Skocz do zawartości

Prosze o rady-Kolumny Dali zensor 5 - Jakie kable, jaki amp lub wzmc ?


liblias

Recommended Posts

Jak już pisałem ciepło brzmiący wzmacniacz powinien dobrze współgrać a charakterem Twoich Zensorów. Ciepły dźwięk kojarzy się z miłym pomieszczeniem z miękkimi meblami ( fotelami ) wewnątrz gdzie na ścianach wiszą obrazy i kilimy. Zimy to dźwięk w kostnicy wyłożonej twardymi kafelkami icon_smile.gif i z metalowymi szafami . Interkonekty to kable którymi łączy się np CD ze wzmacniaczem. Kable głośnikowe to jak się domyślasz zapewne kable którymi podłącza się kolumny do wzmacniacza. Jednymi płyną bardzo słabe przebiegi o niskich napięciach i bardzo niskim natężeniu prądu. Przewodami głośnikowymi płyną już moce dostarczane ze wzmacniacza do kolumny i jak się domyślasz płyną tedy spore dawki energii.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

wytlumaczcie mi prosze na czym polega, co to jest ten interconnect do kabli glosnikowych ?

Być może chodzi o końcówki do kabli głośnikowych ("banany" albo "widły" - jak skorzystać z wyszukiwarki to zobaczysz zdjęcia).
Kable głośnikowe możesz mieć z konfekcją (czyli zakończone wtykami typu "banan" czy "widły"), albo bez konfekcji (gołe druty).

Natomiast sformułowanie "interconnect" (albo spolszczone: interkonekt) oznacza zazwyczaj kabel połączeniowy zakończony wtykami typu "cinch". O tym zresztą napisał już przede mną Mobydick.

A co do wzmacniacza...podobnie jak Revo lubię brzmienie Advance Acoustic, w swoim nowym modelu (właściwie to nowej serii) raczej nie obiegają od swojego normalnego grania (czyli takiego, jak miały stare modele).
W modelu AA IX-90 masz jeszcze wbudowany DAC (przetwornik cyfrowo-analogowy), co może się przydać m.in. do podłączenia telewizora do wzmacniacza. Oraz porządne wykonanie i niezłą moc (spore rezerwy mocy).
Swoją drogą - w Ogłoszeniach ktoś sprzedaje używanego IX-90 na gwarancji
http://forum.audio.com.pl/Wzmacniacz-Advan...i90-t42516.html
więc może warto się nad tym zastanowić?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za informacje Panowie, serio pomogliście mi.

A odnosnie jeszcze wzmacholi/amp co powiecie za starszego - Harman Kardon3490 amplituner + DVD49 ?




Cytat

Cytat

wytlumaczcie mi prosze na czym polega, co to jest ten interconnect do kabli glosnikowych ?

Być może chodzi o końcówki do kabli głośnikowych ("banany" albo "widły" - jak skorzystać z wyszukiwarki to zobaczysz zdjęcia).
Kable głośnikowe możesz mieć z konfekcją (czyli zakończone wtykami typu "banan" czy "widły"), albo bez konfekcji (gołe druty).

Natomiast sformułowanie "interconnect" (albo spolszczone: interkonekt) oznacza zazwyczaj kabel połączeniowy zakończony wtykami typu "cinch". O tym zresztą napisał już przede mną Mobydick.

A co do wzmacniacza...podobnie jak Revo lubię brzmienie Advance Acoustic, w swoim nowym modelu (właściwie to nowej serii) raczej nie obiegają od swojego normalnego grania (czyli takiego, jak miały stare modele).
W modelu AA IX-90 masz jeszcze wbudowany DAC (przetwornik cyfrowo-analogowy), co może się przydać m.in. do podłączenia telewizora do wzmacniacza. Oraz porządne wykonanie i niezłą moc (spore rezerwy mocy).
Swoją drogą - w Ogłoszeniach ktoś sprzedaje używanego IX-90 na gwarancji
http://forum.audio.com.pl/Wzmacniacz-Advan...i90-t42516.html
więc może warto się nad tym zastanowić?

Pozdrawiam


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem zensor 5 z denonem pma-720ae i bardzo nie pasowal mi bas w tym zestawieniu. Zmienilem na zensor 7 i nadal bas byl jakis taki nijaki (dopiero sluchajac na opcji Loud brzmialo to jakos basowo ale wiadomo jak to jest z loudem). Zmienilem wzmacniacz na marantza pm6004 i jestem zadowolony.
Jak masz mozliwosc to zobacz jak to gra z pm6004 lub pm6005 bo brzmienie maja podobne a pm6004 dorwiesz ponizej tysiaka.

Z tego co przekopalem internet to warto zobaczyc jeszcze NAD serie bee bo jakos ludzie chwala ale sam nie slyszalem wiec sie nie wypowiadam.
Aha taka jeszcze jedna rada - jak masz mozliwosx to pochyl kolumny lekko do tylu (doslownie tyci) i zobacz czy gra to wg Ciebie lepiej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj powiem Ci ze slucham wszystkiego po trochu. Najgorzej moim zdaniem na takiej kombinacji (marantz+zensor) gra rock i heavy metal - jest moim zdaniem za miekko. Denek w tej materii dawal sobie troche lepiej rade. Cala reszta jak na moje uszy brzmi ladnie i kazdy kto mnie odwiedza wychodzi nagrzany na zmiane swojego leciwego audio w domu.
Jak masz mozliwosc to udaj sie do sklepu audio na odsluchy z muza ktora lubisz i popros aby przygotowali Ci rozne wzmacniacze do tych wlasnie glosnikow. Niech zadecyduje Twoje ucho co brzmi najlepiej.

Zwroc tylko uwage na drobny szczegol przy takich odsluchach ze muza tez leci zazwyczaj z jakiegos odtwarzacza (cd / jakis odtwarzacz sieciowy) ktory tez ma wplyw na to co slyszysz wiec po powrocie do domu nie drap sie po glowie czemu brzmi to inaczej icon_wink.gif

Aha oprocz ucha zwracaj tez uwage na swoja stope - jak samoczynnie tupie jakby opanowal ja demon to bedzie znaczylo ze jestes na wlasciwym tropie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie teraz obserwuje, moze gdzies uzywanego troszke dostane marantza pm6005 lub hk3770 , pewnie kazdy z Was wziąłby marantza? icon_wink.gif

tylko tak sie zastanawiam 6005 nie będzie za słaby ? 4ohm - 60w ? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj,

PMA 720 nie jest wybitnym wzmacniaczem. A połączenie z Zensorami to nie za dobry pomysł. Do tych kolumn lepiej sprawdza się Yamaha RN 500 lub właśnie wspomniany Marantz PM 6005.

Pozdrawiam


Trudno żeby nazwać wybitnym wzmacniacz za ~1tyś w kategoriach bezwzględnych. Jednak przy swojej cenie na pewno jest bardzo dobry. Nie każdemu musi odpowiadać jego charakter i nie do wszystkich kolumn będzie pasować jak każdy wzmacniacz. Jest jednak dość uniwersalny i będzie mógł grać z większością kolumn poprawnie. Tego nie można powiedzieć o wzmacniaczach o charakterze bardziej ukierunkowanym. Do kolumn Dali wydaje się nie być najlepszym wyborem.

Chyba nie każdy wziął by Marantza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wybrałem już i jest to CD oraz Wzmacniacz Denon seria 720ae

Kable głośnikowe kupiłem QED Siagnature X-tube XT400

teraz pytanie mam Panowie , interconnect co jest lepsze : AntiCables Level 1 Classic Series - CZY - MONKEY CLARITY ANALOGUE INTERCONNECT

być może co innego jesteście w stanie mi zaproponować, potrzebuje długość 0,6-1m , budżet max 250 pln ew chyba ze jest coś nieco droższe a
różnica spora.

dziekuje ! Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja na pewno bym Marantza nie brał pod te kolumny... Ale czytam, że już sprzęt zakupiony, stoi, kwiczy o interkonekt... Na pytanie "Co jest lepsze?" - ciężko strzelić od razu A lub B. Zależy wszystko od tego, jak zagra dany IC konkretnie na Twoim zestawie. Prędzej można by było pytać w sytuacji, kiedy już miałbyś jakiś interkonekt i stojąc przed szansą zakupu zapytał: "Czy poprawi mi się średnica?". "Szukam IC jaśniejszego..." itp. Bez wątpienia, cytowane przez Ciebie IC-y zagrają inaczej-ciekawiej w porównaniu do kabla z marketu za powiedzmy te 30 zł.

Nie widzę też sensu (nie sugerując absolutnie nic o zaletach i wadach zestawu, jaki wybrałeś), aby pakować tam jakiś "cudowny" kabel. Interkonektem możesz dopieścić brzmienie.

Rozważyłbym:
http://www.abcav.pl/qed-performance-audio-...alacza-115.html

http://olx.pl/oferta/wireworld-luna-7-kabe...html#bab7e60920

Jeśli masz możliwość wypożyczenia jakiegoś kabla/i, zrób tak.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to kwestia gustu - do zensorow sluchalem denona 720, CA651 i Marantza PM6004 jak i PM6005. Marantz w tym zestawieniu na moje uszy zdecydowanie wygral. Tym bardziej ze PM6004 uzywka to koszt niecalego tysiaka.
Mozna sobie pomyslec o music hall a35.2 i roksan kandy k2 ale w sekcji uzywane to juz zabawa za 2 tysiaki+.
Z ciekawosci - skoro nie marantz i nie denon to... co do zensorow? Nie wchodzac oczywiscie w ceny milionow zlotych icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem to wszytko kwestia upodobań. Denon 720ae nie bedzie złym wyborem tylko na tych kolumnach nie przekonamy się za bardzo o jego zaletach. Advance Acoustic jednym się będzie bardzo podobać a innym niekoniecznie. Może być za mało drapieżnie czasem. Za to powinno być ciepło i przyjemnie. Można szukać np. jakichś starych używanych Muzical Fidelity. Tyle że również nie wszystkim musi się podobać. Można wybrać NADa (wiem że mnie nie będzie się podobać ) Dźwięk sądzę ze będzie dość strawny na początku. Dla mnie to mdłe brzmienie jak kuchnia brytyjska. Można pomyśleć o wzmacniaczach Yamaha A-S500. Ale już o tym przecież była mowa .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

A więc suma sumarum zestaw jaki kupiłem to :

Denon pma720ae + dcd720ae + zensor 5 + kabel glosnikowy QED x-tube xt 400 + interconnect QED perfomance Audio 2

Wczoraj podłączyłem wszystko prócz CD'ka bo pod koniec tygodnia dostane , w kazdym razie to co jest teraz i puściłem przez cinch - mini jack
z ipad air a dokładnie spotify 192kbps kurcze... jezeli teraz to tak gra to co dopiero będzie jak podepnę CD .... MAGIA ! icon_wink.gif klaśniecie, pierdnięcie, czasem jak bass schodzi i jest chwila ciszy jakby ktos kabel odłączyl jest masakraaa tak mi sie podoba ze każdy utwór mógłbym słuchać od nowa co więcej nawet te, które wcześniej mi sie nie podobały. Muzykę poznaje się na nowo icon_wink.gif

Chciałbym wszystkim podziękować za pomoc a fotke wrzucę jak tylko meble mi przyjdą bo na razie wszystko na ziemi leży icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Najważniejsze, że Tobie się podoba. Sprzęt kupiłeś dla siebie i Ty na tym sprzęcie słuchasz. Napisz z czasem jak zagra właśnie z odtwarzaczem, a stawiam, że zagra zdecydowanie lepiej. Jeśli już teraz załapałeś bakcyla, to uwierz mi, z czasem będziesz poszukiwał jeszcze czegoś lepszego.... Ta pasja potrafi być fantastyczną przygodą icon_smile.gif

Odkrywaj muzykę na nowo, a my czekamy na zdjęcia. Najlepiej foty wrzuć tutaj: http://forum.audio.com.pl/Wasze-systemy-t1236.html

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie dobrze że jesteś zadowolony bo to Tobie ma się podobać icon_smile.gif i gratuluje wyboru. \\\\\\\\ja bym pewnie zmienił kolumny . Za to domyślam się ze znajda się na forum ludzie którzy zmieniliby wzmacniacz. Ale teraz lepiej skupić się na słuchaniu muzyki zamiast rozważać już kolejne zmiany icon_smile.gif. Wzmacniacz łatwiej zabrać pod pachę do salonu z kolumnami niż kolumny . Najlepiej jest jednak posłuchać sprzętu u siebie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...