Skocz do zawartości

Jakie kino 2500-3000 (powiedzmy 3300) ?


kriz

Recommended Posts

Witam,

Zwracam się z prośbą o pomoc w doborze zestawu kina domowego. Od dłuższego czasu wczytuję się w różne fora i strony na ten temat i zamiast wiedzy popadłem w chaos... Postaram sie doprecyzować swoje oczekiwania poniżej żeby temat nie rozwlekał się w nieskończoność. A więc tak :

1. Rozpatruję zestawy wg następujące kolejności :

a) Yamaha
b) Pioneer
c) DENON
d) Koda

*Tutaj prosiłbym o pomoc w doborze marki, z tego co wyczytałem yamahy są niezłe. Jeżeli ktoś ma inne, sprawdzone opinie będę wdzięczny za uzasadnione sugestie.

2. Interesuje mnie tylko sprzęt nowy i z gwarancją (nie kupuję używek a aukcje www odpadają).
3. Głośniki bezwzględnie drewniane.
4. System 5.1 (może być bez Subwoofer'a wstępnie - potem dokupię).
5. Sprzęt głównie do 1) muzyki, 2) DVD (filmy) i przewiduję 3) podłączenie do kompa (filmy i muzyka).
6. Prawdopodobnie z tym sprzętem będę przez wiele (no bez przesady) lat i prędko go nie zmienię, więc ma to być coś lepszego niż sprzęt z najniższej półki (czyli np Amplituner Yamahy 361). Wiem że niektórzy uważają że za 2,000 to nawet "średnie" amplitunery nie istnieją, więc proszę pamiętać że kwota jaka jest taka jest i złote myśli "nic za to nie kupisz" tylko zaśmiecają ten wątek.
7. Nie jestem koneserem muzycznym z uchem kota, więc nie wymagam kabli ze złota ani wodotrysku w kolumnach - proszę o zdroworozsądkowe sugestie.
8. Proszę o podawanie propozycji całych zestawów, czyli: amplituner, dvd, kolumny. Odpowiedzi "kup se ten amplituner" .... no wiecie o co chodzi.
9. Osobiście rozpatrywałem zestaw YAMAHY : (Amplituner RX-V461) - (DVD-S661) - (Emerald HT-300) - w sklepie tophifi, kosztuje 2,500 zl. Wolałbym amplituner 661 ale najtańszy zestaw z tym amplitunerem w tym sklepie to 3,900... (nie wiem czemu).
10. To chyba tyle... Mam nadzieję że jest to klarowne, z niecierpliwością czekam na propozycje. Dziękuję !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Klarowne nie jest, przynajmniej dla mnie. Natomiast jest na tym forum taka opcja jak szukaj, kino za 2-3 tyś to dość popularny temat, poruszany nie raz. Znajdziesz na pewno trochę przykładów dobrych, sprawdzonych systemów.



ehh, prosze o konkrety, tak jak na liscie, - co i jakiej marki. Co z tego ze takie posty byly, ale nadal ciesza sie zainteresowaniem, a poza tym kazdy szuka czegos innego. Zreszta nwmd, za rade "poszukaj na forum" to "dziekuje" i prosze wiecej nie pisac takich rzeczy bo zasmiecaja post. Gdybys przeczytal watek od poczatku wiedzialebys ze juz od dawna przeszukuje fora i www, az w koncu poprosilem tu o pomoc i konkrety, no i oczywiscie jak sie spodziewalem tego ostatniego najmniej... END
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Te kolumny Prism Sapphire 150 często sprzedawane są w zestawach, między innymi z Yamahą. Grać one będą ale musisz wiedzieć że to jest minimum tego co może dać z nimi amplituner Yamahy. Dobrą i w miarę tanią alternatywą dla tych kolumn może być zestaw Kody 702. Podaję link do oferty z subem w celach poglądowych.

http://www.allegro.pl/item344636538_koda_a..._fotoaudio.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...