Skocz do zawartości

zestaw kina domowego do 3k


karol185

Recommended Posts

Witam!
Na początku chciałbym oznajmić, że jestem laikiem, a świat ten dopiero przede mną się otwiera.
Tak więc.. Poszukuję zestawu maksymalnie do 3tyś. Jeśli będzie 200zł więcej, nie będę dziadował.
W większości ma służyć do słuchania muzyki w jakiś 65% (różne rodzaje, najczęściej elektronika, rock), a niekiedy do oglądania filmów - 35%. Dobrze byłoby, gdyby od czasu do czasu dały radę nagłośnić salę około 80m2. Pomieszczenia w którym grałby zestaw ma 20m2 i jest prostokątne.
Zestawy, które zostały mi polecone:
Yamaha RX-479 + kolumny Yamaha NS50
Yamaha RXV 379 + kolumny Pure Acoustics NOVA 6
Yamaha RX-V477 + kolumny Yamaha NS-50/NS-P60
Pioneer VSX-424-K + kolumny Jamao S 626 HCS // bądź Taga Harmony TAV - 606 v.3

W miarę możliwości proszę o radę, bądź podsunięcie własnych pomysłów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak głównie do muzyki - to amplitunery kina domowego (i w dodatku podstawowe modele) to nie jest dobry pomysł.
Poza tym - taki sprzęt nie zagra Ci dobrze na 80 m^2.

Zastanów się może, czy nie lepszy będzie klasyczny (i mocniejszy) zestaw stereo, bo w muzyce będzie to dużo lepiej grało niż tani amplituner kina domowego.
Sprzęt może być używany?
Gdzie mieszkasz ?(uzupełnij to w swoim avatarze)

No i trochę za mało danych podałeś...

Zastosuj się do "Pierwszych postów..."
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, do stereo icon_biggrin.gif
W takim razie zaczynam od nowa icon_smile.gif

Poszukuję sprzętu stereo do 3 tysięcy. Aktualnie nie mam określonej ceny kolumn jak i amplitunera czy wzmacniacza, więc ciężko mi określić ile PLNów mogę przeznaczyć na dany produkt. Bardzo ważne jest to, że musi on być nowy, ponieważ jedyną dla mnie opcją jest spłata ratalna. Mam wiele wydatków, przez co nie mogę pozwolić sobie na odłożenie gotówki, a już bardzo długi czas czekam, aż będę mógł posłuchać czegoś na swoich kolumnach. Stąd decyzja o ratach.
Chciałbym również z biegiem czasu rozbudować zestaw i powiększyć asortyment doświadczeń icon_biggrin.gif
Dobrze byłoby, gdyby amplituner bądź wzmacniacz miał gniazdo mp3. Ponadto muzyka byłaby głównie odtwarzana z laptopa.
Zmieniły się proporcje użytkowania. Miałby służyć w 85% do słuchania muzyki (wszelkiego rodzaju, prócz poezji śpiewanej icon_mrgreen.gif , najczęściej leci deep house, elektronika, rock)
Jak i również zmieniło się miejsce w którym będzie stał. Pomieszczenia ma około 60m^2, jest prostokątne, a kolumny stałyby na krótszym boku i podwyższeniu (scena), które jest 0,5m wyżej od podłoża. Pomieszczenie nie specjalnie jest przygotowane do odsłuchu. Znajdują się w nim wiele półek z książkami, szafy. Wszystko drewniane, rozstawione przy ścianach.

Proszę o wyrozumiałość dla mojej niewiedzy i w miarę możliwości pomoc, aby uzupełnić niedobór materiału w mojej głowie icon_razz.gif
Pozdrawiam i dziękuję icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...