Skocz do zawartości

Prosze o rady-Kolumny Dali zensor 5 - Jakie kable, jaki amp lub wzmc ?


liblias

Recommended Posts

Panowie, muszę jeszcze kupic kabel RCA <> Mini jack , myślę aby tez QED'a czy jest istotna tutaj jakość kabla ? czy jakiejkolwiek marki będzie taki sam sygnał ?

Polecają mi tez kupić listwę zasilającą m.in. z filtracja EMI/RFI zapewnia lepszą jakość dźwięku i obrazu Monstera : MP EXP 600A , warto ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Jakość z taką listwą to nie tyle się poprawi co nie doznasz awarii jak będzie przepięcie i nie będzie zakłóceń . Również w przypadku jak mieszkasz w budownictwie wielorodzinnym, mieście a sąsiad, lub ty włączy jakieś urządzenie typu CB raio, suszarki, wszelkie urządzenia z silnikami które zakłócają sieć nie będzie ci szumieć w sprzęcie/kolumnach.
Nawet komputer, zwłaszcza klasyczny piecyk PC bardzo sieje w sieci elektrycznej jak podepniesz do samego gniazdka razem ze wzmacniaczem, bywa że wręcz buczy w kolumnach, nadchodzące połączenie w telefonie też może wywołać zakłócenia .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam ponownie icon_wink.gif

nie zakladam nowego tematu, bo to ciag dalszy pytan w zwiazku z moim sprzetem, ktory zakupilem dzieki Waszym wskazówką icon_wink.gif

dla przypomnienia mam wzmacniacz denon pma720ae i do tego CD dcd720ae , mam tam pilot rc-1173 .

Powiedzcie mi proszę jak mogę podlączyć ten sprzet z tv ? pod aux mam mini jack do ipada , na CD odtwarzacz ale zostal tuner, network, recorder ?

jak rozsądnie i najlepiej będzie podłączenie wygladac z TV .

dziekuje icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ten DAC jest podlączany/zasilany pod USB? czyli na froncie wzmacniacza by musial byc ?

I lepszy dzwiek uzyskam niz np teraz aux <> minijack podpiety w sluchawki w tv ?



Cytat

Musisz kupić DAC który zamieni sygnał audio typu optic z tv led na rca dla wzmacniacza. Np Fiio D3 taishan. Czy podepniesz potem chinche pod network, tuner, aux niema znaczenia. (Byle nie pod Phono bo to dla gramofonu.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC podłącza się do TV do jego wyjścia cyfrowego audio i z drugiej strony do wejścia we wzmacniaczu. Jest tylko zasilany z zasilacza USB lub z portu USB jakiegoś urządzenia w pobliżu.

Tak , dzięki takiemu DACowi dźwięk powinien być lepszy niż z wyjścia słuchawkowego TV. Wyjście słuchawkowe , jak sama nazwa mówi , służy głównie do podłączenia słuchawek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...