Skocz do zawartości

Oglądanie filmów w stereo


Bad Horse

Recommended Posts

Cześć.

Mam następującą zagwózdkę.

Sprzęt:
jako odtwarzacza filmów używam konsoli PS4 która połączona jest przez HDMI do telewizora Aquos SHARP. Aquos ma wyjście optyczne, moja wieża stereo ma dwa wejścia optyczna więc wykombinowałem sobie że słuchał będę filmów i telewizji przez wieżę wykorzystując właśnie toslinka. Wszystko fajnie gra dopóki nie odpalę filmu na blu gdzie dźwięki efektów są dużo głośniejsze od dialogów. Pytanie do ekspertów: czy nie powienienem gdzieś po drodze wykonać downmix-u do stereo, czy też moiże wieża (tudzież telewzior) sama taki downmix wykonuje?

Ciekawostka - po podłączeniu wieży toslinkiem bezpoeśrednio do PS4 (z pominięciem telewizora ), a więc - obraz z PS4 przez HDMI na telewizor - dźwięk z PS4 toslinkiem na wieżę - powoduje że mam 1 sekundę opóźnienia dźwięku względem obrazu, ale za to dźwięk sprawia przyjemniejsze wrażenie (brak wspomnianych wcześniej różnic między efektami a dialogami).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

To normalne. W ustawieniach Blu Ray powinieneś mieć wspomniany down mix do 2.0 wówczas wszystko bedzie w miare rowno. Obecnie vocal kierowany jest na głośnik którego nie masz stad ta różnica.

2 sprawa także jest znana. Obraz HDMI i toslink mogą nie wychodzić w tym samym czasie. Dlatego w amplitunerach jest funkcja przesunięcia obrazu względem dźwięku.

W razie pytań zapraszam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.
Póki co dla wykorzystujących PS4 jako źródło sygnału pomocna może być informacja o rozwiązywaniu problemów z dźwiękiem od Naughty Dog znajdująca się tutaj.


Niestety nie rozwiąże to problemu oglądania nowych filmów na blu w stereo, które to w zasadzie "dedykowane" są do oglądania w 5.1 czy 7.1. Dźwięki efektów nadal są głośniejsze od dialogów i downmix w niewielkim stopniu pomaga. Co ciekawe sygnał z tunera Cyfrowego P. który przemierza w podobny sposób drogę do telewizora (hdmi) a następnie do wieży (optyk) generuje bardzo przyjemne do oglądania filmów stereo (po wyborze opcji stereo w ustawieniach dźwięku). Dźwięki są dynamiczne ale w miarę równomierne (testowane na tym samym filmie z blu i na hbo).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...