Skocz do zawartości

Zestaw stereo 17m/kw do 3.5tyś proszę o ocenę


marcinzkomina

Recommended Posts

Myślę, że z mocą do kolumn podstawkowych mógłby być problem, gdyby takie kolumny miały grać w 25m2. Wówczas duże monitory i mocny wzmak. Do 17m2 naprawdę elektrowni nie trzeba. Nie wiem, czy nie zbacza się troche z tematu. Ja uparcie będę twierdził, że taki metraż to tylko i wyłącznie monitory icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home, dziwi mnie Twoja wypowiedź.
Cytat

Problem gorzej grających podłogowek od podstawek w takim pomieszczeniu to raczej kwestia akustyki. 17 m to pomieszczenie gdzie kolumny wolnostojące miga swobodnie pokazać swoją przewagę.
Owszem w tym samym budżecie kupoi się klasę wyżej ale czy lepiej grających od podlogowych to juz nie jest takie oczywiste .



Zgodzę się, że problemem kolumn podłogowych w mniejszym pomieszczeniu może być akustyka. Ale właśnie niekoniecznie i nie zawsze, bo dużo zależy od pomieszczenia, jego proporcji i wynikającego z tego rozmieszczenia modów własnych.
A kolumny podłogowe należałoby w mniejszym pokoju odsłuchać, czy "zmieszczą się z basem" (jak wyraża się mój kolega).

Nie zgodzę się natomiast ze stwierdzeniem, że w tym samym budżecie nie jest oczywiste, że kupi się lepsze monitory niż kolumny podłogowe.
Owszem można wybrać wybitne podłogówki i kiepskie monitory. Wówczas podłogowe zagrają lepiej. Ale mając odrobinę wiedzy i rozeznania za takie same pieniądze kolumny standowe na ogół zagrają sporo lepiej niż podłogowe.
Ty, pracując w handlu powinieneś wiedzieć, że mając taki sam budżet na zbudowanie kolumn podłogowych i monitorów, trzeba gdzieś poczynić oszczędności. Nie da się w większej obudowie zamontować większej (na ogół) ilości głośników i by były takiej samej jakości jak głośniki w kolumnach standowych. Cudów nie ma.

No i proszę, już na forum o uważne pisanie oraz poprawianie błędów (na ogół zostają podkreślone, gdy tak piszesz icon_cool.gif )
Ty z racji tego, że jesteś z branży powinieneś szczególnie dbać o poprawną pisownię. A jak widzę jest pod tym względem fatalnie.
Zostałeś upomniany przez moderację na PW, ale nic się nie zmieniło w sposobie Twojego pisania.
Naprawdę się nie czepiam, ale to jest nagminne, wiele razy wcześniej przymknąłem na to oko.
Proszę oto nieprawidłowo napisane wyrazy w zaledwie trzech napisanych zdaniach:
"podłogowek", "miga", "kupoi", "podlogowych", "juz".
Jeśli masz tak niechlujnie pisać, to może nie męcz się i innych, zmuszając ich do czytania czasem mało zrozumiałego przekazu icon_idea.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Panowie,
idę cały czas za waszymi radami. Z wyborem się nie spieszę aczkolwiek pokusa zakupu jest ogromna:) Postanowiłem że kolumny na pewno będą z rynku wtórnego, a reszta kompletu, okaże się z czasem.
Szukając kolumn znalazłem (ok 50 km od mojego miejsca zamieszkania) KEFy Q500 w cenie 2tyś. Na kolumny jest jeszcze dwuletnia gwarancja.
Jeżeli chodzi o mnie to ich ogromną zaletą jest konstrukcja zamknięta, dzięki czemu będę mógł je postawić blisko ściany na czym ogromnie mi zależy.
Wizualnie też jest dobrze. Do tego dochodzą bardzo pozytywne recenzje.
Proszę o poradę, czy warto się zainteresować tymi kolumnami w tej cenie?
Jak te kolumny wypadają na tle dużo tańszy pylonów saphirów 23 na które wstępnie się zdecydowałem?
Niestety kilka komentarzy sugeruje że te kolumny grają mocno górą pasma, mają słabe niskie tony, dlatego myślałbym o wzmacniaczu który potrafiłby ożywić środek i nadać charakteru basom.
Czy takie rozwiązanie ma sens w kwocie do 4tyś?
Nie mam możliwości udania się odsłuch w tym tygodniu, a nie chcę aby oferta mi uciekła sprzed nosa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze warto zainteresować się tymi kolumnami. Jednak z całą pewnością nie można ich nazwać kolumnami w obudowie zamkniętej. Mimo że z zewnątrz mogą tak wyglądać. 2 z membran , które widać są membranami biernymi. Takie membrany pełnią w nich funkcję taką jak tunele br. Jest to trochę bardziej zaawansowana forma takiego układu rezonansowego. Spotkałem się z kiedyś z sytuacją gdzie takie membrany ktoś uznał za atrapy głośników icon_smile.gif . Ich charakterystyki są dość wyrównane. Jeśli nie możesz odsunąć kolumn zbyt daleko od tylnej ściany to powinny sprawdzić się dość dobrze. O nadmiar wysokich tonów bym się nie obawiał.
Tu jest test tych kolumn: http://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-g.../359-kef-15-130
Nawiasem mówiąc niewiadomi czemu w tytule są nazwane 15-130.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zwróć jeszcze uwagę na wzmacniacz Polk Audio OMNI A1, gdzie masz zamiast Bluetooth pełnoprawną aplikację do przesyłania muzyki przez Wi-Fi nie tylko ze smartfonów, ale także z każdego komputera podpiętego pod domową sieć Wi-FI. Ponadto poza Spotify, jest tam dostęp do TIDAL i Deezer oraz do każdego radia internetowego, w tym także np Trójki, Czwórki, czy Jedynki, gdzie większość strumieniowców ma z tym problem. Masz też wejście cyfrowe optyczne z dekodowaniem Dolby Digital, to znaczy, że możesz oglądać telewizję i filmy z tym kodowaniem. OMNI A1 ma też sporo większą moc, bo aż 75W na kanał.

Zerknij na recenzje ludzi z innego forum
http://www.audiostereo.pl/polk-audio_omni-...295-5664-2.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RMS- dziękuję za propozycję, ale jeżeli postawiłbym na urządzenie wielofunkcyjne to zdecydowałbym się raczej na onkyo 8150

MobyDick - dziękuję za link i wyprowadzenie mnie z błędu. Mimo to z tego co wyczytałem w recenzji kolumna dobrze się sprawdza w małych oraz średni pomieszczeniach i co najważniejsze może stać blisko ściany.

Proszę jeszcze o opinie na temat jakości dźwięku tej kolumny, oraz czy jest to przyszłościowy element jeżeli chciałbym kiedyś rozbudować swoje stereo?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to tylko 50km podjedź i oceń sam te 500 i kwestię ich barwy brzmienia, zejścia niskich tonów, czy ich ilości , bo to dwie różne rzeczy... Zwróć też uwagę z jakim wzmacniaczem one tak grają.
Bo jeśli uznasz, że grają szczupło i jasno, mimo że napędza je jakiś rasowy wzmacniacz stereo, to z tym onkyo będzie gorzej ( mimo że jest niezły) . Może się okazać że spodobają ci się grając pod jakąś kinówką, wtedy z tym onkyo będzie nawet jeszcze lepiej.
Zgadzam się, że kolumny te są uniwersalne i dobre o zapędach lekko analitycznych w średnicy i górze, ale w dobrym tego słowa znaczeniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...