Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 3000zł + kłopotliwe pomieszczenie


darek84

Recommended Posts

Cytat

A później jak już posłuchasz i zechcesz coś doszlifować w brzmieniu, to napiszesz na forum w tym wątku i Ci pomożemy dobrać lepsze i bardziej odpowiednie .



Dzięki wielkie f1angel, zorganizuje to wg. Twoich wskazówek. Te 1000zł przewidywalem na gramofon. Czy jesteście w stanie coś tutaj zaproponować?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem Magnat Quantum 673, które były podpięte pod wzmacniacz Yamaha A-700, podobała mi się dynamika tych głośników, chociaż.. spodziewałem się czegoś więcej.., same warunki jednak odsłuchu i czas jaki miałem do dyspozycji nie ułatwiały tego zadania, także na pewno ich nie dyskwalifikuje. Generalnie niepokoi mnie bas-refleks który został wyprowadzony z tyłu. Jak wspominałem, nie będę miał dużych możliwości manewrowych w tym pomieszczeniu, także będą one dosyć blisko ściany.

Nie chce tutaj notować pamiętnika o moich rozterkach, ale chce rozważyć jeszcze Monitor Audio Bronze 2, i być może jesteście mi w stanie pomóc - jak oceniacie je w porównaniu do Magnat Quantum 673. Czy dobrze będą współpracować ze wzmacniaczem Yamaha as 501?

Za każde podpowiedzi będę wdzięczny, pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie wybór padł na: kolumny magnat quantum 673 i wzmacniacz Yamaha as 501. Czekam na dostawę.
Do tego zestawu chciałbym dokupić CD oraz gramofon, raczej oba używane. Czy macie jakieś propozycje, co mogło by się z tym sprzętem dobrze skomponować? Chce przeznaczyć na ten cel do 1000-1500 zł (CD+Gramofon). Dziękuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na opinie na temat tego jak grają nowe nabytki. Dobrze by było dopiero wtedy dobrać pozostały sprzęt. Przy tym wzmacniaczu wskazane jest podłączenie komputera do wejścia cyfrowego. Również ewentualny CD może być tylko napędem dostarczającym sygnał cyfrowy do wzmacniacza. W tej roli ( o zgrozo dla co poniektórych tu na forum ) może sprawdzić się napęd AV czyli DVD lub BD. Warto bardziej zwrócić uwagę na to jaki gramofon podłączymy. Ewentualnie warto pomyśleć o jakimś używanym z być może lepszą wkładką ( może nową ? ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
To wcale nie jest zasada. Bywały amplitunery av sprawujące się na poziomie wzmacniaczy w podobnej cenie. Jeśli chodzi o nowy sprzęt to połączenie wzmacniacza stereo i tunera radiowego kosztuje więcej niż amplituner zawierający podzespoły tej samej klasy. Jednak żaden producent nie zdecyduje się wyprodukować amplitunera o bardziej rozbudowanych innych funkcjach w tej samej cenie co sam wzmacniacz o tej samej jakości dźwięku. Ten amplituner ma po prostu znacznie gorszy wzmacniacz niż osobny wzmacniacz w podobnej cenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie sá informacje z katalogu, czy porannej prasy. Wnioski trzeba samemu wyciągnąć.
Sam popatrz na ceny wzmacniczy, skoro jesteś przy marce, yamaha, porõwnaj z cenami amplitunerów. Czyli modele AS 300,500,700 i wersje z radiem czyli RS. Dołożyli moduł radia i sprzedajá rs sporo taniej od wzmcniacza as, okazja zatem? Czy jednak inne podzespoły, może jednak rs500 to nie to samo co as500?
Najlepiej wejdź do salonu i pod kolumny X podepnij np as500 i potem rs 500 (na tych samych utworach i ustawieniach).

Wracając do tematu twej sieciówki, to gra bardzo dobrze jak za te kasę, może zawstydzić niejeden amplituner kinowy. Jednak warto przemyśleć zakup z perspektywy, jakie masz nośniki, czy potrzebujesz radia www itd. Możesz kupić wzmacniacz as500,501 i odtwarzacz cd300 z usb, lub cdn 301 z radiem www( ale bez usb). Kwestia potrzeb, no i koniecznie trzeba posłuchać kolumn przed zakupem, bo rozrzut stylõw brzmienia jest ogromny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...