Skocz do zawartości

kino


bolo88

Recommended Posts

Bolo88
Tak ogólnie - bo nie podałeś poza powierzchnią pokoju żadnych dodatkowych informacji.
Na tej powierzchni ten zestaw zagra nieźle.
Jest to co prawda najtańszy amplituner kina domowego Harmana, ale świeży model.
Kolumny są również niezłe, dość uniwersalne. Myślisz o samych frontach, czy o 5.0 lub 5.1 (z subem)?

Podaj preferowany rodzaj muzyki, czy sprzęt ma służyć głównie do słuchania muzyki czy do KD (w jakich proporcjach - bo napisałeś że chcesz głównie stereo)?
Jaki budżet możesz przeznaczyć na zakup?
Ma to służyć normalnemu graniu czy chcesz na maksimum wykorzystywać moc sprzętu?
Czy słuchałeś już takiego systemu?
Pozdrawiam
PS. Zakładam, że amplituner stereo Ci nie wystarczy i chcesz KD...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedż, przyznam szczerze, że nawet nie umiem jeszcze poruszać się po tym forum. Mam stereo i gra całkiem znośnie / Grundig 2x 30 W/ Chcę coś nowszego na wyższym poziomie. Więcej słucham muzyki i sugerując się opiniami z netu myśkę o h/k. Mieszkam w Gołdapi /warm - mazurskie/ i nawet nie mam możliwości odsłuchu takiego sprzętu
Raczej chodzi mi o normalne granie bez wyk. całej mocy. Zależy mi na jakości brzmienia dzwięku. Muzyka to rock, jazz pop
Budżet miał zamknąć się w 2 000 ale chyba nie zmieszczę sie w 3000

Nie dodałem że chcę kupić zestaw kolumn 5.0 Edytowano przez RoRo
Proszę korzystać z opcji „EDYTUJ” by uzupełnić swoją wypowiedź – zamiast dodawać kolejne posty...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostsze oszacowanie - brzmienie amplitunera KD w stereo jest porównywalne do 3-krotnie tańszego wzmacniacza stereofonicznego. H/K to dobra firma lecz seria 1xx przeznaczona jest do kina. Do muzyki nie radzę kupować bez odsłuchu. Podobnie jak żadnego amplitunera wielokanałowego tej grupy cenowej. Jeżeli masz dobry sprzęt stereo, możesz być zawiedziony jakością brzmienia budżetowych amplitunerów KD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolo88
Na taki zestaw HK + JAMO S606 (5 kolumn) + kable trzeba liczyć 4 tysiące złotych (minimum to 3.500, jak trafisz na promocję).
Jeżeli chcesz się wyrobić w 3 tysiącach, to raczej sprzęt używany lub jak trafisz tanio nowy zestaw to wejscie w Pioneera (DVD oraz amplituner VSX-817) z kolumnami 5.0 JAMO S606.
Wyższy model Pioneer VSX-917 i reszta bez zmian (DVD oraz JAMO S606) to min.3500zł (zazwyczaj około 3700zł).

Jeżeli chcesz Harmana i lepszą jakość w stereo, to wyjściem może być niezły amplituner stereo HK-3380, do tego DVD i kolumny - np. te JAMO. Niestety, cena wychodzi podobnie jak z HK-AVR147 icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam

PS. Dla ułatwienia korzystania z Forum:
Przy odpowiadaniu na post bezpośrednio pod nim nie ma potrzeby cytować całej wypowiedzi poprzednika - i wtedy korzystasz z pola "ODPOWIEDZ" (na szarym tle, dół strony) zamiast z "ODPOWIEDZ" (na czerwonym polu, pod każdym postem). icon_cool.gif
Korzystaj z opcji „EDYTUJ” by uzupełnić swoją wypowiedź – zamiast dodawać kolejne posty jeden pod drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dziękuję. Szukając zestawu KD chciałbym coś optymalnego, kino + muzyka no i oczywiście moja kieszeń. Mam świadomość że dość trudno to wszystko pogodzić. Z opinii w necie odniosłem wrażenie że amp. HK jest najbardzej uniwersalny do kina i muzyki. Myślę również o Denonie 1508. Może w tym przedziale cenowym na który mnie stać
Denon będzie lepszy niż HK ? Jeśli chodzi o Jamo s 606 hcs 3 również nie jestem do końca przekonany. Opinie które czytałem były podzielone. Możliwość odsłuchu to najbliżej Olsztyn - 170 km, owszem byłem i słuchałem róZnego sprzętu kilka godzin lecz Jamo wogóle nie mieli i wróciłem jeszcze bardziej zdezorientowany
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki byłby optymalny? To zależy od Twoich dotychczasowych doświadczeń ze sprzętem. Według mnie seria 2xx zagra lepiej niż 1xx. Seria 4xx już gra całkiem poprawnie w stereo. Denon jest dla mnie w stereo nie do zaakceptowania. Ale musisz sam posłuchać by wybrać taki sprzęt, którego jakość usprawiedliwi cenę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...