Skocz do zawartości

Stereo do PC\laptopa w przedziale 2k-2,5kzł


serun

Recommended Posts

Cześć wszystkim,
od pewnego czasu przeglądam forum oraz czytam recenzje archiwalne z głównej. Zdecydowałem kupić swój pierwszy w życiu zestaw stereo, który zamierzam podpiąć do komputera stacjonarnego lub laptopa, a mam oba. Do tej pory nie posiadałem żadnego normalnego zestawu grającego a tylko komputerowe po pierdółki.
Na całość mam przeznaczone od 2 tyś do 2,5 tysiąca złotych. W tym mają się znaleźć kolumny podłogowe oraz wzmacniacz i kabelki z czasem. Sprzęt może być używany.
Pomieszczenie
w którym wszystko będzie grało to pokój z kuchnią o wymiarach 7,3m długości i 3,66m szerokości. Kanapę od potencjalnie ulokowanego sprzętu będę miał oddaloną o 2,2m do 2,5m maksymalnie. Do pokoju wchodzi się bezpośrednio z przedpokoju nie oddzielonego żadnymi drzwiami, więc to jest dodatkowa powierzchnia.
Muzyka
której słucham to w najczęściej rock\metal, czasem także goszczą dyskotekowe hity (DnB, jakichś POP). Jednak nacisk kładę na rock\metal.
Przykłady zespołów: korn, slipknot, limp bizkit, apocalyptica, godsmack, three days grace.
Oczekiwania
Zależy mi na żywiołowym i ciepłym dźwięku, gdzie przestrzeń między danymi instrumentami będzie na przyzwoitym poziomie. Bardzo lubię gdy kolumny nie boją się zagrać dołem, ale żeby nie dominowało nad resztą pasma. Fajnie jak bas będzie miał kopnięcie, szybkie i punktowe, pomruczeć też może:) Ważne, zeby kolumny nie grały płasko i bez życia.
Plany związane ze sprzętem
W pierwszym rzucie planuję kupić kolumny podłogowe oraz wzmacniacz. Wszystko podłącze, aby sprawdzić, czy działa. W drugim rzucie kupię DACa, ale na niego mam osobny budżet.
Moje propozycje
Z nówek: pylon audio pearl 25 + DENON PMA-520AE
Z używek: ACOUSTIC ENERGY AEGIS EVO 3 + Harman Kardon hk 980
Planuje pojeździć po Warszawskich salonach audio, aby osłuchać się co nieco. Na jakie konstrukcje mam zwrócić uwagę?

dziękuję za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Biorąc pod uwagę Twoje preferencję z nowych sprzetów proponuję Ci wybrać raczej wyższy model Denona PMA720AE model serii 5 jest słaby i raczej nie budował bym na nim systemu.

Jeśli chodzi o wzmacniacze proponuję odsłuch

Denona PMA 720
Yamaha RN-301 odpada Ci kwestia zewnętrznego DAC'a na przyszlość
Marantz PM5005

Z kolumn
Wharfedale Diamond 10.5
Indiana Line Nota 550
Melodika BL30

Po odsłuchaj daj znać do jakich wniosków doszedłeś, skorygujemy doradzimy coś innego lub po prostu przygotujemy lepszą cenę.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wskazówki. W przyszłym tygodniu zaczynam odsłuchy i postaram się to wszystko zrelacjonować, chociaż jestem naprawdę początkującym. W międzyczasie wykonałem rysunek pokoju w którym będą stały. Z czasem pewnie układ się zmieni, ale metraż raczej pozostanie ten sam. Obiekty na zielono to miejsce w którym staną kolumny. Miejsca jest mało po bokach więc celuję w coś co będzie miało br z przodu. Przy okazji chciałem spytać o AE AEGIS EVO 3 lub Infinity alpha 50, ELAC FS68, Klipsch Synergy F-3, proponowane wcześnie tesi 500 ale używki IL tesi 500, Focal Chorus 716s, Canton GLE 476, dali 450
Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że powyższe propozycje mają różne charakterystyki, ale może ktoś z Was je słyszał i podpowie co nieco np. które są warte zachodu a które nie.

dzięki

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
z mojej strony zwróciłbym Twoją uwagę na francuski wzmacniacz BC Acoustique EX-202.1 w połączeniu z kolumnami Pylon Audio Pearl 25. To bardzo dobre brzmieniowo połączenie, które zapewni Ci satysfakcjonujący dżwiek.
Jako alternatywa warto rozważyć wzmacniacz Denon PMA-720AE oraz Yamaha A-S201 jako najbardziej rockowe brzmienie.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny generalnie wybrałeś dość ciekawe, wiele z nich ma jakiś wspólny mianownik. Choć już sympatyczną Indianę Tesi 500 niewiele łączy z zawadiacką Evo 3, czy Klipschem .
Do Twojego opisu, brzmienia , oczekiwań i muzyki sugerowałbym Elac 68, może także Dali 450 , połączony z wzmacniaczem Yamaha as500, ( nawet używanym na gwarancji, skoro nowy zbyt drogi)
Elac ma dobrze kontrolowany dokładny dźwięk, nic się nie gubi przy większych składach i bez popadania w skrajności ( poczytaj testy na forum ) połaczenie z energetycznie grającą Yamahą powinno spełnić to o czym pisałeś.
Sam wolę dźwięk nieco łagodniejszy, gładszy wybrałem denona 720, ale z HK pewnie też byłoby raczej po tej stronie dźwięku .
No właśnie dochodzimy do etapu połączenia kolumn i wzmacniacza, aby coś z tego dobrego wyszło...żeby nie przegiąć w jakąś stronę (brzmienia) za bardzo.
Wybierając te ostrzej grające kolumny jak EVO 3, Focal, czy Klipsch wybrałbym nieco spokojniejszy wzmacniacz, niech to będzie wymieniony wcześniej Denon 720, H&K. Natomiast do kolumn Elac , Dali i co baardzo ważne Twoich oczekiwań, połączyłbym z Yamahą as 500( są używki), wymienioną sieciową Yamahą RN301, lub z Pioneerem A30.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Niestety do tej pory nie udało mi się odsłuchać żadnej z wymienionych wyżej propozycji a czasu ostatnio mam coraz mniej, ale nie tracę nadziei. Przez ten czas odwiedziłem tylko jeden z okolicznych salonów z używanym stereo. W bardzo dobrej atmosferze przesłuchałem: Quadrala amun MKV phonology + wzmacniacz Technics SU V570 + cdek pioneer pd5700. Do tego wszystko przedwzmacniacz nakamichi ca5e i końcówka mocy sumo. Ogólna wartość sprzętu mocno przekracza mój budżet, ale same kolumny są bardzo ok. Całkiem energiczne granie z wykopem, szczegółowe. Dółu było wystarczająco, wokale ładne, perkusje i gitary bardzo fajne. Natomiast mają minus, według tego co się dowiedziałem od obsługi, są wymagające co do źródła. Początkowo podłączone były do słabszego wzmacniacza technicsa (tutaj nie zanotowałem, bo zagrał tylko dwa kawałki) i grały bez pazura, takie jakby był przytłumione. Zakładając, że udałoby się je wyrwać za 1300zł, to macie jakieś propozycje odpowiedniego wzmacniacza za 1000zł? W sklepie nie mieli niczego, co by w tej kwocie odpowiadało temu graniu. Resztę gotówki chciałbym przeznaczyć na niezbędne okablowanie.

dzięki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...