Skocz do zawartości

Dobór dac do zestawu


Handelson

Recommended Posts

Witam na forum icon_smile.gif,

Jestem raczkującym użytkownikiem hi fi. Kupiłem swój pierwszy zestaw - zależy mi na podłączeniu kolumn do telewizora(filmy) oraz do laptopa(muzyka flac.). Docelowo chce zrezygnować z oftwarzacza CD. Z tego co czytałem wynika, że musze dokupić do zestawu zewnętrzny przetwornik analogowo-cyfrowy DAC z wejściem optical(tv) oraz usb(laptop). Czy w moim przypadku zastosowanie DACA ma sens, a może macie jakieś inne rozwiązania? Jeśli dac jest rozwiązaniem co polecacie? Poszperałem w internecie i znalazłem:
SMSL Sanskrit DAC
TAGA HARMONY DA-300
AUDIOTRAK PRODIGY CUBE
Na daca chciałbym wydać około 300-400 zł

Aktualnie słucham muzyki z płyt - gatunek to głównie rock i rock progresywny z lat 70-80
Kolumny Eltax Liberty 5+ (stara wersja z czarnymi membranami)
Wzmacniacz Sony 55ES (końcówka mocy z regulacją)
Odtwarzacz Pioneer PD 9700
(pomieszczenie około 27m2 dzielone z kuchią ladą wyłożenie podwójną warstwą korka naturalnego i gruba wykładzina)
Z zestawu jestem zadowolony jednak nie ukrywam że piętą achillesową są tu kolumny które na moje ucho mają za duży bas do którego nie jestem przyzwyczajony - całe życie słuchałem muzyki na electrostaticach. W przyszłości zamierzam kupić inne kolumny.

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Tak, na 100%
Tutaj na samym końcu jest wzmianka w podsumowaniu http://www.hifichoice.pl/taga-harmony-da-300-test,106,5
Dodatkowo na stronie Tagi jest to samo że 24/192 tylko przez wyjścia cyfrowe a USB 16/48
http://www.taga-audio.com/catalog,product,...nverters_da-300
Kicha że za prawie 600zł po USB tak licho leci. Aczkolwiek Burr Brown z Cirrus Logic i tak myślę że brzmi przednio.
Swoją drogą nie wiem dlaczego sklepy przekłamują w opisach.
Sam bym sobie to chętnie kupił ale gryzie mnie to 16/48. Czy faktycznie w utworach 24/96 będzie słychać potworną różnicę? czy to placebo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...