Skocz do zawartości

Moje pierwsze kino domowe


michalek1912

Recommended Posts

Witam, zamierzam kupić kino domowe do salonu. Pokój ma wymiary 4x9m z czego pomiędzy fotelami a TV jest ok 3,5-4m. Jestem kompletnym laikiem, więc potrzebuję waszej pomocy. Chciałbym kupić nowy sprzęt. Źródłem będzie głównie TV z podłączonym tunerem Cyfrowego Polsatu.

Znalazłem taki zestaw, co o tym myślicie?
Kino domowe PIONEER VSX430K + TAV606V + BDP170K

Dziękuję i pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Witaj,

to przeciętny pomysł. Zarówno kolumny jak i amplituner są najniższej klasy. Wybierając zestaw w tych granicach proponuję nabycie zewnętrznego tańszego odtwarzacza BluRay np. Marki Lg, który zapewni odczyt wszystkich formatów a jest dużo tańszy.

Możesz wybrac lepszy amplituner np. zestaw oparty na amplitunerze DEnon AVR-X1200 wraz z kolumnami Eltax Monaco.

Ewentualnie zestaw oparty na podobnym amplitunerze Denon X520 jednak z dużo lepszymi kolumnami Wharfedale Obsidian 600.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, co do amplitunera i odtwarzacza jestem otwarty na propozycje, jednak jeśli chodzi o głośniki to jednym z piorytetów jest kolor obudowy. Wcześniej o tym nie wspomniałem ale chciałbym aby kolumny były w kolorze mebli, czyli odcienie ciemnego orzechu.
Budżet to +/- 3000 zł z odtwarzaczem
Dziękuję i pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moje pierwsze kino domowe kupiłam kilka lat temu. Mąż był zachwycony. Do dzisiaj z niego korzystamy.



Zuzako Twój wpis tej jest jako odpowiedź na pytanie autora tematu ? Oczywiście kupiłaś mężowi Wharfedale Obsidian 600 HCP 5,0 , co zachwyciło, opisz może ? Bo mam wątpliwości, bo porobiłaś też wpisy do tematów z przed roku na forum...

Michalek1912 zwróć uwagę że te wafelki są 4 ohmowe ( zresztą jak sporo innych kolumn, ale są też nieco łatwiejsze 6) w taki metraż i z 4 ohm kolumnami potrzebowałbyś mocnego amplitunera, a takowego nowego za 800zł nie kupisz.
Jak chcesz z bocznym głośnikiem, bo masz jak to ustawić to nieco łatwiejsze są jamo S606 / 626 do tego maksymalnie dobry i mocny amplituner na jaki cie stać, w każdym razie nie podstawowe modele.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam, co myślicie na temat Wharfedale Obsidian 600 HCP 5,0?




Witaj,

Testowaliśmy połączenie Wharfedale Obsidian z większością amplitunerów. To bardzo dobre kolumny w swoim przedziale cenowym. W porownaniu z jamo zachowują spokój, nie mają jazgotliwej góry a środek pasma jest bardziej wypełniony.

W razie pytań lub wycen zapraszam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...