Skocz do zawartości

Zestaw 5.1 + amplituner. Co wybrać?


Qcu

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich,

prosiłbym o pomoc w wyborze mojego pierwszego zestawu 5.1 z amplitunerem. Kilka istotnych informacji,

- Pokój będzie wielkości 16m2.
- Zestaw będzie służył do gier/filmów, ale też chciałbym żeby służył do słuchania muzyki.
- W muzyce, która będzie odtwarzana przeważa bas (rap/hardstyle/hardtrance). Wybierając sprzęt chciałbym to uwzględnić.
- Na zestaw chciałbym przeznaczyć 6 000 zł. (Głośniki + Sub - 4 tys. maks / Amplituner 2 - 3 tys. Maks). Miło byłoby gdyby w tej kwocie zmieścić też okablowanie.
- Jeśli chodzi o amplituner zależałoby mi żeby dobrze zagrał w stereo, miał wejście HDMI z przodu i jeśli będzie miało sens podłączenie wzmacniacza to żeby posiadał wejście pre-amp.

Aktualnie dostałem propozycje: Indiana Line Nota 5.0 + sub Rel T5 do tego ampli Marantz NR1605 / SR5009 lub Denon X3100.

Kilka pytań do Was:

- Czy w przedziale do 3 tys. jest lepszy zestaw niż Indiana Line Nota?
- Czy ktoś z forum słyszał subwoofer Basso 830 dołączany do zestawu 5.1 z Nota'mi? Bardzo ciekawie wygląda i cena jak za 5.1 też interesująca.
- Czy jest jakikolwiek sens rozbudowywać tak budżetowy zestaw o wzmacniacz czy nie zrobi on większej różnicy?
- Jak według Was wypadną te amplitunery w tym połączeniu? Macie jakieś ciekawsze propozycje?

Jeśli chodzi o wybór sprzętu to chciałbym być pewny po opiniach, bo nie mam jak jeździć na odsłuchy.

To chyba wszystko co na obecną chwilę przychodzi mi do głowy, jeśli trzeba więcej informacji to proszę pytać,

dziękuję z góry i pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Czytając Twojego posta oraz preferencji faktycznie dobrym wyborem byłby zakup kolumn Indiana Line.
Myślę jednak że do Hardstyku lepiej zagrały by Melodiki BL 30 lub BL 40 i taki zestaw bym Ci proponował.

Do niego amplituner Marantz SR5009 nieco bardziej łagodny lub Ostrzejsza Yamaha 779. Denon 3100 będzie zbliżony dźwiękowo do Marantza.

Jako subwoofer polecam Ci Klipsch Reference R-12SW, to potęzny nisko schodzący subwoofer który zapewni Ci olbrzymie doznania w zakresie basu. Rel jest subwooferem wysokiej klasy, z bardzo kontrolowanym basem jednak nie schodzi tak nisko i nie gra tak potężnie jak Klipsch. Obie konstrukcję są jednak godne polecenia.

W razie pytań lub wycen zapraszam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wypowiedź, na wstępie przepraszam, że nie podałem wszystkich informacji, teraz sprostuję,

Zapomniałem dodać, że mieszkam w bloku i jedyną opcją na ustawienie kolumn są rogi pokoju także preferowałbym głośniki z przednim bass reflexem, głośnik centralny również będzie znajdował się w RTV'ce i nie ma tam zbyt dużej przestrzeni także również bass reflex z przodu chyba, że nie będzie to miało wielkiego wpływu?

Aktualnie pod moje warunki idealnie by pasowały Dali Zensor 5/1/vokal, ale cena troszku zaporowa i zastanawiam się czy na blokowe warunki jest sens ładować 10 tysięcy w sprzęt audio, bo mogę nie uzyskać takiej jakości dźwięku jak przy zalecanym ustawieniu 5.1 tj. subwoofer stałby u mnie po prawej stronie z boku, kolumny i surroundy również nie stały by idealnie w linii także obawiam się czy warto płacić 100% więcej za Dali w stosunku do Indian jak przez warunki, które posiadam nie wyciągnę z nich tej jakości. Co o tym sądzisz i czy są w niższej klasie cenowej 5.0 z przednim bass reflexem?

Z tego co aktualnie wiem to z ampli nie będzie większego problemu, bo wiele osób poleca te modele, teraz zostaje tylko kwestia 5.1. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indiana line nota to świetne kolumny w swojej cenie, są muzykalne, dźwięk jest pod kontrolą. Jednak jak napisał przedpiszca , chyba nie na te gatunki muzyczne. W każdym razie pewnie czegoś innego się spodziewasz, a może nie ?

Cytat

[
Aktualnie pod moje warunki idealnie by pasowały Dali Zensor 5/1/vokal, ale cena troszku zaporowa i zastanawiam się czy na blokowe warunki jest sens ładować 10 tysięcy w sprzęt audio,



Jeśli słuchałeś tych Dali 5 i piszesz że idealnie pasują do twoich warunków i oczekiwań, to trochę się dziwię icon_eek.gif , choć z drugiej strony może właśnie słuchasz "takiej rozrywkowej muzy" normalnie, jak każdej innej.
Jednak zastanawiam się w czym tak absolutnie lepsze są te Dali 5 od Indiana line i ciężko mi powiedzieć i co uzasadnia że są idealne dla Ciebie . Atrakcyjną cenę mają teraz MA bx5, statystycznie dadzą więcej frajdy niż Dali 5.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli odpowiadają Ci Zensory 5 i jesteś po ich odsłuchu to w porządku mozesz iść w tą stronę.
Aby jednak nie wydać za dużo z pewnością polecam Ci Melodike. Możesz na niej zbudować solidne kino nie wydając olbrzymich pieniędzy.
Dali to nieco droższa inwestycja. A do kina warto było by jednak kupić system z subwooferem.

W razie wycen, pisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Cytat

Indiana line nota to świetne kolumny w swojej cenie, są muzykalne, dźwięk jest pod kontrolą. Jednak jak napisał przedpiszca , chyba nie na te gatunki muzyczne. W każdym razie pewnie czegoś innego się spodziewasz, a może nie ?

Cytat

[
Aktualnie pod moje warunki idealnie by pasowały Dali Zensor 5/1/vokal, ale cena troszku zaporowa i zastanawiam się czy na blokowe warunki jest sens ładować 10 tysięcy w sprzęt audio,



Jeśli słuchałeś tych Dali 5 i piszesz że idealnie pasują do twoich warunków i oczekiwań, to trochę się dziwię icon_eek.gif , choć z drugiej strony może właśnie słuchasz "takiej rozrywkowej muzy" normalnie, jak każdej innej.
Jednak zastanawiam się w czym tak absolutnie lepsze są te Dali 5 od Indiana line i ciężko mi powiedzieć i co uzasadnia że są idealne dla Ciebie . Atrakcyjną cenę mają teraz MA bx5, statystycznie dadzą więcej frajdy niż Dali 5.



Sęk w tym, że nie słuchałem żadnych z tych kolumn, ba nigdy nie widziałem na oczy takiego sprzętu, aktualnie słucham na 2.1 za ~250 zł.

Mówiąc, że Dali mi pasują chodziło mi o kwestię wizualną, ale również dostałem kilka odpowiedzi, że nie za bardzo pod ten rodzaj muzyki, także trzeba skupić się na czymś innym.

Panowie przechodząc do sedna,

Jeśli chodzi o 5.1:

- chciałbym dobrać coś co sprawdzi się dobrze w rapie, ale równie dobrze będzie sobie radziło w dynamicznej muzyce typu https://www.youtube.com/watch?v=pjg-RDjslBM.
- do nagłośnienia jest pomieszczenie wielkości 16m2.
- kolumny będą blisko ścian także preferowałbym coś z przednim bass reflexem. Początek kolumny do tylnej ściany będzie miał 54 cm, także przy kolumnie głębokiej na 30 cm zostanie 24 cm miejsca za nią. Boczne ściany również będą zaraz przy kolumnach.
- na zestaw razem z subem chciałbym przeznaczyć maksymalnie 6 tysięcy, oczywiście prosiłbym o propozycję również tańszych zestawów wartych uwagi.

Jeśli chodzi o amplituner:

- stosunek gry/film 60% z czego dużo więcej będzie grane, a muzyka 40%. Dobierając amplituner chciałbym wziąć to pod uwagę.
- Na pewno ampli powinien być z pre-out żeby kiedyś poprawić sekcję stereo przez wzmacniacz, ale póki co zastanawiam się czy lepiej wziąć amplituner, który radzi sobie lepiej w KD niż w muzyce, a potem polepszyć kwestię stereo, co o tym sądzicie?
- musi zawierać minimum 6 wejść HDMI, w tym jedno z przodu.
- jedno wejście USB najlepiej z tyłu jak jest możliwość, jak nie ma, to z przodu. Chciałbym pod nie podpiąć dysk zewnętrzny, który będzie źródłem plików do odtwarzania. Dysk jest na USB 3.0, amplituner poradzi sobie bez problemu z takim dyskiem?
- cena maksymalna to 3 500 zł.

Jeśli chodzi o okablowanie, to póki co wiem żeby wziąć na fronty i centralny 4x4mm droższe, zaś pod tyły 2x2,5mm tańsze, co Panowie o tym sądzą?

Póki co to wszystko co mi przychodzi do głowy. Proszę pytać jeśli konieczne są jakieś informację, bo mogłem o czymś zapomnieć.

pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Zatem uważam że dobrym wyborem dla ciebie będzie Dali Zensor ale 7 set + sub E9 Ewentualnie kolumny Klipsch R26F set z subem także Klipscha.
Do tego elektronika Marantz SR 5009

Masz wszystko co jest ci potrzebne.

Natomiast jeśli myślisz o stereo wówczas możesz iść w wyższe modele głośników. Dali Ikon 6 mk2, Tannoy Revolution XT6F i do tego elektronika pokroju NAD 356 BEE, Czy dołożyć do Marantza PM 8005.

To czy wolisz kino czy stereo jest tylko Twoim wyborem. Jednak te 60% raczej ukierował bym na wybór amplitunera. Wspomniany Marantz SR 5009 zapewni Ci wysoka jakość odsłuchu stereo jak i kina. Jest to dobry wybór na chwile obecną icon_smile.gif

W razie pytań lub wycen na wspomniane zestawy pisz.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...