Skocz do zawartości

Cambridge 740A + Pioneer Pd 50 i co dalej??


pawica2

Recommended Posts

Witam Wszystkich bardzo serdecznie. Jestem nowy na tym forum i proszę Was o poradę. Jestem posiadaczem od tygodnia wzmacniacza Cambridge 740A i odtwarzacz cd Pioneer Pd 50 i posiadaczem leciwych już Altusów 200 które zostały mi po wcześniejszym sprzęcie. Zastanawiam się nad wymianą ich na inne głośniki, ale nie wiem jakie to mają być.... Słucham muzyki każdej tzn. oprócz techno i disco polo icon_smile.gif Pokój w którym mam sprzęt ma wymiary 3,5 na 5m. Bardzo proszę Was o poradę. Sąsiad ma w późniejszym czasie około pół roku kolumny Dali Grand za cenę około 4000 zł. Wiem, że to dobry sprzęt, i nad nim się bardzo mocno zastanawiam, ale ten okres, który muszę czekać. Może jakieś inne, czekam na sugestie. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
aby ustosunkować się do Twojej propozycji kolumn, podaj proszę przede wszystkim jakie brzmienie lubisz. Dali Grand to duże i wymagające kolumny, wydaje mi się że nie jest to najlepszy pomysł do Twojego pomieszczenia. W salonie poniżej 20m2 astosowałbym raczej potęźne monitory lub mniejsze podłogówki.
Jeśli szukasz równego, analitycznego brzmienia, w którym bas nie musi dominować, świetnym wyborem będzie pidłogówka Kudos X2. Bardzo dobrym połączeniem, gwarantującym pełny, gęsty, dociążony dźwięk jest kolumna Xavian NEOX2. Warto także posłuchać jeden z modeli Rega RS3 lub RS5. Na koniec bardzo bezpieczne połączenie, często stosowane czyli najnowsza seria brytyjskiego Tannoy'a XT6 F. Z tańszych konstrukcji świetne uzupełnienie wzmacniacza CA czyli Cambridge Audio Aero 6.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, jeśli tylko masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy. W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo - tu masz wzór co powinien zawierać pierwszy post
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
jest to na pierwszej stronie Forum AUDIO w górnej części strony icon_cool.gif

Jakie to są Grandy - podłogowe czy podstawkowe Grand Copue?
Jeżeli to są podłogowe to w tej cenie (i to nie dość że na miejscu, to od znajomego) warto czekać - więc możesz spokojnie kupić coś niedrogiego "na przetrwanie" a za pół roku je sprzedać. No i niekoniecznie szukając kolumn za 4 tysiące.
Czy takie rozwiązanie (kolumny na pół roku) jest dla Ciebie do zaakceptowania?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polk oferuje ( ogólnie jako marka ) brzmienie bardziej ofensywne od Indiana line w tym wypadku tu Diva. Porównując dwie porządne konstrukcje , które nie mają większych uchybień, ciężko powiedzieć które są lepsze, to zależy czego szukasz w brzmieniu i z czym to będzie grało.
Był swego czasu forumowicz który dość długo szukał właśnie do CA kolumn padło na Divy, bo tak mu w duszy grało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a co myślisz o tych kolumnach??
http://sklep.rms.pl/definitive-technology-...-podlogowe-2szt
Cytat

Polk oferuje ( ogólnie jako marka ) brzmienie bardziej ofensywne od Indiana line w tym wypadku tu Diva. Porównując dwie porządne konstrukcje , które nie mają większych uchybień, ciężko powiedzieć które są lepsze, to zależy czego szukasz w brzmieniu i z czym to będzie grało.
Był swego czasu forumowicz który dość długo szukał właśnie do CA kolumn padło na Divy, bo tak mu w duszy grało.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...