Skocz do zawartości

KENWOOD KA-5010 - Jakie kolumny?


simeon

Recommended Posts

Witam.
Poszukuję bardzo taniego, ale grającego sprzętu.
Nie jestem profesjonalistą, nie znam się na tym, ale chciałbym mieć w pokoju kolumny ze wzmacniaczem.
Jeśli poczuję się dobrze w takim zestawieniu to w przyszłości rozbuduję swój zestaw, albo wymienię na coś lepszego.

W tej chwili NIE chciałbym przeznaczyć na to więcej niż 500zł (wiem, że dla większości będzie to śmieszna kwota).

Mój pokój ma około 20 m2.
Chciałbym od czasu do czasu "zagrać nieco głośniej" ale bez przesady. Ściany nie mają pękać, a sąsiedzi wzywać policji. icon_wink.gif (mieszkam w bloku).
Słucham zazwyczaj muzyki disco, electro, pop, house, ale czasami zdarza się, szczególnie na rodzinnych imprezach, coś lżejszego - biesiada, disco polo itp.

Po przejrzeniu kilku for, a także stron internetowych i interesującej mnie tematyce, a także ofert sprzedaży używanego sprzętu audio doszedłem do wniosku, że potrzebuję dwóch kolumn i wzmacniacza. Kwestia ich dobrania, a na tym się zupełnie nie znam.
Zaciekawił mnie wzmacniacz Kenwood KA-5010, a także kolumny Space 86.
Opinie o tym sprzęcie są różne, ale tak jak wspomniałem, nie jestem profesjonalistą, nie mam super wyczulonego ucha.

Chcę zacząć przygodę na dość tanim sprzęcie, żeby później nie żałować, że wydałem pieniądze, a jednak mnie to "nie kręci".
Bardzo proszę o podpowiedzi co do doboru sprzętu w mojej sytuacji, a także czy wybrane przeze mnie przedmioty będą ze sobą dobrze współpracowały.
Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za ewentualne podpowiedzi. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Kolumny dość przeciętne...
Do jakiej kwoty chcesz kolumny i jaka jest powierzchnia pomieszczenia?

Skorzystaj z tego wątku "Pierwsze posty - i nie tylko to!, Czyli jak pisać i korzystać z Forum, by wszyscy byli zadowoleni."
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
i napisz więcej ...
A przy okazji uzupełnij w swoim avatarze miejsce zamieszkania

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chcę zacząć przygodę na dość tanim sprzęcie, żeby później nie żałować, że wydałem pieniądze, a jednak mnie to "nie kręci".


Wystarczy sobie odpowiedzieć na proste pytanie: czy słuchanie muzyki sprawia Tobie przyjemność, relaksuje cię itd. Jeśli odpowiedź jest na tak , no to przecież trzeba mieć coś do grania icon_wink.gif
Częściej jest tak że łapie się bakcyla i co jakiś czas kupuje się lepszy, lub inny sprzęt (różnie).
Przy tej kwocie sugeruję szukać (w miarę możliwości) czegoś blisko miejsca zamieszkania, tak aby sprawdzić naocznie-nausznie czy jest w pełni sprawny. Bo tani sprzęt jest w różnym stanie, bywa jak nowy, ale bywa jak po wydobyciu z wysypiska i niedomaga, zwłaszcza wzmacniacze, amplitunery.
Proponuje abyś " filtrował " aukcje np. wzmacniacze, amplitunery stereo, kolumny po "cenie" i dawał tu linki, coś się doradzi icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Grundig sobie daruj, mają chyba powgniatane przetworniki.
Nie rób kolego tego samego błędu co ja dwa lata temu - żałowałem pieniędzy na kolumny i kupiłem określane tutaj mianem "paździerze"
Później do sierpnia bieżącego roku kaleczyły każdą możliwą melodię. Taka moja przestroga ;]
Poszukaj może czegoś używanego z marek takich jak , np. Quadral, Tannoy, Kef
No i 500zł to na same kolumny powinieneś wydać. Jak kupisz coś miernie grającego to faktycznie możesz dojść do wniosku "E, to nie dla mnie"
Z muzyki trzeba czerpać przyjemość - a nie tylko łubudubu, cyk cyk icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie oglądając kolumny z ogłoszenia (na takim niewyraźny zdjęciu) wpisz dany model w google grafika i wtedy porównasz czy ta sprzedawana ma np. oryginalne głośniki i jak ogólnie powinna wyglądać. Może znajdziesz jakiś test z opisem jak gra dany model, a to nie wykluczone.
Z automatu możesz też pisać formułkę do sprzedawcy " czy wszystkie głośniki w kolumnie są sprawne, zawieszenie całe ( guma jest wytrzymała, ale pianka już mniej) czy były wewnątrz grzebane ? Jak Ci odpowie że ok. wtedy myśl co dalej .
Swoją drogą jak masz 500 zł możesz śmiało szukać kolumn w widełkach około 200-300 zł bo za 200zł- 250 raczej trafisz i kupisz jakiś wzmacniacz amplituner zadbany, co spokojnie leżał w regale i nie był wożony po remizach i innych domówkach itp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to takie moje głupie podejście, zamiast zbierać pieniądze i kupić cos lepszego to u mnie w głowie siedzi "wydasz kasę, a później ci sie znudzi o będziesz żałował". icon_smile.gif
Dlatego tak pomyślałem, że najpierw kupię coś maks do 500zł. Byłoby super, gdyby wyszło taniej icon_razz.gif Hehe...
Panowie, a co z tymi Tonsilami Space 86. Co człowiek to inna opinia. Zwracać na nie uwagę?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja bym nie szukał tych takich niskich, grubych "podłogówek" - one zbyt dobrze to nie zagrają
Zobacz tutaj -> http://olx.pl/oferta/kolumny-glosnikowe-qu...html#88ecb8700a
Te Quadrale możesz brać w ciemno, jeśli nie mają tylko powgniatanych przetworników.
Sam żałuje że ich nie kupiłem , kiedy była ku temu okazja.
Ze zdjęć wynika że wszystko z nimi w porządku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Panowie, a co z tymi Tonsilami Space 86. Co człowiek to inna opinia. Zwracać na nie uwagę?


Tonsil ma zawieszenie piankowe, które to wytrzymuje dosłownie kilka lat i rozpada się przy kontakcie jak suchy liść, zaś zawieszenie z gumy butylowej wytrzymuje o wieeele dłużej i tego problemu nie masz. To jest to o czym pisałem wcześniej... popatrz na zdjęcia w google tych kolumn, jakie są zeżarte... Kupisz jakieś tonsile i na 95% może się okazać że tak naprawdę masz do nich tylko niezbyt piękne obudowy. żeby jeszcze Tonsile jakoś fajnie grały...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że masz rację, ale to jednak trochę za drogi interes na tę chwilę. Wiem, straszny ze mnie sknera i maruda heh icon_wink.gif

Ja absolutnie nie jestem uparty na te Tonsile icon_smile.gif Także tutaj nie będę się kurczowo ich trzymał.
Po prostu widzę, że na tym forum mogę śmiało o wszystko pytać i nikt mnie nie "zgnoi" za niewiedzę czy zakładany niski budżet - a tak się zdarzało na innych forach...


A co myślicie o tym wzmacniaczu Kenwood KA-5010? Da się coś do niego podłączyć? icon_smile.gif Czy odpuścić sobie i jednak szukać czegoś innego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak za drogi interes ? Pisałeś że masz 500 zł a sporo jest Quadrali i innych marek jest na aukcjach po 300zł potem dokładasz 250zł i kupujesz jakiegoś zadbanego np. technicsa sa ax 100 / 120 / 140 ( wiem to nie hi fi ) ale masz zadbanego dość mocnego i z pilotem, nie chrupią mu pokrętła, czy jakiegoś pioneera sx, Yamahę rx itd. Amplitunery stereo bywają mniej zajechane niż wzmacniacze ( te tanie zwłaszcza).

EDIT :
Cytat

A co myślicie o tym wzmacniaczu Kenwood KA-5010? Da się coś do niego podłączyć? icon_smile.gif Czy odpuścić sobie i jednak szukać czegoś innego?



Na forum kolega napędzał duże kolumny Pylon saphire słabszym modelem mianowicie Kenwooda KA-3050-R i jakoś grało , a miał już tzw. wymgania, więc model 5010 na początek ujmy nie przyniesie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę polecić lipy "byle grało"
Te mógłbyś wziąć na początek http://olx.pl/oferta/kolumny-quadral-sl-17...html#88ecb8700a
Ale i tak wolałbym Quadral Odin.
Grundig R3 to amplituner z FM. Także jakość dźwięku gorszą niż w przypadku samego wzmacniacza.
(to i tak zależy od ucha - niektórzy różnicy nie słyszą)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Podpowiedzcie mi, proszę, jaki wzmacniacz do tego dokupić. Bo nie jestem pewien czy z tym Kenwood'em się uda.

Chciałeś przeznaczyć na zakup nie więcej niż 500zł (czyli wydasz już prawie całą kwotę) więc czemu martwisz się na zapas, czy Kenwood "pociągnie" Odiny?
Napisał Ci już wyraźnie Celdur byś zostawił wzmacniacz w spokoju - a Ty znowu coś kombinujesz. icon_eek.gif

Kupisz kolumny, to posłuchaj ich przez jakiś czas, poeksperymentuj z ich rozmieszczeniem - a dopiero jak coś Ci nie będzie pasować (i trochę pieniędzy uzbierasz) to wtedy możesz wrócić do tematu wzmacniacza.

Pozdrawiam
PS. O co chodzi w Twoim stwierdzeniu "Czy polować na tego Kenwooda jednak"?
To masz już wzmacniacz Kenwooda (jak w tytule wątku), czy dopiero chcesz go kupić???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...