Skocz do zawartości

Jakie kolumny podłogowe do wzmacniacza Hegel H-80 do pokoju 20m^2?


keith

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Bardzo dobre kolumny ale...
Jedna sprawa, że są to kolumny z bocznymi głośnikami niskotonowymi. minimum 1 metr odsunięcia od bocznych ścian. Od tylnej tez chyba nie mniej.

A co do amplifikacji, to najlepiej grają z dobrymi wzmacniaczami lampowymi ewentualnie z ocieplonymi miękkimi tranzystorami.
Czyli jekieś w klasie A albo wzmacniacze McIntosh.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odległością od ścian bocznych chyba nie będzie problemu. Co do komponowania ich z wzmacniaczami to już kwestia tego co kto lubi. Podejrzewam że z amplifikacjami jakie uważasz za dobre dla niego sam byłbyś usatysfakcjonowany MrocznyAniele icon_smile.gif , ale kolega który che je nabyć już chyba niekoniecznie. Trzeba by się przekonać czy wzmacniacz podoła tym kolumnom w takiej przestrzeni. Może być różnie. Podejrzewam że Virgo lepiej by się poczuły w większej przestrzeni. Na takiej powierzchni mogą jednak nabrać cieplejszego brzmienia co może im pomóc. No i tak sobie dywaguję. Najlepiej było by to sprawdzić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość ma znaczenie, lecz ważne jest też jak głośno chcesz grać i co potrafi wzmacniacz. Akurat Digitalki miałem, na 17 m i nie stwierdziłem objawów typu kompresja, nadmiar niskich tonów czy zaburzenie przestrzeni. To akurat dzięki możliwościom kontrolera i cyfrowej korekcji. Myślę, że dlatego można je wstawić do mniejszych pomieszczeń. Natomiast w drugą stronę - hulaj dusza icon_biggrin.gif . Tu trzeba tylko mieć wzmacniacz o odpowiednio dużej mocy i rezerwie prądowej, bo Digitalki mają dość niską skuteczność 86,5 dB.

O ile kolumny ze słabszym wzmacniaczem sprawdzą się w mniejszym pomieszczeniu, to w dużym salonie może im zabraknąć "pary"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ktoś wspomniał o kolumnach Audio Physic, ja ze swojej strony mogę polecić model Step 25 (podstawkowe). Słuchałem ich w różnych konfiguracjach i w każdej wypadły dobrze lub bardzo dobrze (mają potencjał). Według mnie z tych konfiguracji które słuchałem najładniej zagrały ze wzmacniaczem Vincent SV-234 i BC Acoustique EX-332D.
Słuchałem też Hegla H80 z kolumnami Pmc TB2i i ATC SCM7 i z tych dwóch wybrał bym ATC, będzie na pewno duża rozdzielczość, zaprezentują ładną scenę i zachowają równowagę tonalną, ale zagrają bez specjalnego rozmachu (być może kwestia za słabej mocy wzmacniacza, konstrukcja kolumn zamknięta), więc nie wiem czy przypadły by Ci do gustu.
Audio Physic Step 25 to według mnie bardzo dobre kolumny, choć małe podstawkowe, to dźwięk jest wielki icon_lol.gif

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej-poczytałem o AP Step25 i opinie o nich są bardzo dobre,tylko słabiej trochę z basem.
Chociaż bas dla mnie to nie priorytet,obawiam się ze będzie za słaby(postaram się ich posłuchać).
Szukam jednak kolumn przyszłościowych,być może kiedyś wymięnie H80 na mocniejszy wzmacniacz.
Dlatego pytałem o AP Sitara 25plus.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł - i cena (poza tym kupujesz w salonie używany sprzęt, więc jest bardzo duża szansa na pewny zakup).
Oczywiście pod warunkiem, że nie przeszkadza Ci czarny kolor Delfinów...
Dostaniesz to, czego oczekujesz - a dodatkowo jeszcze świetny bas.

Zauważ, że wyższe modele Chario nie pojawiają się zbyt często z drugiej ręki - to też o czymś świadczy icon_razz.gif
A Ty kupujesz prawie nowe kolumny z kompletem papierów i kartonów za 2/3 ceny .

Pozdrawiam
PS. Są dostępne polskie testy tych Chario - bez problemu znajdziesz je w necie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keith, RoRo ma rację, to kolumny o bardzo dużym potencjale, który można wykorzystać odpowiednio dobierając pozostałe elementy toru audio. Wydaje mi się, że z Hegel H80 powinny się ładnie sparować; sam mam zakusy na odsłuch tego zestawienia z racji tego, że posiadam ww. kolumny a szukam godnego do nich kompana w postaci wzmacniacza.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wszystko zależy od pozostałych elementów toru audio, jednakże kolumny te potrafią zagrać z bardzo dużym rozmachem, potężnym dźwiękiem zwłaszcza z dobrym wzmacniaczem lampowym (na lampach mocy KT88, moich ulubionych) np. Cayin A-55TP, LA Audio A-60, Xindak MS-9, wtedy grają świetnie, tj. prezentują bardzo dużą i czytelną scenę, świetną dynamikę i rozdzielczość. Bas jest sprężysty i potrafi być naprawdę mocny i mięsisty, ale to zależy miedzy innymi od doboru okablowania.

Z moim Marantz-em też grają bardzo dobrze zwłaszcza po zmianie IC na Chord Signature Plus. Dźwięk z tym kablem jest otwarty, górne rejestry bardzo rozdzielcze a średnica niezwykle naturalna.

Z racji niezbyt dużego pomieszczenia w jakim stoi mój sprzęt audio (16 m²) jestem fanem kolumn podstawkowych, i szczerze powiedziawszy w tym przedziale cenowym a nawet nieco większym, ciężko jest znaleźć kolumny tego typu, które byłyby równie dobre co Chario Constellation Delphinus, ale to moje subiektywne zdanie icon_biggrin.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w moim przypadku jest kłopot z ustawieniem AudioPhysic TempoVI (głośniki po bokach kolumn-większy odstęp po bokach)
może dobrym wyborem będą AudioPhysic Sitara25+. czy są podobnie rozdzielcze,podobna stereofonia,jaki bas?
Czy w ogóle są porównywalne do wybitnych (podobno) pod tym względem AP T6.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj postawić je dalej od ścian. Dla tych kolumn naturalne jest ich położenie kiedy są w 1/3 głębokości od tylnej ściany. Wtedy gdy ustawi się je w trójkąt równoboczny z głową, odległość od ścian bocznych powinna być wystarczająca. Cały czas mówimy o ustawieniu wzdłuż dłuższej ściany. Może to się dla niektórych wydawać dziwne . One są przewidziane do ustawienia prawie na środku pokoju. icon_smile.gif Wtedy grają najlepiej. Wciskanie ich w rogi jest sporym błędem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Może spróbuj postawić je dalej od ścian. Dla tych kolumn naturalne jest ich położenie kiedy są w 1/3 głębokości od tylnej ściany. Wtedy gdy ustawi się je w trójkąt równoboczny z głową, odległość od ścian bocznych powinna być wystarczająca. Cały czas mówimy o ustawieniu wzdłuż dłuższej ściany. Może to się dla niektórych wydawać dziwne . One są przewidziane do ustawienia prawie na środku pokoju. icon_smile.gif Wtedy grają najlepiej. Wciskanie ich w rogi jest sporym błędem.


Panowie jestem dalej za granicami (zarabiam na kolumny hehehe).
Znalazłem niedaleko mnie (jakieś 100km,mogę pojechać np. w sobotę i posłuchać)
Audio Physic Tempo 2- 500 euro
Audio Physic Tempo 3- 900 euro
Jaka to cena,czy jest to okazja?
Jak ze sceną,rozdzielczością,stereofonią ?
Mogę pojechać i odsłuchać tylko jednych w sobotę-kwestia czasu
Które lepiej mogą dla mnie zagrać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stereofonia, scena, rozdzielczość według mnie super w tej cenie. Niskie tony jak na wielkość konstrukcji schodzą dość głęboko, ale są bardziej szybkie, energetyczne, niż duże napompowane. Średnica jest dość naturalna i może nie schowana, ale jak dla mnie trochę za chłodna, za mało soczysta. Wysokie dość mocno podane, dźwięczne, choć z dobrym, nieagresywnym na górze wzmacniaczem (np. Hegel, Densen - starsze modele, Musical Fidelity, czy jakiś np. w klasie A, albo z dobrą lampą.) będzie bardzo dobrze.
Na pewno kolumn warto posłuchać, bo są jednymi z ciekawiej grających w tym segmencie.
Co do soczystości średnicy, to ja jestem rozpieszczony przez moje SF Electa Amator 1. I przy nich prawie każde kolumny jawią mi się jako niedobarwione, mało soczyste czy wręcz suche. A może tak rozejrzałbyś się za nimi? Wiem, to kolumny standowe, ale u mnie w 21 metrach nie narzekam na deficyt niskich tonów.
Ja bym się jeszcze rozglądał za okazją w stylu podłogowych kolumn Xavian a także ProAc i jeśli masz możliwość posłuchaj Sonus Faber Venere 2.5
W Polsce można kupić nowe już za 8500 zł. Taka obniżka. Pierwotnie kosztowały ponad 12 kzł.
http://www.rtvmax.pl/Sklep/Venere-2-5-,2,0,817,5439.htm
Noo, można by tu jeszcze polecić kolumny Thiel, starsze modele. Bardzo je lubię, ale one lubią pooddychać i żadne tam wciśnięcie w kąty pomieszczenie nie wchodzi w grę. Ponadto lubią zassać sporo prądu. Nie chodzi tu nawet o jakiś super mocny, ale bardziej o mocno wydajny prądowo wzmacniacz (z rozbudowanym zasilaczem).
Co do tego, jakby kolumny musiały stać jednak bliżej ścian, możesz się zastanowić nad takimi z obudową zamkniętą, jak Opera Seconda.
http://hifi.kielce.com/index.php?page=shop...1&Itemid=55 (oświadczam, że nie mam nic wspólnego ze sprzedającym)
A tu masz test, poczytaj http://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-g...2-opera-seconda

I ciągle twierdzę, że kolumny typu Canton czy Infinity, na które zwróciłeś uwagę mogą być za duże do Twojego pokoju, mogą przytłoczyć Cię dźwiękiem. Ale oczywiście trzeba by sprawdzić w Twoim pokoju.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam-spytam jak laik.
Jaki wpływ na wzmacniacz lub na wysterowanie kolumn ma impedancja znamionowa?
W niektórych kolumnach jest np.4omy a w innych 8omów.Czy polecany jest inny wzmacniacz do jednych i drugich?(o większej mocy)?
Proszę o wytłumaczenie prostym językiem, nie technicznym.
Dziękuję i pozdrawiam.


Tak,tak chodziło o Tempo 2 i 3 (moja pomyłka,nie Virgo)
To które Twoim zdaniem lepsze Tempo2 -500euro czy Tempo3-900euro (korzystniej,cena do jakości)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...