Skocz do zawartości

Yamaha RX-V779 czy Denon AVR-X3100W


robigame

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witaj.
Jestem na etapie szukania odpowiedniego amplitunera i kolumn do niego i również wybór padł na Yamahę 779 oraz te same magnaty. Napisz mi proszę - jakiej muzy słuchasz i ogólne wrażenia po kilku dniach od zakupu. Ja mam problem ze zrobieniem odsłuchu i dlatego pytam się Ciebie. Wiadomo... to nie to samo co odsłuch ale już jakieś doświadczenie.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Najwięcej słucham muzy klubowej z dobrym uderzeniem,mniej popu,hip hopu,z radia internetowego.Wrażenia bardzo dobre.Powiem ci tak.Będziesz spełniony.Gra to cudnie.Wcześniej jak słuchałem muzyki wspomagałem się subwoferem,teraz wogóle go nie włączam,bas mam skręcony na 2.Zastanawiam się czy tą moją kodę sw1000 wymieniać na subwoofer Magnata quantum,który kosztuje 1400 złotych,głośnik centralny już zamówiony.Yamaha ma wirtualne głośniki i naprawdę daje radę(zastępują efektowe)i też się zastanawiam czy wogóle je kupić (są trochę duże jak na efektowe)Zestaw yamahy z magnatami bardzo Ci polecam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuje za informację. Ja mam zamiar kupić sprzęt na wiosnę. Powiem tak... Yamaha jest ciągle na pierwszy miejscu i tylko do niej porównuje inne amplitunery w podobnej cenie. To tylko porównania techniczne. Ale może uda mi się po świętach pojechać na odsłuch i sprawdzić jak gra moja muzyka na tym sprzęcie. Też zastanawiałem się długo na STX 250. Czytałem super opinie o nich - ale wiem też, że Yamaha lubi skrajne pasma podkreślać i właśnie się zastanawiałem jak sobie poradzą te STX. Ale dzięki Twojej informacji już wiem więcej. Mam nadzieję, że będę miał podobne wrażenia do Twoich przy odsłuchu Yamahy.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Witam.W końcu skompletowałem cały zestaw magnat quantum.Podpięte to jest pod yamahę 779.Po kalibracji głośniki surround zostały wyciszone -2db i -1,5db.Przy odsłuchu w programie 7.1ch wogóle ich nie słyszę,ledwo co słyszę jak przyłożę ucho to słyszę pogłos,trochę lepiej jest w programie dolby music ale szału nie ma.Czy mam je ustawić na large i podkręcić trochę manualnie decybele.Słyszałem,że po kalibracji lepiej nic już nie przestawiać.Może coś ustawić potrzeba w amplitunerze.Do tej pory słuchałem na 675,c67 i sub 6725a i była bajka.po podłączeniu 673 jestem załamany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli postawisz głośniki dalej od miejsca odsłuchu to system ustawi je głośniej. Jednak nie oczekiwał bym że głośniki tylne lub boczne będą odzywać się zbyt często i zbyt głośno. Po prostu zdecydowana większość dźwięków w kinie dociera z przodu. Również jeśli kalibracja ustawiła głośniki tylne jako małe , tak bym to pozostawił. Takie głośniki ustawione są zwykle blisko ścian i z tego powodu muszą podlegać sporej korekcji. Takich głośników po prostu zwykle obecności się nawet nie zauważa. Z tego powodu najłatwiej można je sobie w ogóle darować. Generalnie , sytuacja jest idealna kiedy odbieramy dźwięki niepowiązane z kolumnami. Tylne kolumny czasem robi się jako bipolarne dla trudniejszej ich lokalizacji. W kinach umieszcza się je jako rzędy kolumn z tegoż właśnie powodu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja je ustawiła jako large,ja je zmieniłem na small.A mogę ingerować w ustawienia manualne (podkręcić je)?A powiedz mi kolego o co chodzi z yapo flat,front,natural. Na front jest najlepszy bas,z kolei na flat ten dźwięk jest tak jakby płaski,naturalne to wg.mnie porażka.Kalibracja była robiona na ustawieniu flat,czy ona skalibrowała również ustawienie front i natural?Myślałem,że ustawienie 7,1ch jest do słuchania muzyki.We wcześniejszym zestawie tańszym tylne było wyraźnie słychać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja wprowadza ogólne korekty w dźwięku dla wszystkich ustawień. Ustawienie small i large zmienia to czy kolumna ma przetwarzać pełne pasmo częstotliwości dźwięku czy tylko ograniczone do jakiegoś zakresu od dołu. Zakres częstotliwości który nie jest przez kolumny przetwarzany w ustawieniu small jest przenoszony do kolumn z ustawieniem large lub na subwoofer , jeśli taki jest podpięty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...