcie - niegdy nikt mnie nie rozumie, ale tak wolę. Czy faktycznie nie ma sensu kupować kolumn podłogowych do tak małego pomieszczenia?

Mam jeszcze pytanie do tych amplitunerów - z czego miałbym przesyłać do nich sygnał? Bo z tego co rozumiem do z jakiegoś DAC'a - w moim przypadku Fiio X1, albo prodigy cube, czy tak?

Myślałem jeszcze torchę o tym czego słucham. Tak najbardziej to lubię szeroką scenę, utwory o bogatej harmonii z wykorzystaniem wielu instrumentów - stąd chętnie słucham muzyki filmowej.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z tym, ze chcesz kolumny podłogowe - przynajmniej odpadnie problem z zakupem podstawek.
W takim wypadku nie ma co szaleć z wielkością tych kolumn.
Chcesz nowy - czemu nie, to Twój wybór.

Potrzebujesz amplituner (będziesz słuchał radia) czy sam wzmacniacz + kolumny?

Nie wiem co wolisz - zwykły sprzęt stereo czy już z wbudowanym DACem (napisałeś, że sygnał będzie wychodził z komputera i że masz już DAC).

Z propozycji to Q21 pisał m.in o Marantzu 5005, jest też model wyższej serii ale już z DACem (PM6005).
http://www.marantz.pl/pl/products/pages/pr...roductid=pm6005

Może warto zastanowić się też nad amplitunerem z funkcjami sieciowymi (znajdziesz o tym więcej w innych wątkach w tym dziale), choćby Yamaha R-N500 czy N301
http://audiopolis.pl/yamaha-r-n500-rn500-a...sieciowymi.html
http://audio.com.pl/newsy/sprzetowe/20532-...o-yamaha-r-n301

Zresztą w Audio jest sporo testów budżetowego sprzętu stereo - warto poczytać.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Najbardziej podoba mi się Yamaha R-N500 z zaproponowanych przez Ciebie.Bardzo podoba mi się idea podłączenia amplitunera bezpośrednio pod USB. Z Funkcji sieciowych chyba na razie nie będę korzystał, ale może w przyszłości, jak już oswoję się z tym sprzętem. Podoba mi się też funkcja wyjścia na dwa zestawy głośnikowe, w przyszłości może kupię jakieś małe kolumny do kuchni icon_smile.gif
W Marantzu brakuje mi podłączenia USB, skoro już DAC jest wewnątrz, to po co dodatkowo przerzucać sygnał przez kartę dźwiękową w komputerze?

Czy mógłbym jeszcze prosić o polecenie jakiś kolumn do tego amplitunera? Przeglądając już kilka miesięcy różne tematy natknąłem się na kolumny melodika BL30, czy byłby to dobry wybór?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Ostatecznie rozważam dwa zestawy: Yamaha R-N500 + Melodika BL30 i Onkyo TX - 8130 + Monitor Audio MR4.
Niestety nie mam możliwości porównać tych zestawów w Szczecinie.
Prosiłbym o pomoc w podjęciu decyzji, cena obu zestawów jest zbliżona, na temat tego Onkyo nie znalazłem niestety zbyt dużo opinii.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacek75: czyli madlodiki mają mniej basu i są chłodniejsze? (jestem laikiem w tej kwestii)

A jeśli chodzi o te amplitunery, to jak uważacie, który lepszy?
W sklepie powiedzieli, że melodiki nadzadzą się do obu amplitunerów. Wizualnie bardziej podobają mi się MR4, chociaż w sumie ma to niewielkie znaczenie. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w sklepie, niestety jedyny zestaw jakiego mi się udało posłuchać to MR6 podłączone do Marantza NR1506 i MCR611. Ten drugi wydaje mi się miał problemy z napędzeniem kolumn. Natomiast ogólnie wrażenia dość pozytywne poza tym, że wydawało mi się, że trochę za dużo było średniego basu. Pan w sklepie stwierdził, że to kwestia problemu z wytłumieniem pomieszczenia, bo są w trakcie remontu icon_sad.gif Niestety nie miałem z czym porównać, bo reszta kolumn dostępnych na miejscu była znacznie droższa.
Niestety w Szczecinie z tego co udało mi się zorientować, nigdzie indziej monitor audio nie posłucham.
Zdecydowałem się już w zasadzie na komumny MR4, natomiast duży problem mam z amplitunerem. Opinie są różne, nie mam możliwości posłuchania tego sprzętu. R-N500 z tego co słyszałem ma mało naturalny dźwięk, dominuje góra i dół, a brakuje średnicy. O Onkyo w ogóle nie mogę nic konkretnego znaleźć.
Który z tych amplitunerów byście polecili do MR4? Czy szukać czegoś jeszcze innego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało mi się jeszcze posłuchać Yamahy n-r500 z głośnikami elac BS 62.2, BS 73 i Mission VX-3. Najbardziej mi się podobało wbrew oczekiwaniom połączenie z BS62. 73 mnie trochę męczyły. Mission w ogóle jakoś matowo grały. Oczywiście z kolei w BS62 brakowało trochę basu.

Ostatecznie zdecyduję się na zestaw Yamaha N-R500 z Monitor Audio MR4. Mimo, że nie słuchałem tego zestawu, na podstawie odsłuchów myślę, że powinno mi odpowiadać to połączenie.

Moje ostatnie chyba do Was pytanie: Jak ustawić kolumny w pokoju. Załączam aktualny rozkład pomieszczenia icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...