Skocz do zawartości

Wybor odtwarzacza cd


liquid1

Recommended Posts

WItam wszystkich. Posiadam zestaw skladajacy sie z Melodika bl-40 , Pioneer a 777. Chcialbym zakupic niedrogi odtwarzacz cd tak do max 500 pln. Zalezy mi na dobrej podstawie basowej, jego kontroli i szybkosci, oraz szczegolowych nie nachalnych wysokich.W miare dobrej sceny o ile to mozliwe w tej kwocie. Dzwiek preferuje cieply,. Oczywiscie uzywka. Zalezy mi na odtwarzaczu Pioneera ze "stable platter mechanizm" gdyz wiem ze sa to dosc niezawodne maszyny. Chodzi mi tu o wiek tych odtwarzaczy. Do starszych modeli roznych firm juz nie mozna dostac laserow, a tu chociaz jakas gwarancja ze pochodzi dluzej jak kupie sprawny.

Na oku mam takie modele:
Pioneer PD s 502 (ten tani jest, ale moze jednak nie rozni sie zbytnio od pozostalych?)
Pioneer Pd s 802
Pioneer Pd s 904

Ktory model byscie polecili Panowie?
Jak by bylo naprawde cos ciekawego z innej firmy to chetnie przeczytalbym propozycje.


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

. Zalezy mi na odtwarzaczu Pioneera ze "stable platter mechanizm" gdyz wiem ze sa to dosc niezawodne maszyny. Chodzi mi tu o wiek tych odtwarzaczy.
Na oku mam takie modele:
Pioneer PD s 502 (ten tani jest, ale moze jednak nie rozni sie zbytnio od pozostalych?)
Pioneer Pd s 802
Pioneer Pd s 904


Ja miałem Pioneer pds507, tak więc nowszy model ( aktualny znaczek firmy już po 2002r )niż te listy, był mechanizm odwróconej płyty, obróbka hi legato link, wczytywał szybko i w sumie wszystko z płyt. Kupiłem chyba za nieco ponad 200zł w oryginalnym pudle, zadbany. Co do dźwięku to raczej szybkie, dokładne, nieco jakby odchudzone w średnicy, jasne brzmienie, co potwierdziło się jak kupiłem też cd denona i były dwa, który miał dźwięk w średnicy pełniejszy.
Owszem laser był niezawodny, jak i reszta mechanizmu, co nie zmienia faktu że jak laser w pionku padnie w takim niskim, czy średnim modelu to naprawa średnio opłacalna się robi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Można i to za 50zł, do starszych jak i nowszych.



Wiec moze cos zaproponujesz ze starszych modeli do kwoty 500pln jak zalozyciel tematu chcial, oczywiscie cos z dostepnym obecnie tanim laserem?

liquidf1

Ja posiadam obecnie model Pioneera Pd s 502. Jesli chodzi o sprawy techniczne to dziala bardzo szybko, bez zajakniecia czyta plyty normalne jak i cdr, nawet te bardzo porysowane. Wszystko odbywa sie blyskawicznie. Ma fajna opcje wylaczenia ekranu podczas odtwarzania icon_wink.gif. Jesli chodzi o dzwiek to podstawe basowa ma solidna , srednica jak by troche wycofana, dosyc doswietla wysokie tony. Ale nie jest to jakis szczegolnie wyrafinowany dzwiek. Do zakladanej przez Ciebie kwoty kupisz na pewno lepszy , ale w tym juz nie pomoge.

Pioneera 904 bym sobie odpuscil. Brzmienie ma delikatne, rozjaśnione, w miarę przestrzenne, chociaz moze Tobie by sie spodobal taki dzwiek, ale po opisie Twoich wymagan nie sadze. Generalnie jest on czesto negowany przez uzytkownikow.Zreszta jest na ten temat kupa informacji w necie, wystarczy poszukac. Wiekszosc cd Pioneera po roku 1996 to juz nie to samo co wczesniejsze produkcje jesli chodzi o dzwiek.

Jezeli chcialbys dzwiek naprawde dobry i zalezy Ci na Pionerze z "stable platter mechanizm" to poczytaj o modelach PD s 901,Pd 9300,Pd 9700, no ale to juz koszta wieksze.

Swoja drogą sam jestem ciekaw jak gra ten model pd s 802.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...