Skocz do zawartości

Trudny wybór, a najlepsza opcja...


pawelp90

Recommended Posts

Witajcie, jestem tutaj nowy. Przepraszam z góry jeśli w złym dziale. Zacznę może od początku, posiadałem wieżę Sony RX-77 wraz z oryginalnymi kolumnami. Zbiegiem czasu wieża ta wymagała wymiany ze względu na swój wiek i pewne problemy starości. Postanowiłem kupić amplituner kina domowego Yamaha RX-V373. Obecnie amplituner ten gra z głośnikami od wieży. Jestem ogólnie zadowolony lub muszę być icon_razz.gif Cały ten zestaw gra u mnie od około dwóch lat. Głośniki mają 18lat i chyba muszą przejść na emeryturę. W związku z zaistniałą sytuacją mam do was pytanie jakie kolumny warto kupić do tego wzmacniacza. Chodzi mi o kolumny podłogowe które muszą zagrać dobrze w pokoju o powierzchni 12m2, lecz nie wykluczam za parę lat opcji na wiekszy pokój. Trochę przeglądałem ceneo i sklepy internetowe z kolumnami i mam upatrzone parę modeli:

Q-acoustics QA 2050i - opinia brata ze miał okazję odsłuchać
Roth Audio Oli Ra 3 - sam słyszałem w saturnie niestety, ale grały dość czysto, nie wiem jak bas
Boston Acoustics A 250
Klipsch R-24F
Czy jakies JBL oscylujące w okolicach cen kolumn podanych wyzej. Trochę też poczytałem, zmartwił mnie mój amplituner, wiele osób pisze ze jest bardzo słaby, cena zakupy była niska. Mam dlatego cieżki wybór, aby zrobic zestaw stereo z którego będę zadowolony. Słucham każdej muzyki z dużym naciskiem na dance i house oraz pokrewne. Radio dość często i film ale to raz na kilka miesięcy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jest bardzo słaby" to opinia na poziomie 3 klasy szkoły podstawowej- nie traktuj poważnie wszystkich opinii w internecie na temat sprzętu grającego. Wypisują ją maniacy łupania basem z prymitywnej muzyki.
Popełniłeś błąd kupując element kina domowego jeżeli ciągle słuchasz muzyki, a film oglądasz raz na kilka miesięcy. Wzmacniacz powinieneś kupić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze wiem, że był to błąd. Niestety kupiłem go pod wpływem chwili, przyznam że nie zastanawiałem się zbyt długo, nie czytałem. Skłoniło mnie ze był tuner fm i usb, Czyli mówicie, że zbytnio nie ma sensu kupować kolumn do tego ? Używane jak najbardziej, ale jest tyle tego wszystkiego na allegro ze nie wiem w jakim kierunku iść, na czym się skupić, nie mam zbyt dużego doświadczenia i dziesiątek odsłuchań icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...