Skocz do zawartości

Jakie kolumny podłogowe do wzmacniacza Hegel H-80 do pokoju 20m^2?


keith

Recommended Posts

Tempi II o ile dobrze pamiętam są jednak trochę ocieplone. I mają 8 omową impedancję, czyli powinny być łatwiejsze do wysterowania.
Trójki mają chłodniejszy charakter ale są bardziej dosłowne, mniej "romantyczne". Kwestia gustu.
Ceny chyba dobre, dawno się tym nie interesowałem" sprawdź jeszcze w darmowym Archiwum Allegro.
Jakby nie było, lepszych nowych kolumn na pewno za takie pieniądze a nawet sporo większe nie kupisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dziękuję f1angel.Postaram się w sobotę pojechać i posłuchać Tempo 2 lub 3.Muszę najpierw się umówić z właścicielami.
Znalazłem też Tempo 6- 1500euro oraz Sonus Faber Venere 2.5 -1900euro (nowe) o których też pisaliśmy.
No i jeszcze te które chyba masz Ty, SF Electra Amator-1300euro.
Czy warto dopłacać do Tempo 6 ? lub SF Venere 2.5 ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te tempo VI w tej cenie są nowe, czy używane? Jeśli używane, to na Allegro są taniej.
Zamiast AP Tempo III i SF Venere ja bym wolał takie Thiele.
http://allegro.pl/thiel-cs-1-6-cherry-outr...5784451831.html
Te w niewielkim pomieszczeniu jak Twoje powinny dobrze zagrać. I wzmacniacza nie potrzeba nie wiadomo jakiego.
Oczywiście dopłaciłbym te 900 zł za outriggery.

I pojawiły się świetne kolumny RLS Triton III. Nie będę ukrywał, że jestem wielkim zwolennikiem konstrukcji pana Rokoszewskiego.
W wielu aspektach jego kolumny zostawiają daleko w tyle większość zagranicznej konkurencji w podobnej cenie.
http://allegro.pl/rls-triton-iii-dealer-sk...5784240191.html
Oprócz genialnego zszycia podzakresów i pięknych barw, kolumny RLS słyną z niesamowitych, jakby nie pasujących do gabarytów i wielkości skrzynek niskich tonów. Aż czasem nie chce się wierzyć.

No i muszę Ci pokazać jeszcze jedne rewelacyjne kolumny. http://allegro.pl/vandersteen-1ci-rozliczy...5790252697.html
Są trochę nietypowe konstrukcyjnie, ale dźwięk rekompensuje wszystko.

I są Xaviany. Pewnie wolałbym używane Giulietta albo lepiej Giulia, ale te też są świetne. http://allegro.pl/vandersteen-1ci-rozliczy...5790252697.html

Oj miałbym kłopot, gdybym musiał wybrać któreś, a nie wolno by mi było kupić Sonus Faber serblinowskich.
Dużo, dużo świetnych kolumn w tym przedziale cenowym.

A SF Electa Amator 1 widzisz za 1300 euro? Daj link, bo to coś za dobra cena jak na te kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O RLS Triton za dużo nie mogę znaleźć w necie (chodzi o opinie ludzi którzy je mają) a i o przesłuchanie ich też trudno (Warszawa).
o Xavianach poczytałem dużo i o przesłuchanie dla mnie łatwiej,ale jak chyba czytałeś ,90% muzyki której słucham to rock
i ważna jest też bardzo dynamika-a z tego co czytałem Xaviany grają pięknie i kulturalni (nie wiem czy nie za kulturalnie).
Nie lekceważę żadnej propozycji-każdej przyglądam się z zainteresowaniem i uwagą (zdaję sobie sprawę że poświęcacie swój czas )
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Ja, ze swojej strony proponowałbym posłuchać również Dynaudio (najlepiej Focusy 260, ewentualnie podstawkowe 160).
Venere 2.5 grały bardzo fajnie, ale były poza moim budżetem, dlatego koniec końców wziąłem SF Toy Tower).
Kappy grają super, ale nie wiem czy nie są za duże do 20 m2.( u kolegi grają na ponad 40m2)
I na koniec, ja w tej chwili nie zamieniłbym lampy icon_wink.gif na tranzystor.
Pozdrawiam
Rafał
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, że takie kolumny w 8 przypadkach na 10 będą za duże do tego pomieszczenia.

A tak z ciekawości, to jaki masz wzmacniacz, źródło, okablowanie? Chętnie zobaczyłbym zdjęcia zestawu i pokoju odsłuchowego
wraz z opisem w tym wątku. http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...0&start=900
I myślę, że nie tylko ja. Tam można by zamienić jeszcze parę zdań na temat Twojego systemu. By tu nie robić off topu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Infinity Kappa7.2 i te kolumny powinny stać w pokoju o powierzchni co najmniej 24 m2.
Grały u mnie na 12 m2 i w pokoju o pow. 24 m2. To są kolumny potrzebujące miejsca i przestrzeni w której mogą poprawnie zagrać. W za małych pomieszczeniach się duszą.
Ale często trzeba się przekonać samemu ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi i zainteresowanie tematem.
Tez czytałem ze Infinity potrzebują dużo prestrzeni i większego pomieszczenia.
rafdob-czy możesz napisać o różnicach miedzy Venere 2.5 a Toy Tower ?
Czy 2-3 razy więcej(cena ) jest adekwatne do jakości,stereofoni,przestrzeni.
Używane Toy Tower widziałem za 600euro,Venere2.5 poekspozycyjne 1900euro. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

W momencie odsłuchu, nie było przepaści między nimi, niemniej jednak grałem wtedy na Advance Acoustic MAX 450, nie wiem jak wypadłoby porównanie teraz z Prima Luną? Pamiętam, że dopiero Cremona M zrobiła na mnie ogromne wrażenie, ale to około 30000 zł więc raczej sfera marzeń. (przynajmniej dla mnie). (cena 600 euro jest bardzo przyzwoita, jeśli są w dobrym stanie i jeśli to Toy Tower a nie tylko Toy)
Powracając do Toy Tower, według mnie i nie tylko, to całkiem fajne kolumny do nie za dużych pomieszczeń. (u mnie to niecałe 19 m2).

Jeszcze raz pozdrawiam i życzę trafnego wyboru
Rafał Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...czy możesz napisać o różnicach miedzy Venere 2.5 a Toy Tower ?
Czy 2-3 razy więcej(cena ) jest adekwatne do jakości,stereofoni,przestrzeni.
Używane Toy Tower widziałem za 600euro,Venere2.5 poekspozycyjne 1900euro.

Toy Tower za 600euro to bardzo dobra propozycja (trudno je znaleźć jako używane w cenie poniżej 4 tysięcy zł).
Przedmówca już wspominał, że nie są złe i nadają się na powierzchnie do 20metrów kwadratowych.
Ja bym trochę rozszerzył tę granicę powierzchni - to w końcu podłogówka (choć niewielka) i mimo wszystko ma pewne rezerwy.

Zauważ, że nowe TT kosztują w kraju między 7 a tysięcy.
Natomiast Venere 2.5 mają w tej chwili duży rozrzut: już od 8,5 tys do 11 tys (wyżej też są wyceniane przez sprzedawców). Więc ich zakup za 1900euro (używane) to nie jest jakaś rewelacja - bo za tyle samo możesz kupić nowe w kraju.
http://allegro.pl/sonus-faber-venere-2-5-p...5802226957.html

Tym niemniej do wyższych i starszych kolumn Sonus Faber to trochę im brakuje. Najtańsze serie SF nie są traktowane jako "prawdziwe" SFy, a tylko jako przedsionek firmy.
W każdym razie Toy Tower za 600euro to jest okazja i jak najbardziej warto kupić i poznać styl grania SF. Oczywiście jeśli to jest zwykły model Toy (czyli podstawkowe), to nie warto ich kupować.

Pozdrawiam
PS. A co do dużych kolumn (Kappy czy Reinassance) na mniej niż 20metrach - to niektórzy nie narzekali (choćby ZukZukZuk). Ale rzeczywiście nie wszystkim to będzie pasować, a na 30 metrach zagrają lepiej icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...