Skocz do zawartości

Nowe kino domowe dla laika.


morpheustm

Recommended Posts

Witam serdecznie!

Poczytałem trochę postów od osób, które podobnie jak ja są zupełnie zielone jeśli chodzi o wybór i montaż sprzętu kina domowego - i znalazłem wiele ciekawych informacji. Natomiast chciałbym, abyście pomogli mi zorganizować coś dla siebie.
Jestem kinomanem, natomiast nie doczekałem się jeszcze niestety "profesjonalnego" sprzętu, który zapewniłby mi odpowiednią satysfakcję z rozrywki jaką jest oglądanie filmów w domowym zaciszu.
Przymierzam się do zorganizowania sobie sprzętu w granicach do 3000zł.
Bardzo cenię sobie dobrą jakość dźwięku - na sam początek nie mam zbyt wygórowanych wymagań - tym bardziej, że sam nie jestem znawcą tematu.
W załączniku przesyłam plan pokoju, w którym chciałbym urządzić kino:



- pomieszczenie ma niecałe 22m^,
- TV 42'' (w planach kupno większego),
- na dniach pojawi się u mnie małe urządzenie w postaci DUNE TV-102 (http://dunehd.pl/dune_hd_tv102.html), które umożliwi oglądanie TV przez internet,
- jako odtwarzacz Blu-Ray służy mi póki co konsola PS4 (w wolnej chwili oczywiście też lubię pograć ;]),
- jeśli chodzi o muzykę - tutaj niestety biednie najczęściej podpinałem laptopa do głośników Creative 2.1 (TV także często służył jako monitor pomocniczy przez podłączenie HDMI - często przy oglądaniu filmów i seriali zawartych na dysku laptopa) i nie ukrywam, że chciałbym cieszyć się też lepszą jakością przy słuchaniu muzyki
- w domu sieć WiFi (wiem, że niektóre amplitunery korzystają z tej możliwości jak i łączenia urządzeń za pomocą bluetooth)

Wiem na pewno, że będę potrzebował amplituner... ale co dalej - liczę na pomoc!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Śmiało mogę Ci polecić rozwiązanie Yamah 479 wraz z kolumnami Melodika BL30. Jest to zestaw multifunkcyjny, oparty na dobre klasy amplitunerze. Bluetooth, Wi-Fi oraz bardzo przejrzysty interfejs. Nie zwykle prosty w obsłudze i dobrze grający amplituner. Co do kolumn to bardzp udana konstrukcja, nieco przekracza założony budżet , jednak może warto? Dynamika i bardzo ładny design.

Jeśli mamy strikte trzymać się ceny mogę zaproponować Ci także rozwiązanie Roth Oli RA3/1/30 lub Indiana Line Nota 555.

W razie pytań lub wycen zapraszam. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chcesz nowy sprzęt - czy może być używany? Bo tej informacji nie podałeś...

Ile ma być kolumn:
- wystarczą Ci 2?
- czy ma być 5 kolumn?
- co z subwooferem? Przy dużych kolumnach podłogowych i częstym słuchaniu muzyki - można sobie darować, albo kupić niedrogi - tylko pod oglądanie filmów.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym zakupić nowy sprzęt (myślę, że w samym Berlinie gdzie obecnie mieszkam nie będzie problemu ze znalezieniem takowego - mam kilka minut do Saturna). Jeśli chodzi o samą kwotę nie musi być to ściśle 3000zł, podałem taką kwotę bo wiem, że już w tym przedziale coś konkretnego mógłbym otrzymać tym samym zbytnio nie nadwyrężając budżetu. icon_smile.gif
Jeśli chodzi o głośniki - tutaj zdam się na porady, zawsze myślałem że sam system 5.1 daje niezłe wrażenia z oglądania i takie miałem wyobrażenie - kino domowe: obowiązkowo min. 5.1, nie wiem jak jest w praktyce przy takim pomieszczeniu jak moje. Prawdopodobnie wystarczą 2 (co bardzo uszczęśliwiłoby moją żonę, która na wieść o pojawieniu się dodatkowego okablowania robi smutną minę... icon_wink.gif ).
Jeśli chodzi o subwoofer - tutaj właśnie liczę na podpowiedzi: jest konieczny lub nie? Cenię sobie wysoką jakość dźwięku i chciałbym osiągnąć na prawdę ciekawe wrażenia dźwiękowe podczas oglądania.
Pozdrawiam!

PS. Pamiętam, że system 5.1 oddawał wrażenie "wszechstronności" dźwięku, ale teraz technologia rozwinęła się na tyle, że sam nie nadążam a w praktyce może się okazać taka ilość głośników zbędna. Liczę jeszcze raz na podpowiedzi! Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam!
Zdecydowałem, że zakupię polecony w tym temacie amplituner YAMAHA RX-V479.
Pozostaje jeszcze tylko kwestia głośników, póki co po przejrzeniu ofert online mimo przekroczenia trochę budżetu zainteresował mnie ten zestaw:
- YAMAHA NS-PB150 (link)
Poza tym myślę jeszcze nad tą opcją:
- HARMAN KARDON HKTS 16BQ (link)

Co ciekawe zestaw głośników Harman Kardon w polskim Media Markcie jest w ofercie za 1599zł, natomiast niemiecki MM ten sam produkt oferuje w cenie 599Euro - co oznacza 1000zł drożej!

Znajomy sugerował, abym szukał zestawu z aktywnym subwooferem - co to oznacza w praktyce i czym różni się od pozostałych?
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer aktywny - ma własny wzmacniacz.

Subwoofer pasywny (wykorzystywany w najtańszych zestawach "all in one") nie ma wbudowanego wzmacniacza i zasilany jest przez wzmacniacz (amplituner kina domowego) tak jak pozostałe kolumny.

Krótko mówiąc - aktywny jest lepszy (i droższy) od pasywnego.
A jak chcesz więcej na ten temat - to skorzystaj z wyszukiwarki icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!
Po zdecydowaniu się na kupno amplitunera (YAMAHA RX-V479) poprosiłbym o porady dotyczące zakupu głośników kina domowego (5.1).
Zainteresowały mnie 2 gotowe zestawy o których także wspomniałem wcześniej: Yamaha NS-PB150 oraz HARMAN KARDON HKTS 16BQ.
Zdecydowałem się na system wielokanałowy z racji tego iż większy nacisk kładę na oglądanie filmów i chciałbym cieszyć się jak najlepszą jakością dźwięku przy wykorzystaniu funkcji amplitunera.
Dodatkowym plusem byłoby, gdyby głośniki przednie (lewy i prawy) oraz tylne były stojące bez potrzeby wieszania na ścianie (4 stojące, centralny + aktywny subfoower). Zestaw mógłby zawierać się w granicach do 1500zł. (Plan pomieszczenia podałem w temacie)
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dodatkowym plusem byłoby, gdyby głośniki przednie (lewy i prawy) oraz tylne były stojące bez potrzeby wieszania na ścianie


Według mnie najlepszym rozwiązaniem dla tego problemu byłoby kupienie dwu niedużych podłogówek, nawet używanych i potem efektów z subem.
Lub też od razu kupienie takowego zestawu 5.0 ale z frontami stojącymi. Dlatego że:
- do małych głośniczków musisz kupić standy-stojaki, a więc wydatek.
- te maluszki z linków, ( bo to nawet nie pełnoprawne monitory typu nawet najtańszy magnat supreme 202) w muzyce grają bardzo słabo i bez suba nawet w muzie ani rusz.
- wieszanie głośników na ścianie( oby na dobrej wysokości te fronty) nie zawsze jest dobre, chyba że są to typowe jakieś slimy do tego typu zastosowań.
- zasugerowane 2 zestawy były by raczej lepsze do pokoju 3x3 ale nie koniecznie w sumie prawie 20m z otwartą kuchnią .
- Jeśli już to chociaż normalne monitory na bazie 14-16 cm głośnika, a nie takie mikro. Tylko znów takich monitorów się nie wiesza, więc stojaki, więc kasa i miejsce., więc lepsze na front nieduże podłogowe .
Słyszałem kiedyś tego HK i byłem miło zaskoczony, jednak zaznaczam tu nie było doznań muzycznych, czy kinowego efektu wow, zestaw zwyczajnie grał czysto, reprodukował podane mu z ampli efekty, ale dźwięk mikro, subwoofer czasem mruknął.

Bardziej sugerowałbym takie coś http://www.skapiec.pl/site/cat/29/comp/2546349 , czy http://www.skapiec.pl/site/cat/29/comp/4390398, od biedy taki http://www.redcoon.pl/B427487-Yamaha-NS-PC210_51 , że tylko takie najtańsze, choć o ile w dwu wcześniejszych subwoofer przez jakiś czas w filmie byłby zbędny, a w muzyce niepotrzebny, to w tym 3 z czasem pewnie jednak tak, frontowe kolumny niby większe, ale wątłe .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...