Skocz do zawartości

KENWOOD KA-5010 - Jakie kolumny?


simeon

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Nie mam, ale skoro zaoszczędziłem na głośnikach to może jednak kupię jakieś nieco lepsze kable. icon_wink.gif
Przepraszam, ale jestem w tym zupełnie zielony, podpowiedz mi na co zwrócić uwagę przy zakupie okablowania.


Mam jeszcze coś takiego:
Gemini PS 121X.
Przyda się? icon_smile.gif

Tak przy okazji: Ma ktoś może do sprzedania zasilacz do tego Gemini? To będzie AC 15v-500mA.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mixer Dj'ski niepotrzebny, chyba że będziesz prywatki urządzał icon_wink.gif
Kabelki głośnikowe -> http://sklep.rms.pl/melodika-mdc2250-purpl...z-zyla-basscore
Melodiki są wystarczające nawet w droższych systemach i grają na prawdę bardzo szczegółowo z dobrą sceną.
Aczkolwiek na początek możesz kupić Alphard da Vinci SL-10 http://alphard.pl/component/page,shop.prod...emart/Itemid,6/
Spytaj się tylko producenta czy możesz kupić detalicznie np. 5m

Przy okazji -> http://allegro.pl/grundig-fine-arts-2-rewe...5670040827.html
Kobitka ma tutaj wzmacniacz Fine Arts v2 który także jest całkiem przyzwoitym wzmacniaczem.
Wiem że sprzedają też pojedynczo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zgadza się, jeszcze nie mam tego wzmacniacza, ale znalazłem ciekawą ofertę i dlatego na niego się nastawiłem.

Ciekawa oferta to jaka? 100zł czy więcej? A poza tym - skoro nie jesteś przekonany do tego Kenwooda (parę razy zadawałeś pytanie czy się nada...), to skąd wiesz że jest to ciekawa oferta icon_mrgreen.gif

Po zakupie kolumn ile konkretnie możesz przeznaczyć na wzmacniacz/amplituner i czy kupujesz tego Kenwooda czy szukasz czegoś innego?


Jak to jest, że wręcz siłą trzeba od Ciebie wyciągać kolejne szczegóły? To chyba Tobie powinno zależeć, a nie nam icon_idea.gif !
Z kablami jeszcze zdążysz - na razie najlepiej się sprężyć finansowo i kupić możliwie dobry sprzęt, bo kable możesz sobie w każdej chwili wymienić na lepsze (i na początek możesz kupić same kable, bez końcówek typu banan czy widły, jedynie ściągnąć izolację z paru centymetrów kabla na obu stronach). Zresztą warto popatrzeć na ogłoszenia, bo często używane kable kupisz za połowę ceny.

A co do wzmacniacza - przecież jest sporo niedrogich zasilaczy na allegro czy giełdach, wystarczy skontaktować się ze sprzedawcą i zapytać o konkretny typ (moc i napięcie oraz wtyk).

Cytat

Panowie czytamy ze zrozumieniem-W PIERWSZYM POSCIE PISZE JAK BYK ZE KOLEGA SZUKA KOLUMN I WZMACNIACZA i zaciekawił go wzmacniacz jak w tytule postu

Keith
Akurat to nie jak byk, tylko np. jak krowa icon_lol.gif Bo w tytule wątku autor wyraźnie pyta "Jakie kolumny?", więc można to w różny sposób interpretować.
Wystarczyło wyraźnie napisać, co ma a czego szuka... A później autor uzupełnił swój post - i zrobiło się trochę czytelniej.
Zresztą po to są "Pierwsze posty..." by z nich skorzystać (jak widać nie skorzystał - również po moim pytaniu o dalsze szczegóły czy o miejsce zamieszkania).
Więc Twoja wypowiedź mało co wnosi do tematu icon_eek.gif i nie jest do końca prawdziwa.
No ale nie ma sensu się sprzeczać, skoro autor wreszcie wyraźniej napisał czego potrzebuje.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że poprawiłem swój pierwszy post i teraz jest już wszystko napisane wystarczająco wyraźnie.
Jeśli nie - przepraszam icon_wink.gif

Jeśli chodzi o wzmacniacz: znalazłem, według mnie, ciekawą ofertę, bo za lekko ponad 100zł tego Kenwooda, ale z właścicielem nie da się skontaktować - próbowałem i telefonicznie, i mailowo.
Dlatego obawiam się, że nie uda mi się go kupić i w związku z tym pytam o inne wzmacniacze, które miałyby sens istnienia z zaproponowanymi kolumnami.

Znalazłem coś takiego jak JVC AK-11 - warto?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o JVC - to robili fajne wzmacniacze, ale w tej chwili na allegro jest tylko jeden porządny model JVC AX50 za dobrą cenę (169zł)
http://allegro.pl/niepowtarzalny-jvc-a-x50...5651645929.html
Całkiem niezły sprzęt, o ile podoba Ci się jego stan i klimat pierwszej połowy lat 80tych.
Lub w zaskakujaco dobrym stanie (sądząc po fotografiach) ciut niższy model AX-40 za 149zł/kup teraz =179zł
http://allegro.pl/jvc-a-x40-japan-350-watt...5688158731.html
Oba wzmacniacze JVC spokojnie dadzą sobie radę z ODINami icon_cool.gif i nie musisz się przejmować napisem na tylnej ściance wzmacniaczy o wymaganej impedancji kolumn 8 om (z 4 i 6 omowymi również poradzą sobie).

Natomiast cała reszta to słabe (mocowo) najniższe modele (jak ten AK11, AX11, AX111, czy inne z 1 albo 2 na początku), albo ceny powyżej 450zł

Ten Kenwood jest w doskonałej cenie - więc nie odpuszczaj!
Nawet jak wylądujesz z 2 wzmacniaczami, to pograsz i porównasz sobie i wybierzesz lepszy...

Pozdrawiam
PS. Jakbyś się przymierzał do tego JVC AX-40, to warto jeszcze trochę dołożyć i kupić u tego samego sprzedawcy w miarę niezły odtwarzacz CD Pioneer PD-7050 za 125zł
http://allegro.pl/pioneer-pd-7050-zlocone-...5688150156.html
A jeśli u kogoś innego - to i tak warto się przymierzyć (nawet później) do innego CDka, bo w cenie 100-150zł trafisz już coś niezłego i z regulowaną z pilota głośnością (przydaje się, gdy masz wzmacniacz bez pilota).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech w tej cenie to szkoda tych 150zł, bałbym się, to propozycja wycieczki do Egiptu z przelotem za 500zł z biura "X".
Chyba rozsądna podpowiedź jest jedna, kupić coś co działa, więc kupować coś co można sprawdzić obok miejsca zamieszkania, lub kupować na aukcjach ale od komisu - by była opcja zwrotu ( 14dni). Wybór w tych cenach jest skromny, wzmacniacze to raptem 2 strony .
http://allegro.pl/listing/listing.php?stri...mp;price_to=200 amplitunerów stereo też mało http://allegro.pl/listing/listing.php?buyU...v4-uni-1-5-0907
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simeon, możesz spróbować zalicytować Cambridge Audio A1:

LINK

Całkiem dobry wzmacniacz, jeśli zapłaci się mniej niż 200 zł. Ale: sprawdź najpierw dokładnie samą aukcję, czy wszystko z nim w porządku, czy kanały nie zanikają, potencjometry nie trzeszczą.
Drugie "ale" - nie znam twoich kolumn, więc nie wiem, jak się z nimi zgra. Wiem, że z ocieplonymi kolumnami, jak Tannoye z serii M gra dość fajnie. Jest trochę suchy, ale za to ładnie wydobywa wokale i podkreśla rytm. Gorzej z nasyceniem barwami, więc jak jesteś fanem Klausa Schulze to raczej nie tędy droga.
Może ktoś z Kolegów będzie miał pomysł jak to może razem zagrać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celdur, zerknij na ceny innych A1 w opcji kup teraz. Ten wzmacniacz chodzi właśnie w okolicach 200 zł., czasami drożej. Dlatego jest szansa kupić go taniej w licytacji, bo nikt nie będzie chciał dać tyle co za tamte. Za tyle co piszesz to szybciej A5 lub A500, a może nawet one taniej.

Simeon, sytuację trafnie podsumował Jacek75: niestety, za taką kwotę nie ma w czym przebierać. Gdybyś podniósł poprzeczkę do 250, to już szanse się zwiększą. Zwykle w takiej kwocie (czyli 150) to najwyżej okazje w stylu "kolega oddał za dwa piwa, bo sprzęt kurzył się w piwnicy od lat". Więc na zalew ofert nie ma co liczyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ech w tej cenie to szkoda tych 150zł, bałbym się, to propozycja wycieczki do Egiptu z przelotem za 500zł z biura "X".
Chyba rozsądna podpowiedź jest jedna, kupić coś co działa, więc kupować coś co można sprawdzić obok miejsca zamieszkania, lub kupować na aukcjach ale od komisu - by była opcja zwrotu ( 14dni).

Dobrze powiedziane!

... oraz przeglądać OLX i ogłoszenia lokalne (trafiają się lepsze ceny niż na allegro), a także pochodzić po lombardach (albo przeglądać ich oferty w internecie).

Może kupisz tanio wzmacniacz - ale z wyglądem "garażowym" (czyli obudowa jak po gradobiciu - dobrze będzie, gdy front uda się trafić w miarę ładny).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Powiedzcie czy jest jakaś możliwość podłączenia ich bez wzmacniacza?

Oczywiście nie ma takiej możliwości - to tak, jakbyś pytał czy samochód bez silnika sam pojedzie icon_mrgreen.gif (pod górkę oczywiście)

Cytat

Aha no i mam problem z tymi kablami, ponieważ nie mam zielonego pojęcia jakie tam powinny być koncówki.

Jak masz problem z kasą (co widać po kwocie którą chcesz przeznaczyć na wzmacniacz) to na początek kup zwykły tani kabel polskiej produkcji z miedzi beztlenowej o przekroju 2.5mm^2 lub 4mm^2 (koszt rzędu 3 złotych za metr -w zależności od tego, gdzie kupisz).
Kupowanie końcówek (bananów czy wideł) sobie odpuść - zdejmiesz izolację z paru centymetrów na końcach kabla głośnikowego i podłączysz do wzmacniacza i kolumn.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

zdejmiesz izolację z paru centymetrów na końcach kabla głośnikowego i podłączysz do wzmacniacza i kolumn.


Pamiętając że czarny zacisk kolumn łączysz kablem głośnikowym ( np. żyłą z narysowaną kreską ) do czarnego zacisku wzmacniacza. Czerwony zacisk kolumny przewodem bez kreski do czerwonego zacisku wzmacniacza.
Sugeruję wpisać w gogle grafika i popatrzeć icon_cool.gif , niby banalnie proste, ale zdarzały się dziwne przypadki "udziwnień w podłączeniach " przez amatorów skutkujące awarią icon_wink.gif .
Zwłaszcza że wzmacniacze mają często możliwość podłączenia dwu par kolumn ! Dwu par, nie aby grały 4 kolumny jednocześnie - to jest bez sensu, ale aby ktoś mający właśnie dwie pary różnych kolumn mógł słuchać w zależności od kaprysu różnych i przełącza wtedy guziczkiem na wzmacniaczu "Speakers A" , lub Speakers B " (a nie musi przepinać wciąż kabli)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli chodzi o kable: w sklepie posiadają następujące przewody głośnikowe beztlenowe w rozmiarach 0,5; 1; 1,5; 2,5; 4 mm2 polskiej firmy ELEKTROKABEL i pan zaproponował mi te 1,5.

Przekrój 2.5mm^2 jest optymalny...
a 1.5mm^2 to minimum - jak chcesz ciut oszczędzić to można, ale chyba nie warto.

O podniesieniu Twojego budżetu to już parę razy pisaliśmy - zastanów się nad tym, parę propozycji już dostałeś.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simeon, a zrobiłeś rozeznanie w komisach i lombardach w swoim mieście, jak radził RoRo? Przy kwocie, jaka Cię interesuje kluczowa sprawa to, czy coś na pewno jest na chodzie. Sprawdzając osobiście (a nie mejlowo), czy nic nie trzeszczy, czy kanały nie zanikają, czy nie ma jakichś innych niespodzianek, widzisz co wybierasz. Może nawet uda się dogadać ze sprzedawcą, żebyś zabrał do domu i tam podłączył do kolumn. Lub choćby przyniósł swoje kolumny do sklepu. Z własnego doświadczenia wiem, że sprzedawcy w takich miejscach bardzo chętnie prezentują działanie sprzętu, podłączają etc.

Z drugiej strony, widzisz, że gimnastykujemy się, żeby wynajdywać Ci w sieci rozsądny sprzęt w twoim budżecie, ale jest bardzo trudno. Rozważ, czy jesteś w stanie zwiększyć kwotę na wzmacniacz. Melodika to bardzo fajne kable i też je polecam, jak Koledzy (sam używam "czwórek"), ale w tej chwili priorytetem jest wzmacniacz. Póki co możesz przecież kupić tanie miedziaki, a w lepsze przewody zaopatrzyć się za jakiś czas.

Denona, o którego pytałeś ja nie znam, więc tu nie pomogę. Za tamtego Grundiga pani chciała zbyt dużo, ale to zrozumiałe, bo był najcenniejszym klockiem całej jej wieży, więc sprzedanie go osobno w praktyce blokowało jej tuner i magnetofon.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...