Skocz do zawartości

Dynaudio dm 2/10 a pomieszczenie 12m2?


B11

Recommended Posts

Nie wiem czy aby nie zbyt duży do 12m2?

-zależy mi żeby w kolumnach bas był szybki, mocny konturowy, bardziej twardy niż miękki, żeby nie był rozlazły a raczej punktowy i oddawał dobrze rytm i tempo, a przy tym żeby góra nie była natarczywa


Model DM 2/10 to duże kolumny podstawkowe, wyposażone w wyjątkowo duży przetwornik niskośredniotonowy. Wewnętrzna pojemność obudowy – 28 litrów – umożliwia szczególnie dobre przetwarzanie niskich częstotliwości, nawet w dużych pomieszczeniach. Skuteczność 89 dB i impedancja o przyjaznym przebiegu powyżej 4 Ω, a także wyjątkowo wysoka wytrzymałość na duże obciążenie (powyżej 150 W) – to elementy, dzięki którym model DM 2/10 sprawdzi się idealnie z każdym rodzajem wzmacniacza. Kolumny wyposażone są także w 28 mm kopułkę wysokotonową, odpowiedzialną za wyjątkowo detaliczne, ale słodkie wysokie tony. Głośnik niskośredniotonowy ma średnicę 240 mm, jego membrana wykonana jest z materiału MSP i napędzana jest przez niezwykle dużą cewkę o średnicy 100 mm. Głośniki zamontowano na bardzo grubej ściance przedniej (25 mm). Rodzaj budowy: dwudrożna Pasmo przenoszenia (+/- 3 dB): 40 Hz-20 kHz Impedancja: 4 Ω Skuteczność (2,83 V/1 m): 89 dB IEC Moc RMS: >150 W Wymiary (W x H x D): 275 x 450 x 345 mm Waga: 12,8 kg Dostępne kolory: rosewood, black Produkt posiada gwarancję polskiego dystrybutora oraz autoryzowany serwis na terenie kraju.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wszytko juz jest, znaczy:

Nad C356bee i CD Xindac Mouse 2.0 - Gra to bardzo dobrze, silnym czyściutkim środkiem, z wyśmienita nie do opisania górą pasma na Acoustic Energy Aegis Neo ONE v2. Brakuje tylko najniższego basu. Właściwie to mogło by tak zostać ale wykorzystuje te kolumny jako satelity do kina domowego i jestem zmuszony kupić coś do stereo odzienie a jak by sie jeszcze cos lepszego trafiło niz kolumny za 900pln. To mogło by byc jeszcze wybitniej. Na razie bardzo usilnie zastanawiam się nad jedną konstrukcją braci Nowaków Fx1 bo jest tam mój ulubiony dźwiękowo pierścieniowy głośnik Vifa lecz mam złe doświadczenia z wykorzystaną w tej konstrukcji w głośniku srednio-niskotonowym membraną z włókna szklanego które to membrany moim zdaniem silnie eksponują środek pasma który u mnie i tak jest juz wypchnięty. Mam też motyw Acoustic Energy Radiance 1 które zpewne bardzo by mi w brzmieniu podrasowały ale w testach strasznie je karcą za brak basu, który to brak znam z AE Neo ONE v2. - w obu przypadkach moze to byc spowodowane głośnikiem 15cm po odjęciu obramowania 13cm. Dodam jeszcze, że górę pasma wole wycofaną.

konstrukcje braci Nowaków -http://www.bmn.com.pl/bmn.dane.tech.serii.b-m.html

P.S. Z DM 2/10 daje sobie spokój to konstrukcje do duzo większych pomieszczeń.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Jeszcze gram na AE ale mam juz raczej ugruntowane dwa modele Focal Aria 906 ktore odsłuchiwałem, tylko niestety na 25m2 i Definitive Technology Studio Monitor 55 których niestety nie miałem okazji odsłuchać i bazuje tylko na opiniach. Focal Aria 906 grają po prostu idealnie. Odsłuchiwałem jeszcze parę znanych modeli ale mi nie podeszły.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa Rosyjska 6N23P - używana kupiona za 15pln grał tez Philips ECG 6DJ8 JAN NOS ale do rocka gorzej wypadała. Wydaje mi sie ze powinienem nówkę kupic bo tak naprawdę nie wiem z jakim przebiegiem jest ta 6N23P. Na pewno kazda lampa ktora nie byla by zbyt jasna w brzmieniu racze ciemno grająca by sie sprawdziła. Kolumny Focal Aria 906 boje sie je pakowac do pokoju 12m2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...