Skocz do zawartości

Wzmacniacz do 300zl - kolumny denon sc-39


Jerik

Recommended Posts

Cześć, Zacznę od tego ,że jestem strasznym laikiem jeśli chodzi o sprzęt audio.
Od pewnego czasu nosiłem się z zamiarem zakupu głośników pod laptopa (lenovo y580). Tak się złożyło, że szale promocji zakupiłem głośniki denon sc-39. Dopiero po zakupie zauważyłem, że są to kolumny pasywne więc nie podepnę ich prosto do laptopa.

Chciałbym was poprosić o dobór odpowiedniego wzmacniacza do tego zestawu. Cena jak w temacie do 300 zł.
Mój sprzęt:
Denon sc-39 to kolumny 6 Ohm o mocy 60W (IEC)/120W(PAEK). (głośnik średnio-tonowy oraz wysoko tonowy).
Lenovo y580

Mam mały pokój (ok 12 m2 2,5x5), słucham głównie rocka i lubię oglądać filmy. Barwa muzyki raczej ciepła, bas niezbyt mocny. Lubię wokal, i chciałbym aby był dosyć wyraźny. (Większość pewnie zależy od kolumna te już mam więc się będę musiał dostosować)

Dobrze by było abym mógł się do niego podpiąć nie tylko kablem ale i przez bluetoth.
Pytanie jak sprawdzają się adaptery bluetoth typu: http://allegro.pl/odbiornik-bluetooth-audi...158.html?(gdyby wzmacniacz nie umożliwiał transmisji przez bluetoth)

Cena nie jest ostateczna. Z przyjemnością wydam mniej ale jeżeli przy dopłacie będę mógł dostać coś dużo lepszego to nie będzie problemu.

Na koniec ostatnie pytanie, czy nie lepiej oddać te kolumny (kosztowały mnie 300zł) i kupić sobie jakieś głośniki z wbudowanym wzmacniaczem? (za ok. 600 zł)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że najbardziej warto kupić jakiś używany wzmacniacz lecz coś takiego z zasady nie będzie miało obsługiwać bluetoth.
Jako adapter sądzę że lepiej jest użyć Motoroli Moto Stream http://allegro.pl/adapter-bluetooth-motoro...5374291111.html

Do podłączenia do komputera warto również rozważyć możliwość użycia miniaturowego wzmacniacza impulsowego. Nie pamiętam jednak jakiegoś przykładu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...