Skocz do zawartości

Wybór amplitunera ONKYO oraz kolumn


Marco8888

Recommended Posts

Witam,

Potrzebuję pomocy przy wyborze amplitunera oraz kolumn podłogowych.
Sprzęt ma nagłaśniać około 20m2. Pod uwagę biorę takie modele amplitunera:
Onkyo TX-NR535; 545; 636.

Myślę o głośnikach Klipsch R-28F.

Amplituner ma współpracować z TV 55" zależy mi na skalowaniu obrazu do 4K.

Jeżeli chodzi o audio zależy mi na "potężnym, głębokim" basie w miarę możliwości bez używania soobwofera.
W przyszłości zestaw rozbuduje o głośnik centralny oraz głośniki tylne do kina domowego.
Mój budżet to około 5 tys na amplituner i głośniki podogowe.

Proszę o pomoc w wyborze amplitunera i kolumn może ma ktoś wyżej wymienione modele i może coś powiedzieć.

może inne propozycje icon_smile.gif

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli zależy Ci na skalerze obrazu to tylko model 636 seria 5 nie ma takich funkcji.
Czy będziesz na tym słuchał także muzyki? Jeśli tak to jakiej?
Jako aletarnatywę mogą być Yamaha 677/679 oraz Denon X2200. Biorąc pod uwagę ceny obecnie dobrym wyborem jest Yamaha 677 i Onkyo 636.

Do Klipschów dobrze się zgrywają oba te amplitunery.

W razie pytań lub wycen zapraszam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,
więc jeżeli model z serii 5 nie ma skalera obrazu do 4k to odpada icon_smile.gif

Jeżeli chodzi o amplituner to skłaniałbym się obecnie do modelu 636 lub 646.

Jeżeli chodzi o muzykę to jak najbardziej będę jej słuchał w 70%, 30% to Filmy+XBox.
Rodzaj: POP, Dance, Techno, w wolnej chwili relax przy koncercie Stinga....

Zestaw ma nagłośnić pokój 20m, zastanawiam się cały czas czy wystarczą Klipsch R-26F i dokupić głośnik centralny i tylne.
czy na razie wybrać R-28F a później dokupić resztę. Nie chciałbym żałować że można było dołożyć.
Na pewno nie będę dokupował subwoofera, a jednocześnie chciałbym z kolumn wyciągnąć głęboki "mięsisty"bas w miarę możliwości.

A czy do kolumn Klipsch R26F amplituner 636 lub 646 nie będzie za mocny ?

Mam wiele wątpliwości, jest to mój pierwszy taki zakup, do tej pory miałem zestaw LG 5.1 z marketu za 1200 zł.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli masz wątpliwości pytaj. Od tego jest forum. Co do 20metrów obawiał bym się żę kolumny Klipsch R28F mogą być nieco za duże. Weź pod uwagę ich gabaryty. To na prawdę spore paczki. Wymiary to 107x24x40 cm. Rozumiem Twoje obawy o za niski bas jednak myślę że mniejsze R26F były by wystarczające.

O moc amplitunera się nie obawiał. Nie ma obecnie za mocnych amplitunerów w stosunku do kolumn. Prędzej w drugą stronę.
Przeskok z systemu LG będzie olbrzymi.

W razie pytań pisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o same wymiary to się nie obawiam.
Bardziej myślę w kfestii czy nie rozczaruję sie R26F, a przypomnę, że chciałbym uzyskać niski bass bez subwoofera.
(w miarę możliwości jakie dają głośniki podłogowe)

W pokoju ma być tylko sprzęt audio TV 55'' i wygodna kanapa icon_smile.gif

A jeszcze mam pytanie do samego amplitunera, czy jest duża różnica między modelem TX-NR636 i 646 ??
Jeżeli chodzi o skalowanie obrazu do 4K i audio ?


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...