Skocz do zawartości

Kino domowe lub zestaw stereo - budżet ok 2500zł


ForestRun

Recommended Posts

Witam Was serdecznie jako nowy człek na forum, znawca ze mnie żaden jeśli chodzi o audio aczkolwiek lubię czysty dźwięk, lekki słyszalny bas i rzecz jasna brzmienie ROCK'A ! icon_smile.gif Ale radia też posłucham.... Antyradia...

Sprawa wygląda ogólnie tak, mam kino domowe, które gra w systemie 2.1. Padła kolumna więc nici z 5.1 a do tego kino jest zwyczajnie stare ( Panasonic SA-HT-850) Kino albo raczej jego resztki są podłączone do komputera który jest moją bazą multimedialną, posiadam solidną kartę dźwiękową o ile to się na coś przyda..

Pokój jest prostokątem, ok 6m x 3.5m.
Telewizor jest po środku wraz z resztą sprzętu, na wprost jest sofa.
Początkowo z żoną myśleliśmy o nowym kinie domowym, tak by podłączyć je spokojnie do tv i ogólnie o czymś nowym. Ale znowu ja już kiedyś byłem za budową zestawu stereo i raczej przy tym zostanę... Wiem że pewnie nie usłyszę porządnych wybuchów czy też strzałów na takim zestawie podczas oglądania ale jakoś stereo bardziej za mną przemawia.

A teraz dość gadania, może przejdę do rzeczy.
Chciałbym pomału zbudować zestaw, zaczynając od kolumn, chcę by było to podłączone i do komputera i do tv, tak bym mógł obejrzeć i film lecący na TVN na kolumnach.
Jakoś bardzo głośno muzyki nie słucham czy też nie oglądam filmów, ale może się zdarzyć dzień że trochę dam czadu... icon_smile.gif

Z biegiem czasu zestaw będę rozbudowywał, od czegoś chcę zacząć.
Na kolumny chcę wydać ok 2 tyś. za obie.
Osobiście myślałem o Tonsil Altus 300 - ale jest to taka trochę... Krowa.. No i miałem okazję odsłuchać - nie przemawia to za mną.
Może Tonsil Maestro II 180..
Zależy mi na czerni, ale gdyby głośniki miały wokół srebrną ramkę to będę szczęśliwy icon_biggrin.gif
Jaki amplituner ? Nie wiem.. Liczyłem ok 1000zł może Pioneer'a VSX-322?

Z góry dziękuję za pomocną dłoń i słowo icon_wink.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wybierzesz sprzet z którego wstępnie nie jestes zadowolony to nie bedziesz już nigdy.
Uważam ze jako 2 nowe kolumny na front powinieneś zwrócić uwagę na 3 propozycję. Melodika BL 30, Indiana Lline Nota 550, oraz nieco droższe Tannoy V4i. Daj sobie spokój z konstrukcjami Tonsila, nic dobrego z tego nie będzie.

Budowa systemu opartego na Pioneerze serii 3xx to najgorsze co możesz zrobić. Poszukaj w dobrej cenie Denona X1000, X1100, Yamahy 477, Onkyo 535 i na tym buduj system.
Lub dołóż nieco do amplitunera Yamaha 479 - nowy, multifunkcyjny i zdecydowanie lepiej grający od Pioneera serii 3.

W razie pytań lub wycen zapraszam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.
Z kolumn które podałeś miałem okazję słyszeć Indiana Lline Nota 550 i nawet mnie kuszą, czarne rzecz jasna icon_smile.gif Coś jeszcze polecanego w tym budżecie się znajdzie?
Amplituner też jest ok, słyszałem że Yamaha najbardziej nadaje się do muzyki Rock z tym że ja jakoś nie wierzę w takie teorie spiskowe.

Co jeszcze bym chciał wiedzieć, może to czy bez problemu mogę taki zestaw rozbudować do 5.1.
Jaki będzie koszt przyzwoitych tylnych głośników i centralnego.

Porównując Yamahę którą podałeś do Onkyo, czym one się właściwie różnią? Domyślam się że każde ma Swój charakterystyczny dźwięk, najprościej będzie obsłuchać.. Design podoba się w obu.

Sprzęt chcę wziąć nowy gdyż będzie to zakup ratalny.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
ze swojej strony także polecam kolumny Indiana Line Nita 550, chociaż w podobnym budżecie warto jeszcze rozważyć bardzo dobrą konstrukcję, która teraz jest oferowana w atrakcyjnej cenie - Kef C7 oraz jeśli lubisz bardziej rockowe klimaty, Melodika BL40. Jako amplituner warto rozważyć wspomniany Yamaha RX-V479 oraz Onkyo TX-NR535. Yamaha gra bardziej skrajami pasma, uwypuklając bas i wysuwając na pierwszy plan górę pasma. Onkyo to trochę równiejsze granie z lepszą analityczniscią, szybszymi i lepiej kontrolowanym basem.
Spojrz jeszcze na bardzo atrakcyjne zestawy w komplecie 5.0, oparte na kolumnach Tannoy Mercury V4i/V1i/VCi (w tym przypadku opłaca się tylko zakup całego zestawu). Może na początek to wyższy budżet, jednak możesz dzięki temu dużo zaoszczędzić.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej oczywiście służę pomocą. Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dziękuję za odpowiedź.
Z kolumn które podałeś miałem okazję słyszeć Indiana Lline Nota 550 i nawet mnie kuszą, czarne rzecz jasna icon_smile.gif Coś jeszcze polecanego w tym budżecie się znajdzie?
Amplituner też jest ok, słyszałem że Yamaha najbardziej nadaje się do muzyki Rock z tym że ja jakoś nie wierzę w takie teorie spiskowe.

Co jeszcze bym chciał wiedzieć, może to czy bez problemu mogę taki zestaw rozbudować do 5.1.
Jaki będzie koszt przyzwoitych tylnych głośników i centralnego.

Porównując Yamahę którą podałeś do Onkyo, czym one się właściwie różnią? Domyślam się że każde ma Swój charakterystyczny dźwięk, najprościej będzie obsłuchać.. Design podoba się w obu.

Sprzęt chcę wziąć nowy gdyż będzie to zakup ratalny.

Pozdrawiam



Ewentualnie Melodika BL30. Jesli jednak słuchałeś już Indiana Line i Ci odpowiadają po prostu przy nich zostań. Zawsze zestaw mozesz rozbudować, jednak jest to mniej opłacalne. W kinie lepiej kupić od razu zestaw wowczas wychdozi zdecydowanie taniej.
Yamaha to zblizony sprzet do Onkyo, w tym momencie jest tanszy dlatego ta propozycja. Jesli natomiast zdecydujesz sie na Onkyo także mamy je w swojej ofercie.

Yamaha gra nieco lepiej w stereo z kolei Onkyo ma lepsza dynamike w kinie.

W razie pytań i wycen zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
Znajdę jakiś sklep i porównam Indiana Lline Nota 550 do kolumn Melodika podanych wyżej, nie mniej te pierwsze bardziej mi się podobają jeśli chodzi o Design icon_wink.gif
Kupiłbym zestaw 5.0 owszem, ale nie mam na to takiej gotówki, sprzęt i tak biorę na raty ale na kolumnach i amplitunerze się nie skończy icon_wink.gif

Zadam jeszcze pytanie, który z amplitunerów lepiej zagra mi w zestawie 5.0 - 5.1 ? Yamaha czy Onkyo podane wyżej?

I jeszcze coś przyszło mi do głowy, czy kupując amplituner i kolumny, dodatkowo muszę dokupić kable? Czy coś jeszcze będzie potrzebne do funkcjonowania zestawu?

Pozdrawiam, Łukasz icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha gra bardziej przestrzennie ale i spokojniej. Z kolei Onkyo ma większa dynamikę i gra agresywniej.
Obie konstrukcję są dobrym wyborem, wybierz ten który odpowiada Ci designem. Z polskiej dystrybucji Yamaha ma 3 letnią gwarancję Onkyo 2 lata.
Obsługa amplitunera z poziomu urządzenia jest prostsza w Onkyo. Do obu urzadzen idzie sie jednak przyzwyczaić bardzo szybko.

Tak będą Ci potrzebne kable HDMI oraz głośnikowe. Napisz ile coś doradzimy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...