Skocz do zawartości

KENWOOD KA-5010 - Jakie kolumny?


simeon

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Jak zamieszczasz linki do ogłoszeń lub aukcji - to od razu pisz jakiego modelu dotyczą (po pewnym czasie link nie będzie już aktualny).

Denon 303 jest słabowity.
Technics SU-500 to kiepściutki sprzęt, szkoda takiego podpinać pod Twoje kolumny.

Jak szukasz Technicsa - to poniżej parę rozsądnych cenowo ofert na nienajgorszy sprzęt.
Tu już masz zdecydowanie lepszy model SU-V470 i w bardzo dobrej cenie (Wrocław)
http://olx.pl/oferta/wzmacniacz-technics-s...html#41a7b709a2
więc na Twoim miejscu szybko bym się skontaktował ze sprzedawcą i poprosił o więcej fotek i szczegółów, a następnie finalizował zakup.

lub SU-V450
http://olx.pl/oferta/su-v450-stereo-integr...html#be4529cc5c

czy SU-V60(Grudziądz)
http://olx.pl/oferta/wzmacniacz-technics-s...html#be4529cc5c

trochę słabsze (ale nadal bez porównania lepsze od Twoich 2 propozycji)
Technics SU-610 (Kraków)
http://olx.pl/oferta/technics-su-610-wzmac...html#41a7b709a2
albo SU-45A (Poznań)
http://olx.pl/oferta/su-45a-technics-wzmac...html#41a7b709a2

a drożej to oczywiście jeszcze parę modeli w cenie między 200 a 250zł by się znalazło

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź dotycząca Su-V470:
"wzmacniacz dostałem, nigdy się specjalnie nie interesowałem sprzętem audio, nie mam możliwości podpięcia pod kolumny, sprawdziłem, czy wzmacniacz się uruchamia i czy kanały nie są upalone, to wszystko co mogę sprawdzić, uznałem, że to najważniejsze."
Brać? icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej odpowiedzi to trudno powiedzieć...
Dla jednych to mała kwota i można zaryzykować, dla Ciebie zaś to już będzie wyczerpanie budżetu.

Warto by było poprosić by sprzedawca choćby podpiął komórkę albo laptop do wzmacniacza (pod warunkiem, że ma kabel minijack - 2x cinch) oraz podłączył słuchawki.
Jak to zagra, to jest duża szansa że również na kolumnach będzie ok.
Ale może Ci odpowiedzieć, że nie ma takiego kabla...

Z drugiej strony - chyba w domu albo u znajomych powinien mieć jakiś sprzęt audio by podpiąć i sprawdzić (choćby odtwarzacz DVD i byle jaki głośnik).
Kwota za ten model jest bardzo rozsądna i nawet po ew. naprawie wyjdziesz na swoje - ale przy uszkodzonym sprzęcie nadal nie miałbyś na czym grać icon_cry.gif

A nie znalazłeś czegoś koło siebie?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podpinał głośniki i grało - to można brać.
Końcówki mocy są w porządku i źródło pod które podpinał miniwieżę też.

Tylko jak interpretować stwierdzenie sprzedawcy "sprawdzałem go tylko pod miniwieżą, wszystkie kanały grają."? To podpinał kolumny z miniwieży pod wzmacniacz - czy nie???


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Sprzęt od dwóch dni grzmi w moim pokoju.
Póki co jestem bardzo zadowolony. Nie umiem profesjonalnie się wypowiedzieć, ale to, czego potrzebowałem jest na pewno.
Nic nie trzeszczy, wyraźny bas, na razie nie użyłem więcej niż 1/4 mocy wzmacniacza, a i tak jest porządny "hałas" icon_smile.gif
Także ogólnie jestem bardzo zadowolony.

Jedyny minusik, którego można było się spodziewać, to to, że w kolumnach będzie trzeba dokonać regeneracji tych środkowych głośników. To chyba nazywa się zawieszenie (taka gąbka/guma, nie wiem co to) jest już chyba tak stare, że w jednym miejscu po prostu się rozsypało i gdyby przelecieć mocniej palcem to posypie się reszta.
Ale pomijając ten jeden minus to warto było Was posłuchać. Bardzo dziękuję.

Podsumowując moje zakupy:

1. Kolumny Quadral Odin Phonologue - cena 400zł z przesyłką
2. Wzmacniacz Technics SU-V470 - cena 150zł + 20zł przesyłka
3. Przewód głośnikowy beztlenowy 4mm2 Elektrokabel - 6,50zł/mb - kupiłem 6 metrów - cena 39zł

W sumie wydałem 609zł - Warto było.

Muszę teraz dokupić tylko nóżkę/nóżki do wzmacniacza, ponieważ jednej mu brakuje. Ale z tego co się orientowałem to groszowa sprawa.
No i ogarnąć te głośniki.

Także Koledzy bardzo dziękuję za pomoc i cierpliwość. icon_smile.gif
Miło, że w dzisiejszych czasach można jeszcze liczyć na czyjąś pomoc.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jedyny minusik, którego można było się spodziewać, to to, że w kolumnach będzie trzeba dokonać regeneracji tych środkowych głośników. To chyba nazywa się zawieszenie (taka gąbka/guma, nie wiem co to) jest już chyba tak stare, że w jednym miejscu po prostu się rozsypało i gdyby przelecieć mocniej palcem to posypie się reszta.
Ale pomijając ten jeden minus to warto było Was posłuchać. Bardzo dziękuję.

Poszukaj na allegro lub w ogłoszeniach firm, które wymieniają zawieszenie w głośnikach (koniecznie zrób to w obu kolumnach, nawet jeżeli w jednym byłoby jeszcze sprawne). Na szczęście nie jest to droga zabawa (chyba że sam chcesz się z tym zmierzyć - ale podejrzewam, że jeszcze tego nie robiłeś więc lepiej zdać się na fachowców) i powinieneś zmieścić się poniżej 100zł (nawet z ewentualną wysyłką w obie strony).
"Zawieszenie" w głośnikach bywa nazywane "resorem górnym" - to to samo (tak na wszelki wypadek piszę o tym, byś się nie zdziwił).

Cytat

W sumie wydałem 609zł - Warto było.
...
Także Koledzy bardzo dziękuję za pomoc i cierpliwość. icon_smile.gif
Miło, że w dzisiejszych czasach można jeszcze liczyć na czyjąś pomoc.

Miło było - że posłuchałeś, kupiłeś i jesteś zadowolony.
No i że o tym teraz napisałeś - bo to nie jest (niestety...) takie częste!

Fajnie, że ten polecany Technics jest w pełni sprawny i że zdecydowałeś się na niego - bo cena była bardzo dobra, ale ryzyko że nie jest sprawny w 100% również istniało (choć pisałem, że nawet z ewentualną naprawą i tak będzie się opłacać).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...