Skocz do zawartości

Pioneer CS E400 - warto?


Dirge

Recommended Posts

Witajcie. Jestem tu zupełnie nowy, a już zawracam dupę.
W miarę możliwości, staram się ulepszać moje winylowe stereo-granie.
Znalazłem komplet CS E400 za grosze i zastanawiam się, czy jest sens w ogóle się w to ładować?
Grałyby z ProJectem Essential II I Marantzem z lat '90 (póki co) w kilkunastometrowym pokoju. Nadmienię, że aktualnie ucieszy mnie jakakolwiek zmiana na lepsze, po tonsilach zg10...
Dziękuję, przepraszam 😉
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz akustyki pomieszczenia odsłuchowego kolumny są najbardziej wpływającym na dźwięk elementem zestawu.
Warto uskładać na coś lepszego.
Oczywiście trzeba te kolumny prawidłowo w danym pomieszczeniu ustawić.
Ale trzeba też wiedzieć czego się od dźwięku oczekuje, jaki on ma być. Chodzi o jego barwę i inne parametry.
A wzmacniacz Marantz, to konkretnie jaki model?
I nie ma za co przepraszać. Forum jest po to, by pytać o wszelkie sprawy związane z audio. By dyskutować o tym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, koledzy.
Ten Marantz, to SR 50L, zdecydowanie etap przejściowy - musiałem mieć coś do słuchania, więc na czas odkładania gotówki kupiłem to. Zresztą, po Technicsie SA GX180 jestem zachwycony. icon_razz.gif
Kolejny poziom, jaki planuję, to wymiana wkładki w ProJect'cie na Ortofona 2m red, wzmacniacza na Marantza PM 5005 i kolumn na Pylony Pearl 25.
Jest sens pakować się w tani, nowy wzmacniacz, czy próbować vintage'u? Grane będą na nim tylko winyle. Zależy mi na ciepłym brzmieniu ze zdecydowanym basem. Nie jestem fanem ostrej góry. Nie słucham progresywnego rocka, ani metalu. Zbieram płyty z lat '60, '70, jak nie mogę znaleźć autentyka, kupuję nówkę w wysokiej gramaturze (jak np miało to miejsce z Heart of Saturday Night Waitsa) i cieszę się jakością, chcąc jednak usłyszeć nieco więcej... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym w lekką wątpliwość poddać kupowanie neo-winyli.
Neo-winyle są tłoczone z cyfrowych materiałów źródłowych (z utęsknieniem czekam aż ktoś mi udowodni, że nie mam racji), więc nie bardzo widzę sens, zwłaszcza przy kosmicznych cenach, jakie każą sobie za nie płacić.
Zdecydowanie przeznaczyłbym środki na poszukiwanie dobrych tłoczeń "oryginalnych" (o czym osobną książkę można napisać).

A wracając do tematu, "czy pakować się w tani, nowy wzmacniacz, czy próbować vintage'u?"

Czy zależy Ci, żeby wzmacniacz miał wbudowany przedwzmiacniacz phono? Ja na przykład mam taki kaprys.
Czy rozważasz kupno nowego wzmacniacza (nie zawsze mają przedwzmacniacz phono) i tzw. prosiaczka do niego, czyli osobnego przedwzmacniacza phono? Project, skądinąd, robi bardzo dobre.

No i ile na to chcesz wydać pieniędzy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem - najbardziej interesują mnie oryginalne tłoczenia, jeśli zaś kupuję nowe, to tylko takie, które nie były modyfikowane cyfrowo (od takich wersji mam spotify). Mój, wspomniany już, Waits np. był nagrywany z oryginalnych taśm. Wolałbym mieć przedwzmacniacz wbudowany (o oddzielnych, pewnie lampiakach, pomyślę, jak ta zamówiona wywrotka już wysypie mi na podjazd chajs).
Kwota, jaka na razie jest jakkolwiek na moim horyzoncie, to 1,5 za wzmacniacz i 2k za głośniki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A skąd wiesz, czy neo-winyl został wytłoczony z analogowego źródła?


Nie wiem, często takie informacje zamieszczone są na okładce, ale ogólnie jestem sceptyczny do reedycji, bo jakoś burzą mi porządek, który mi się we łbie stworzył. Choćby płyta była zajechana, to dziką przyjemność sprawia mi zauważalna utrata jakośći, gdy np. igła przeskakuje na 'And I Love Her' w A Hard Day's Night z '64. icon_razz.gif

Cytat

Rozejrzałbym się za starszymi modelami wzmacniaczy Musical Fidelity. Na oko odpowiadają Twoim preferencjom brzmienia i mają bardzo dobre przedwzmacniacze phono.


Świetnie, dzięki! Już sprawdzam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...