Skocz do zawartości

Yamaha MCR-750


holdus

Recommended Posts

Witam od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem małej Yamahy, ale mam mały problem, mianowicie nie mogę uzyskać dźwięku z TV poprzez HDMI gdyż mój Sony Bravia nie posiada HDMI ARC, chciałbym więc uzyskać go po staremu czyli wejście AUX, jakim kablem mam to podpiąć ? muszę kupić np dwa kable tego typu? http://allegro.pl/kabel-jack-3-5mm-stereo-...5604220620.html i podpiąć lewy i prawy kanał dwoma kablami osobno ? Przepraszam jestem zielony w temacie i bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A jakie wyjścia analogowe posiada Twój telewizor? Jeśli nie wiesz sfotografuj wszystkie przyłącza, to się zastanowimy jakie kable dobrać.
Takim kablem jak pokazałeś na pewno nie połączysz telewizora z zestawem stereo.



ok, poniżej 2 fotki panelu tylnego oraz bocznego z wszystkimi wejściami.

[IMG=http://s1.fotowrzut.pl/F201CPPHEF/1_medium.jpg]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chyba te złącza RCA na pierwszym zdjęciu na samym dole po prawej, to wyjścia audio.
Mógłbyś zrobić takie zdjęcie, by było widać napisy, bo na moim archaicznym lapku nie widzę.



pisze audio hdmi czyli wychodziło by ze HDMI4 ? ale po podpięciu włączenie na pilocie yamahy TV dźwięku nie uzyskuje... poniżej foto
[IMG=http://s1.fotowrzut.pl/59UR2ZV0PH/1_medium.jpg]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wyraźnie napisałem na samym dole po prawej.
I chodziło mi o napis a raczej rysunek pod spodem. Teraz już widzę, że jest tak znak wyjścia (kółeczko z wychodzącą z niego strzałką) i pod złączami literki L i R. Czyli jest to wyjście audio. Podłączasz parę zwykłych kabli RCA do tego i tak samo do jakiegoś (oprócz Phono) wejścia we wzmacniaczu.
Powinno grać.
A kable takie: http://allegro.pl/jack-i-cinch-cinch-cinch...nics-layer-main
Lepsze, gorsze, na jakie Cię stać.I oczywiście odpowiedniej długości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość ma znaczenie i za jakość zwykle się płaci. Z drugiej strony muzyka, czy film z tv to nie muzyka z płyty CD, więc nie ma co kupować drogich kabli, dobrze by były ekranowane i grubsze, bo przy tej długości jest większa szansa także na mechaniczne uszkodzenie. Sugeruję coś w typie 2RCAx2RCA Prolink exclusive, lub Veoz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko Interkonekty 2xRCA można podłączyć także -> http://allegro.pl/fiio-d3-d03k-taishan-kon...5562038196.html
Z kabelków mini-jack -> 2xRCA dźwięk to jest fatalny także lepiej zainwestować chociażby w tego DAC'a
Prawdopodobnie w TV pod wyjściami cyfrowymi jest też wyjście analogowe 2xRCA także można podłączyć też zwykłym 2xRCA-2xRCA.
(o ile jest to analog output)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm zastanawia mnie np podpięcie przetwornika ? kabel optical posiadam, ale jak takowy adapter podpiąć ? rozumiem że przez mini usb+usb z tyłu mojej mini wieży ? i do tego dodatkowy kabel mini usb=usb ? czy dostaje w zestawie z przetwornikiem ?
a czy kabel 2 xRCA, nie da dobrego dźwięku? , nawet ten droższy ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W sumie to tylko dźwięk z TV także jeśli jest tam wyjście na 2xRCA to DAC można sobie darować.
(zasilany jest przez USB lub kostkę do kontaktu - dostępne są obie wersje na allegro)


dokładnie dźwięk z tv, chcę włączyć po prostu AUX i cieszyć się Yamahą... lub podpiąć pod HDMI laptopa i oglądając, mieć dźwięk z tego sprzętu... co byś mógł polecić jako kabel 2xRCA ? nie za drogiego, a dobrego.. (dł. 2m)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat


kupiłem kable (30zł) do podpięcia i sprawdzenia jakości zanim zacznę mierzyć w kable powyżej 100zł, podpiąłem jak na poniższych zdjęciach... yamaha nie gra ? dlaczego? -nie wiem... ale podpinałem na przemian w te gniazda, wada kabla ? czy może z mini wieżą coś nie tak ? dodam że w tv też bawiłem się w ustawieniach jak np. dźwięk->głośniki tv-> system audio. niestety nie pomogło..... proszę o pomoc.
[IMG=http://s1.fotowrzut.pl/NTHOAN8SJH/1_medium.jpg]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sprawdziłeś czy na pewno te dwa wyjścia pod cyfrowymi (digital) w TV to jest analog output?
Druga sprawa to ustawienie dźwięku w TV, obecnie na 100% są to głośniki telewizora.


Zmieniałem w tv ma ustawienie "system audio" kabelki wspinałem w te 2 złącza ani na jednym ani na drugim nie gra , wina kabla ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy na 100proc te w tv audio były typu,, out,,? Jeszcze masz wyjście typu optyical out- tak się obecnie wypuszcza audio w większości tv!
Optykiem do daca ( pisałeś ża masz) i z dac kablami rca do wzmacniacza!
Usb w tv nie służy do wyprowadzania dźwięku.


Dzięki Jacek za dobre wskazówki i rozjaśnienie całej sytuacji... Czyli wychodzi na to ze moja bravia nie ma audio out tylko in? I teraz optycznym kablem podpinam Dac i z tego dopiero rca do yamahy i będzie grać niczym oryginalnie z optyka bez strat dźwięku ? Bo rozumiem z opisu ze takowy Dac przetworzy sygnał bez stratnie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Fiio D3. Z TV połączony jest przez kabel optyczny. Z amplitunerem Technicsa przez RCA. Zasilany przez USB z TV. Kable jakich użyłem to Prolink Exclusive. Co do jakości dźwięku mega szału nie ma. Gra przede wszystkim trochę ciszej niż z CD czy AUX. Dźwięk jest jakby przytłumiony, brakuje trochę wysokich tonów. Aczkolwiek być może to wina sprzętu niskich lotów icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...