Skocz do zawartości

Yamaha RX-V779 czy Denon AVR-X3100W


robigame

Recommended Posts

Witam.Planuję zakup nowego amplitunera.Wybór padł pomiędzy Yamaha RX-V779 a Denon AVR-X3100W(teraz jest w promocji za 2500 zł).Chciałbym znać różnice pomiędzy tymi amplitunerami.60% muzyka(głownie mp3 i internet)i 40% filmy.Na razie będzie to podłączone pod zestaw 5.1 koda AV 702 i subwoofer sw1000 .Który lepiej zagra w stereo?Będzie to grać w pokoju 20m2.W późniejszym czasie będzie zmiana kolumn frontowych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witaj,

W zasadzie jedyną roznica jeśli chodzi o podłączenie jest HDMI. Otóż779 ma ma 2 wyjścia do obsługi w jednym pomieszczeniu. Projektor + ekran.
Denon natomiast drugie wyjście HDMI ma do zastosowania do drugiego pomieszczenia.

Różnica jest w brzmieniu. Yamaha gra bardziej otwartym brzmieniem, stereofonicznym. z wyraźnymi wysokimi tonami. Denon natomiast gra bardziej pasmem przesuniętym w dół. Gra cieplej, wyeksponowanym środkiem jednak mniej detalicznie na górze.

Dobór wybrał bym od przyszłościowych kolumn. Obie konstrukcje są godne polecenia.
Aby wybór nie był do końca łatwy ze swojej strony dołożę jeszcze konstrukcję Marantza SR5009.

W razie pytań lub wycen zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłości pod amplituner będą podłączone myślę,że jakieś przyzwoite kolumny w granicach 2500 zł, za parę.Wiem już,że pod Denona bardziej można dopasowac kolumny i jest on bardziej uniwersalny od Yamahy jeżeli chodzi o odsłuch muzyki.Tyle,że Yamaha jest nowością a Denona można kupić już w naprawdęw przyzwoitej cenie.Sprzętowo oba amplitunery są podobne jednak wygląd wg.mnie ma lepszy Yamaha.Mieszkam w Trójmieście i żaden sklep nie miał na stanie obu amplitunerów żeby zrobić odsłuch.Same mają niższe modele.Który wybrać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Cytat

.Wiem już,że pod Denona bardziej można dopasować kolumny i jest on bardziej uniwersalny od Yamahy jeżeli chodzi o odsłuch muzyki.



Nie do końca tak jest. Denon jest spokojniejszy może dlatego wiele osób tak uważa, ale stereofonie lepszą ma Yamaha.

Pozdrawiam

Czyli wybór jest jasny.Teraz tylko trzeba znaleźć w dobrej cenie Yamahę 777.Proszę o ewentualne linki z dobrą ceną na Yamahę.




Na jakie kolumny chciałeś zmienić? Wybór uzależnił bym od tego...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam. Proszę o opinie o Harman Kardon Rds 780



Rozumiem że chodzi Ci o model BDS 780. System kompaktowy. Często sie zawieszający. Z wzmacniaczem razem z odtwarzaczem Bkuray co nie jest dobrym połączeniem. Subwoofer jak na swoją wielkość jest dość udany. Kolumienki przyzwoite. Najsłabszym ogniwem jest stacyjka.

Uważam że lepszym wyborem jest wybranie wersji Slim Yamahy lub Marantza, amplitunera + BluRay oraz głośników typu Canton movie lub Tannoy SFX.

W razie pytań lub wycen zapraszam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner Yamahy, z kolumnami yamahy do kompletu, jeszcze żeby te były jakieś wyjątkowe. Podobały Ci się z wyglądu, tak ? Bo owszem są solidne, nawet estetyczne( kwestia gustu), ale.. trzeba posłuchać samemu z amplitunerem danej marki.

Cytat

Coś w przedziale 2000 tysiące za parę.Podobaja mi się kolumny NS-555


Jak para to można trafić sporo taniej, bo około 1600zł, a jak komplet czyli 5 sztuk,no bo w końcu po coś kupujesz amplituner KD, to raczej 2600zł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej się unika takich połączeń, choć jak ktoś lubi... Umówmy się Yamaha , Pioneer , to nie są firmy "kolumniarskie".
Z drugiej strony jak pisałem są owszem ładne, zgrabnie wykonane, ale grają trochę efekciarsko i jakoś mało konkretnie, mocną i nieco agresywną górą, co w połączeniu z amplitunerem tej firmy może spotęgować efekt- może dzięki temu tzw. tony będą pewnie częściej na pozycji zero, zwłaszcza góra. Osobiście wolałbym do nich jakiegoś Pioneera vsx 924, Denona x 2000/3000 .
Ns555 od Kody są bez wątpienia lepsze pod każdym względem, tym 702 brakowało np. basu z racji zwyczajnie taniej i prostej konstrukcji i nie najlepszego ( być może nie doczytałem sorry ) amplitunera . Yamaha ns 555 w cenie 1600zł za nowe, to dość dobry stosunek jakość/ cena i wykonanie wizualne ( czasem niestety takie rzeczy też kupujemy oczami).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego my tu sobie rozprawiamy o kolumnach a ja jeszcze nie kupiłem amplitunera.Cały czas wacham się między Denonem x3100 a Yamahą 777.
Wcześniej ta koda grała na Yamaha RX-V550(około 11 letni) Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze że rozmawiamy dopiero przed kupnem, po to jest dyskusja wymiana opinii icon_biggrin.gif .
Ja swoją napisałem, bo jednak inaczej gra amplituner Pioneer, Denon, Yamaha. Do muzyki stawiałbym na Yamahę , Denona, Marantza, ale czy z tymi kolumnami ns yamahy, też amplituner yamaha, hmm ano właśnie.. Jak kino bardziej cenisz to z ns555 Pionek 924, lub 824 fajnie by się uzupełniał brzmieniowo. Musisz rozważyć za i przeciw za różnymi zestawieniami, żeby nie przedobrzyć w jakąś stronę. Poczytać chociaż testy porównywalnych klasą amplitunerów KD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupię amplituner(pewnie będzie to Yamaha)to założę nowy temat:jakie dopasować głośniki.Oj naczytałem się,uwierz mi.Im więcej siedzę w internecie tym bardziej jestem skołowany.Wyobraź sobie,że na początku skłaniałem się ku amplitunerom Yamaha 577 i denon x1100.Ale po namowach podniosłem sobie zdrowo poprzeczkę.Pewnie jak jeszcze posiedzę to wejdę na klasę wyższą avantage lub wyższy model denona.także skłaniam się w stronę Yamahy(i pewnie będzie to już model 779 bo 777 została wycofana ze sprzedaży)A tak na koniec to ci powiem,że nie jestem żadnym jakimś tam audiofilem,muzyki głównie słucham z pendrive i stacji muzycznych(internet i tv)raz na jakiś czas film.Po prostu chcę mieć kino domowe! Nie wiem czy odczuję jakąś różnicę na denonie czy na yamaha.U dzieciaków jest wieża za 1000 złotych i też to dobrze gra.Pewnie za jakiś czas będę miał ten sam problem co z amplitunerem(jakie głośniki wybrać?)Dam na pewno znać jak najwyższy model Yamahy gra z głośnikami poniżej krytyki(Koda AV 702 i sub sw1000)Dziękuję wszystkim za pomoc i życzę wszystkiego co najlepsze.Pozdrawiam robigame Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam.Jestem świeżo po zakupie Yamahy 779.Jestem mega zadowolony.Polecam w/w amplituner dla niezdecydowanych w kwocie do 3000 złotych.Dziękuję za wszystkie rady i wskazówki.Dziękuję Q21 za udzielony rabat za zakup yamaszki. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dam na pewno znać jak najwyższy model Yamahy gra z głośnikami poniżej krytyki(Koda AV 702 i sub sw1000)Dziękuję wszystkim za pomoc i życzę wszystkiego co najlepsze.Pozdrawiam robigame

Ani ten zakupiony amplituner nie jest "najwyższym modelem Yamaha", ani KODA AV702 nie są kolumnami poniżej krytyki (przynajmniej jeśli chodzi o podłogówki, bo wiadomo że podstawkowe i centralne trudno oceniać).

Z odpowiednim wzmocnieniem potrafią nieźle zagrać i bas jest w nich całkiem niezły jak na kolumny klasy poniżej tysiąca złotych!

Cytat

Jak kupię amplituner(pewnie będzie to Yamaha)to założę nowy temat:jakie dopasować głośniki.

Nie zakładaj nowego tematu - tylko kontynuuj w bieżącym!
Bo sporo już tutaj zostało napisane

Pozdrawiam
PS. W każdym razie dobrze, że jesteś zadowolony z zakupu nowego amplitunera!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiedzmy że jest najwyższym modelem z podstawowej serii. icon_smile.gif
Są wyższe modele w serii Avantage, a jeden z tych modeli mimo że droższy nie jest lepszy od 779
Wydaje mi się że chwilami Yamaha nie przewidywała tej wyższej serii na naszym rynku, bo katalog kończył się na serii 7xx lub nawet 6xx.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No powiedzmy że jest najwyższym modelem z podstawowej serii. icon_smile.gif

Co do tego to mogę się zgodzić icon_biggrin.gif

Tak właściwie to w cenie RX-V779 można kupić model RX-A750.
Natomiast V779 parametrami jest pomiędzy A750 oraz A850 (chociaż bliżej mu do A850 m.in. z uwagi na moc, ilość wyjść HDMI oraz wbudowany preamp gramofonowy).
Dostępne są wyższe modele serii A: A1050, A2050 (a pewnie na zamówienie można też kupić A3050, bo na najsłabszy A550 to raczej chętnych nie będzie).
A to, że RX-A2050 kosztuje tyle co dwie V779 to już inna sprawa icon_wink.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...