Skocz do zawartości

Grundig FA CD3 - kaprysy?


SzumFet

Recommended Posts

Szanowni,

pięknie wszystkich witam pisząc mojego pierwszego forumowego posta.
Mam pewną zagwozdkę z Grundigiem FA CD 3. Odkryłem niedawno, że chociaż działa bez najmniejszego problemu, nie rozpoznaje płyt, na których jest tylko jeden utwór. Nie jest w stanie ich odczytać. Zwróciłem na to ostatnio uwagę, bo kupiłem boks The Necks, w którym pięć na osiem płyt jest właśnie zarejestrowanych jako jeden utwór.
Wydaje mi się, że wcześniej, mogło się coś takiego zdarzyć, ale uznałem to za jednorazowy kaprys.

Czy ktokolwiek z Koleżanek lub Kolegów miał lub ma takie problemy z tym odtwarzaczem?

Przy okazji - serdecznie dziękuję wszystkim dzielącym się swoją wiedzą i doświadczeniem. Skorzystałem na tym bardzo. Nie muszę też chyba wyjaśniać, skąd wzięła się inspiracja, żeby kupić FA CD 3, kiedy mój poprzedni odtwarzacz zaczął się rozsypywać.

z pozdrowieniami
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profi, dzięki za radę. Niestety to jest opcja dla mnie gorsza, bo już i tak mam problemy z pomieszczeniem płyt w domu i dublowanie niektórych rozwiąże jeden problem, a powiększy drugi. Zrobiłem szybki rzut oka na półki i jeszcze trochę tych jednoutworowych się znalazło. Dlatego właśnie wspomniałem o zrzuceniu do flaca. Całkiem sporo korzystam z DACa (Audioquest Dragonfly), ale jednak staroświeckie przyzwyczajenia do fizycznych nośników dobrze się trzymają. Nie ukrywam jednak, że tak czy inaczej, trochę mi nie sporo grać ze źródła zastępczego (flac albo cd-r) jak obok leży oryginalna płytka.
Docelowo pewnie podłączę inny odtwarzacz. A szkoda Grundiga, bo ma parę niezaprzeczalnych zalet nie tylko dźwiękowych. Podpiąłem go przez wyjście "variable" do wzmacniacza bez pilota i do wieczornego grania, przy którym trzeba nasłuchiwać, czy dziecko dobrze śpi, jest jak znalazł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...