Skocz do zawartości

Zestaw 4000zł - kolumny, wzmacniacz, źródło


KrzysztofLC

Recommended Posts

Witam serdecznie!

Poszukuję zestawu stereo, który będę chciał także rozbudować kiedyś do KD.
Na wstępnie, interesuję mnie przede wszystkim sprzęt używany, wiadomo, więcej za mniej.
Do tej pory używałem microlab solo 7c, ale nie czuję na nich muzyki. Jest płaska, bez polotu.

1) Ile pieniędzy na sprzęt? Całościowo chciałbym się zmieścić w 4,000 +/- 500
-kolumny (2000zł)
-wzmacniacz (1000zł)
-DAC/karta muzyczna (500zł)

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany?
-używany priorytetowo
-nowy także wchodzi w rachubę

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy
-na ten moment, stereo 80%, filmy 20% (2.0 wystarczy póki co)

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący?
-brak

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
~ 25m2

6) Jakiej muzyki słuchamy
-Norah Jones!, Gilmour, Pink Floyd, Dire Straits, Fismoll, Brodka, Krzysztof Zalewski, Opeth, Indila, Natalia Przybysz, Bohren & Der Club Of Gore, muzyka filmowa. Dosyć szerokie spektrum

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
-chciałbym rozbudować do KD, ale priorytetem jest stereo

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony
-tutaj mam zagwozdke, z jednej strony myślę o DAC'u/karcie muzycznej, np. AIM SC808, z drugiej strony jakiś napęd CD też by się przydał.

Czego ogółem oczekuję od dźwięku?
Słuchanie Norah Jones ma być rozkoszą! icon_smile.gif
Brzmienie wydaję mi się, że raczej ciepławe, bas ma być wyraźnie zarysowany a nie przerysowany.
Ważna jest dla mnie scena, góra bez jazgotu. (Chyba aktualnie w solo7c najbardziej mi to przekszadza, ostra góra, brak przestrzeni muzycznej, płaskie brzmienie)

Aktualne ciekawostki wg mnie na allegro/olx
-Jamo D450 1700zł
-Pylon Audio Sapphire 30 1800zł
-Audio Silver RX6 2200zł
-KEF
-Dali 850 1800zł
-KLIPSCH RF-82 2200zł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysztofLC biorąc pod uwagę Twoje preferencje muzyczne i brzmieniowe oraz lokalowe proponuję zwrócić uwagę na Dali 850.
Ostatecznie mogłyby być Pylon Audio.
Dużo tez zależy od możliwości ustawienia kolumn w pomieszczeniu. Oraz oczywiście od wzmacniacza jaki będzie podłączony do tych kolumn.
Napisz jak daleko od ścian tylnej i bocznych możesz ustawić kolumny.
Wzmacniacz się dobierze, gdy zdecydujesz się na jakieś kolumny.

Co do "rozbudowy" do kina domowego, to daj sobie spokój. Rzecz oczywiście wykonalna, ale dość skomplikowana i kosztowna.
Trzeba by kupić wzmacniacz który ma wejście na końcówkę mocy.
Ale oczywiście jak chcesz.

S4Home nie wiem czy u Was zawsze pisze jedna osoba, czy kilka. Ale to mało ważne.
Najważniejsze, że piszesz głupoty radząc założycielowi wątku zestaw, który na pewno nie zagra tak jak on tego potrzebuje.
Ja rozumiem, że jako "branża" chcesz upłynnić co Ci tam zalega w magazynie, ale nie proponuj sprzętu nie dość, że słabego jakościowo
to jeszcze grającego zupełnie w przeciwną stronę niż to co chce KrzysztofCL.
Moim zdaniem żądza zysku w Twoim wykonaniu jest tu naganna i będę tępił wszelkimi sposobami takie zachowania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj,

Do Twoich preferencji polecam Zesatw Yamaha RN500 z kolumnami Klipsch R28F lub ELAC FS 77. Oba systemy zapewnią Ci odsłuch na bardzo wysokim poziomie.

W razie pytan lub wycen zapraszam.



Dziękuję za ofertę, będę ją mieć w uwadze. Czy można zestawy gdzieś u Was odsłuchać?

Cytat

KrzysztofLC biorąc pod uwagę Twoje preferencje muzyczne i brzmieniowe oraz lokalowe proponuję zwrócić uwagę na Dali 850.
Ostatecznie mogłyby być Pylon Audio.
Dużo tez zależy od możliwości ustawienia kolumn w pomieszczeniu. Oraz oczywiście od wzmacniacza jaki będzie podłączony do tych kolumn.
Napisz jak daleko od ścian tylnej i bocznych możesz ustawić kolumny.
Wzmacniacz się dobierze, gdy zdecydujesz się na jakieś kolumny.



Dzięki f1angel. Dali 850 poszło ostatnio za 900zł za parę, szkoda, że się nie zdecydowałem. Co myślisz o Jamo D450? Wizualnie mi pasują, patrząc na cenę za którą były dostępne też robi wrażenie.
Tu są jej testy:
https://drive.google.com/open?id=0B8t6Ljx2G...TDlOR2loaEpWUG8

Kolumny mogę odsunąć ok 60cm od tylnej ściany, i po 30-40 cm luzu po bokach.



Ogółem nie ukrywam, że chcę kupić kolumny używane, ponieważ zdecydowanie mniej stracę, jeśli mimo wszystko coś mi nie będzie pasowało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

KrzysztofLC biorąc pod uwagę Twoje preferencje muzyczne i brzmieniowe oraz lokalowe proponuję zwrócić uwagę na Dali 850.
Ostatecznie mogłyby być Pylon Audio.
Dużo tez zależy od możliwości ustawienia kolumn w pomieszczeniu. Oraz oczywiście od wzmacniacza jaki będzie podłączony do tych kolumn.
Napisz jak daleko od ścian tylnej i bocznych możesz ustawić kolumny.
Wzmacniacz się dobierze, gdy zdecydujesz się na jakieś kolumny.

Co do "rozbudowy" do kina domowego, to daj sobie spokój. Rzecz oczywiście wykonalna, ale dość skomplikowana i kosztowna.
Trzeba by kupić wzmacniacz który ma wejście na końcówkę mocy.
Ale oczywiście jak chcesz.

S4Home nie wiem czy u Was zawsze pisze jedna osoba, czy kilka. Ale to mało ważne.
Najważniejsze, że piszesz głupoty radząc założycielowi wątku zestaw, który na pewno nie zagra tak jak on tego potrzebuje.
Ja rozumiem, że jako "branża" chcesz upłynnić co Ci tam zalega w magazynie, ale nie proponuj sprzętu nie dość, że słabego jakościowo
to jeszcze grającego zupełnie w przeciwną stronę niż to co chce KrzysztofCL.
Moim zdaniem żądza zysku w Twoim wykonaniu jest tu naganna i będę tępił wszelkimi sposobami takie zachowania.




Nie rozumiem Twojej postawy. Założyciel wątku słucha muzyki filmowej. Czy Klipsche źle się do tego nadają?
Nie upłynniamy sprzętu który nam zalega bo nic nam nie zalega...
Biorąc pod uwagę wybór wzmacniacz + DAC za 500 zł lepiej wybrać urządzeni w jednym jakim jest właśnie Yamaha RN 500.

"Dziękuję za ofertę, będę ją mieć w uwadze. Czy można zestawy gdzieś u Was odsłuchać?"

Skąd jesteś? Dajemy możliwość odsłuchania sprzętu u Ciebie w domu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj,

Do Twoich preferencji polecam Zestaw Yamaha RN500 z kolumnami Klipsch R28F lub ELAC FS 77. Oba systemy zapewnią Ci odsłuch na bardzo wysokim poziomie.


Tylko że innym, mimo wszystko icon_wink.gif
Abstrahując od tego co by się autorowi podobało ( bo to trochę loteria, nawet dla niego ) to stawianie obok siebie Klipschy r28f i dawanie jako alternatywę Elac fs77 to trochę dziwne podejście i propozycje. To nawet nie ta kategoria rozmiarów, o brzmieniu nie wspominając, chyba że chodziło tylko o podanie dwu propozycji (z bardzo wielu) o podobnej cenie icon_wink.gif .
KrzysztofLC mam nadzieję że to rozumiesz...
Proponowałbym Ci udać się nawet do elektromarketu, ( nawet jeśli musisz podjechać autem z 50km ) i posłuchać, ocenić, ( niekoniecznie kupić tam na miejscu), czy preferujesz ballady Nory Jones w kolumnach Klipsch, czy może jakiś innych. Jak zakochasz się w Klipsch to ok. bo ma podobać się Tobie, a nie nam, ale jak euforia po 300sek. słuchania minie, posłuchaj dwu par innych kolumn i zastanów się. I wtedy będziesz wiedział czego oczekujesz i napisz w jakim iść kierunku.
To nie jest tak że za ok. 4 tys. wszystko gra tak samo i można sobie kupić cokolwiek, bo będzie jakkolwiek podobnie. Za 4 tys. wybierając kolumny i wzmacniacz ( zwłaszcza jakiś używany element) można już sobie mocno przebierać w klasie i stylu brzmienia.

Ja proponowałbym kolumny bardziej "uniwersalne" w każdym razie nie tak charakterne i skrajne w brzmieniu i opiniach jak Klipsch, do tego nawet niech będzie coś z dużymi możliwościami regulacji i ilością wejść jak ta wspomniana RN500. Jednak jest to bezpieczniejsze połączenie niż kolumny typu klipch i do tego nie daj bóg, przypadkowo dobrany podobnie brzmiący wzmacniacz, lub amplituner i suma sumarum masz, khmm "specyficzny" dźwięk.
Wymieniłeś np w swojej liście saphiry 30, jak to cena za parę to atrakcyjna cena, eleganckie MA RX6 też dobra cena.
Jest na forum kolega co ma saphiry 25 niech opisze Ci na priv jak grają i w jakim metrażu ( zresztą jest w wątku ) http://forum.audio.com.pl/wzmacniacz-dla-P...0zl-t42574.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem JAMO D450, cena 1600, myślę, że jeśli nie trafię z brzmieniem, to nie będzie dużego problemu ze sprzedażą.
Proszę o pomoc w kwestii wzmacniacza do nich.
https://drive.google.com/file/d/0B8t6Ljx2Gf...2loaEpWUG8/view Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysztofLC Jak chcesz. Kolumny które zaproponowałeś a Jacek75 i ja potwierdziliśmy (choć Jacek nie wspomniał nic o Dali 850), są chyba najlepszym wyborem. Możesz jeszcze poszukać podłogowych kolumn Castle, Chario i ESA.
Zapewniam Cię, że będzie to brzmienie znacznie bliższe Twoim wymaganiom niż Klipsch czy Elac.

S4Home a co tu jest niezrozumiałe w mojej postawie? Ja staram się bronić interesów forumowiczów Audio. Nie mam żadnego interesu w tym by im wciskać coś, czego nie potrzebują.
W przeciwieństwie jak widać do Ciebie.
O co chodzi? A no nie doczytałeś tego co napisał założyciel wątku:
Cytat

Czego ogółem oczekuję od dźwięku?
Słuchanie Norah Jones ma być rozkoszą! icon_smile.gif
Brzmienie wydaję mi się, że raczej ciepławe, bas ma być wyraźnie zarysowany a nie przerysowany.
Ważna jest dla mnie scena, góra bez jazgotu. (Chyba aktualnie w solo7c najbardziej mi to przekszadza, ostra góra, brak przestrzeni muzycznej, płaskie brzmienie)


I bardzo Cię proszę nie staraj się proponować na siłę czegoś, co nie jest zgodne z potrzebami danego usera.
Podobało mi się kilka Twoich wcześniejszych wpisów i dobrych choć lakonicznych rad. Ale nie będę tolerował szkodzenia naszym forumowiczom.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

KrzysztofLC Jak chcesz. Kolumny które zaproponowałeś a Jacek75 i ja potwierdziliśmy (choć Jacek nie wspomniał nic o Dali 850), są chyba najlepszym wyborem. Możesz jeszcze poszukać podłogowych kolumn Castle, Chario i ESA.
Zapewniam Cię, że będzie to brzmienie znacznie bliższe Twoim wymaganiom niż Klipsch czy Elac.

S4Home a co tu jest niezrozumiałe w mojej postawie? Ja staram się bronić interesów forumowiczów Audio. Nie mam żadnego interesu w tym by im wciskać coś, czego nie potrzebują.
W przeciwieństwie jak widać do Ciebie.
O co chodzi? A no nie doczytałeś tego co napisał założyciel wątku:

Cytat

Czego ogółem oczekuję od dźwięku?
Słuchanie Norah Jones ma być rozkoszą! icon_smile.gif
Brzmienie wydaję mi się, że raczej ciepławe, bas ma być wyraźnie zarysowany a nie przerysowany.
Ważna jest dla mnie scena, góra bez jazgotu. (Chyba aktualnie w solo7c najbardziej mi to przekszadza, ostra góra, brak przestrzeni muzycznej, płaskie brzmienie)


I bardzo Cię proszę nie staraj się proponować na siłę czegoś, co nie jest zgodne z potrzebami danego usera.
Podobało mi się kilka Twoich wcześniejszych wpisów i dobrych choć lakonicznych rad. Ale nie będę tolerował szkodzenia naszym forumowiczom.


Jaki masz zatem interes w odpisywaniu zainteresowanym pseudo za darmo? Tego typu działania są jeszcze bardziej żenujące. My działamy otwarcie a Ty pseudo.

Dalej uważam że kolumny są dobre do tego rodzaju muzyki.

Jestem bardzo ciekaw jaki masz interes w "obronie" forumowiczów.
Widzieliśmy już nie jedne systemy gdzie klient decydował co jest dla niego dobre. Co teoretycznie forumowiczom może wydawać się być nie jasne. Są to jedynie moje propozycje. Nikomu nic nie wciskamy ani nie proponujemy na silę. Każdy ma wolną wolę. A dobrze jest usłyszeć później dziękujemy za propozycję. Więc może zamiast martwić się o nas po prostu doradzaj dalej.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

KrzysztofLC Jak chcesz. Kolumny które zaproponowałeś a Jacek75 i ja potwierdziliśmy (choć Jacek nie wspomniał nic o Dali 850), są chyba najlepszym wyborem. Możesz jeszcze poszukać podłogowych kolumn Castle, Chario i ESA.
Zapewniam Cię, że będzie to brzmienie znacznie bliższe Twoim wymaganiom niż Klipsch czy Elac.



Dzięki za propozycję, mam ją cały czas na uwadze, jednak czytając test D450, wychodzi na to, że D450 da mi przyjemną górkę, świetną średnicę i ładny bas. Jeżeli kolumny będą grały w porządku, zostaja, jeśli nie, następny krok to Dali 850.

Proszę Was o wsparcie w kwestii napędzenia tych kolumn i ewentualnego źródła DAC ew niezbyt drogiego CD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzięki za propozycję, mam ją cały czas na uwadze, jednak czytając test D450, wychodzi na to, że D450 da mi przyjemną górkę, świetną średnicę i ładny bas. Jeżeli kolumny będą grały w porządku, zostaja, jeśli nie, następny krok to Dali 850.

Przede wszystkim ten model JAMO da Ci uniwersalność, cena jest bardzo dobra (pareset złotych opuścił względem poprzedniej aukcji), a drobne ubytki mam nadzieję są do zaakceptowania.
No i oczywiście grają o klasę wyżej od serii C607 (a porównanie do popularnych kolumn S606/608 itd to w ogóle nie ma sensu).
A w dobrym stanie są warte co najmniej o połowę więcej. icon_cool.gif
I na razie nie nastawiaj się na DALI 850, tylko posłuchaj ich z porządnym sprzętem...

Cytat

Proszę Was o wsparcie w kwestii napędzenia tych kolumn i ewentualnego źródła DAC ew niezbyt drogiego CD.

A ile możesz na to przeznaczyć?
Pozostało Ci jeszcze 2400zł - czy większa kwota też wchodzi w grę?
Jeśli tak - to można pomyśleć o wzmacniaczu lampowym albo hybrydzie.

Poza tym w miarę niezły odtwarzacz CD to kupisz za 200zł, więc warto ...

Pozdrawiam
PS. A przy okazji - nie cytuj całego postu poprzednika, na co już Ci zwracałem uwagę!
Oraz uzupełnij w swoim avatarze miejsce zamieszkania...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Advance Acoustic X-I90 (ma już DACa na pokładzie oraz gniazda USB i preamp gramofonowy)
zmieścisz się w kwocie, bo był używany w ogłoszeniach za poniżej 2 tysięcy (zresztą wspominałeś w pierwszym poście, że kwotę możesz zwiększyć do 4500zł - a skoro już kupiłeś wyższych lotów kolumny za bardzo rozsądne pieniądze to nie ma co tak oszczędzać na reszcie sprzętu).
http://forum.audio.com.pl/Wzmacniacz-Advan...i90-t42516.html

A tutaj masz test tego wzmacniacza w AUDIO
http://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniac...-acoustic-x-i90

Odnośnie odtwarzacza CD już pisałem że warto, bo nie samą muzyką z komputera człowiek żyje - no i nie jest to duży wydatek.

Pozdrawiam
PS. Byle czego nie podpinaj pod te kolumny, bo szkoda się zrazić do nic. Swoją drogą jak bym miał zapotrzebowanie (czytaj: miejsce) na kolejne podłogówki, to bym już je kupił miesiąc temu - choć nie byłem do końca przekonany z uwagi na uszczerbki obudowy (ciekawe, czy jako Ci się temu zaradzić i trochę uszlachetnić ich aktualny wygląd?).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jestem bardzo ciekaw jaki masz interes w "obronie" forumowiczów.


„Interes” jest prosty: hobby, zamiłowanie, pasja. Gdyby nie kilku doświadczonych Kolegów z forum większość z userów słuchałaby obecnie niedopasowanego albo przepłaconego sprzętu albo by nie słuchała niczego. A tak słuchają (ze mną włącznie) fajnego sprzętu za rozsądne pieniądze. Poza tym hobbyści pomagają rozpocząć przygodę z audio żółtodziobom. Mają czas, cierpliwość i bezcenną wiedzę. I to należy cenić. Rozumiem Twoje zdziwienie, ponieważ 1,5 roku temu sam byłem zdziwiony taką sytuacją i myślałem, że to jest zbyt piękne, żeby było prawdziwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokaut i liczenie adwersarza icon_mrgreen.gif S4Home zasłużenie na deskach!

Majtek2013 - ładnie to napisałeś! Krótko i treściwie...
Bo zarzut kierowany do Kolegi F1angel jest niepoważny (wystarczy poczytać trochę więcej Jego postów, co z uwagi na ilość może potrwać icon_wink.gif )

Tym niemniej dobrze, że na Forum obecna jest "Branża" - tylko że wymagamy od takich osób ciekawych propozycji (tzn. dobrego sprzętu, dopasowanego do wymagań pytającego - albo nakierowanie kupującego...) a nie zawsze tak jest.
Stąd czasami spięcia icon_eek.gif

Pozdrawiam
PS. A jakby ktoś nie zauważył, to na naszym Forum np. tępione jest pisanie ogłoszeń w wątkach dotyczących porad zakupu sprzętu (od tego jest dział GIEŁDA albo propozycje kierowane na PW) lub wklejanie linków do własnych aukcji.
Poza tym nie ma czegoś takiego jak sztuczne promowanie konkretnych modelu używanego sprzętu (jaki to on jest świetny...) skutkujące zwyżką cen w ogłoszeniach, a niedługo potem pojawiających się ogłoszeń o "okazyjnej" sprzedaży .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jaki masz zatem interes w odpisywaniu zainteresowanym pseudo za darmo? Tego typu działania są jeszcze bardziej żenujące. My działamy otwarcie a Ty pseudo.


Kuźwa kawał roku, czytam różne fora, ale nie spotkałem się by jakiś salon, zarzucił prywatnej osobie taki tekst i pytanie po co to robi za darmo, bo pomoc za darmo jest żenująca. icon_eek.gif Nie wiem czy to bardziej smutne, czy kuźwa przerażające, znak chorych czasów, nie, nie czasów ludzie są jak widać tacy icon_redface.gif

Parafrazując wasze słowa to w S4Home audio nie można liczyć na darmową pomoc, doradzenie ? Są salony że można, za darmo , posłuchać i pogadać i nawet prosperują dobrze .
Też uważam że dobrze że na forach piszą sklepy, salony, bo one mają jako pierwsze informacje o nowościach rynkowych, możliwość porównania bezpośrednio dwu produktów itp. ale wytykanie że ktoś jest "wolontariuszem" jest delikatnie mówiąc nieco nie na miejscu.

f1angel no musisz dać podpis, czy avatara z imieniem, gdyż porada z imieniem jest lepsza i pełniejsza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas można to zrobić za darmo.

Proszę nie zrozumcie mnie źle. Ale wiemy że występują także i takie osoby. Nie tylko na forach audio ale ina innych dziedzin. Jest dość znane forum na którym takie zabiegi mają wręcz abstrakcyjny poziom. Jeśli ktoś robi to z pasji chwała mu za to. My doradzamy oficjalnie i za każdym razem dajemy możliwość odsłuchu sprzętu. Jeśli coś nie leży kalibrujemy wzmacniacz lub kolumny.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 lat pisuję na forach związanych z audio i ani razu nie zdarzyło się, aby ktoś z branży wyrażał takie opinie pod adresem forumowiczów niosących pomoc innym.
Ja się pytam, to po kiego grzyba są takie fora, po to aby jakieś kocopały wypisywać, albo, aby branża mogła przedstawić jedynie swoją "słuszną" opinię i ofertę.
Sądzę, że co poniektórzy panowie z tzw. salonów audio mogliby się od wielu Kolegów z forum uczyć.

Zwykła ludzka przyzwoitość nakazywałaby, aby powstrzymać się od takich uwag pod adresem człowieka, o którym się nic nie wie, a który poświęca swój prywatny czas, aby pomóc bezinteresownie innym. I to jest właśnie żałosne.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home co myślą o Twoich insynuacjach inni forumowicze już wiesz. Odezwał się nawet już bardzo rzadko piszący a darzony przez najstarszych forumowiczów wielką estymą Belfer54. Nie wytrzymał i napisał Ci, co o tym wszystkim myśli.
To powinno dać Ci do myślenia.

A ja Ci odpowiem dlaczego, jaki mam interes w obronie młodych adeptów sztuki audio.
W czasach gdy Technics był bogiem początkowałem jako audiolub. Szukałem dobrego dźwięku, swojego brzmienia.
Nie było czegoś takiego jak fora tematyczne a panowie w nielicznych salonach audio mieli wiedzę zbliżoną do pogłosek, że Baśki szwagra kunia syn gdzieś słyszał, iż jakiś wzmacniacz Technicsa gra wspaniale a kolumny Altus są najlepsze na świecie, bo widział je na najwyższej półce w Berlinie Zachodnim.
Wówczas nie miał mi kto pomóc i straciłem mnóstwo czasu, energii i pieniędzy mim zbliżyłem się do tego, co mi jest bliskie w dźwięku, jakie brzmienie lubię, czego szukam, by moja ukochana muzyka zagrała tak, jak naprawdę lubię.

Jaki kto ma tu interes, to raczej ja zapytam icon_idea.gif Bo jeśli ktoś jest tu podejrzany w swoich działaniach, to na pewno nie ja i wiadomo dlaczego.
Ty po prostu prezentujesz w ten sposób postawę subiekta, który ma za zadanie zareklamować Wasz salon na forum i możliwie jak najwięcej sprzedać. Ja nic nie sprzedaję. Rozdaję za darmo swoja wiedzę, dzielę się pasją, próbuję zaszczepić ją we wrażliwych forumowiczach.
Nie wiem z jakiego pokolenia jesteś. Pewnie młody z Ciebie człowiek i dlatego tak Ci trudno zrozumieć, że można coś za darmo, bez zysku, z serca.

Każdy ma własną wolę, ale jeśli coś komuś polecasz, to starannie przeczytaj co napisał i przemyśl swoją propozycję. A nie proponuj czegoś, bo mieści się w widełkach cenowych.
Początkowe Twoje/Wasze wpisy naprawdę mi się podobały. Ale ten akurat był z Twojej strony wpadką.

Co do anonimowości, to zarzut jest tak bzdurny, że po prostu nie chce się pisać. Pierwszy raz z czymś takim się spotykam.
A Ty pod swoim postem podpisałeś się jako Jan Kowalski?
Pozdrawiam i życzę opamiętania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję już spuścić zasłonę milczenia w tym temacie...
a na koniec ładnie by było, gdyby osoba pisząca w imieniu firmy S4Home przeprosiła Kolegę f1angel za insynuacje!

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

A TERAZ WRÓĆMY DO MERITUM: czyli z powrotem do pierwszych 14 wpisów tego wątku i poszukiwań Kolegi KrzysztofLC

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jeśli f1angel poczuł sie urażony bardzo go przepraszam.
Absolutnie nie insynuowałem nic pod konkretnym adresem. Zaznaczyłem że wiem że tego typu zdarzenia mają miejsce to wszystko.

Nikogo nie wskazywałem.

Może ustalmy faktycznie początek tego co zaczął autor. Najlepiej jeśli on sam określił by i odsłuchał moje propozycje. I wtedy było by jasne ze myliliśmy się lub jednak nie były to takie złe propozycje.

f1angel skupię się zatem na postach z których byłeś bardziej zadowolony. Nie podejrzewam Cie o nic i jeśli tak odebrałeś to ponownie przepraszam.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...