Skocz do zawartości

Zamiana FineArts V3 na coś lepszego?


brownie

Recommended Posts

Witam Was ponownie. Zastanawiam się nad wymianą wzmacniacza. Do tej pory grał Grundig V3. Obecnie grają u mnie podłogowe kolumny Mission m73, z których brzmienia oraz niskich tonów jestem zadowolony. Kable to Alphard DaVinci Szczególna różnica w stosunku do poprzednich monitorków Dali 103 ukazuję się podczas wieczornego, cichego słuchania. Słuchając po cichu nadal słyszę, że jest to faktycznie dźwięk z zestawu stereo. Zastanawiam się nad wymianą wzmaka na coś innego, coś oczywiście odrobinę lepszego.

Jak zwykle dużo naczytałem ale głównie moją uwagę (budżet 600zł) przykuły dwa piece:

Denon PMA 860 i Yamaha AX-700. Oba posiadają wiele pozytywnych opinii, jedynie czego im brak to pilota, który chociaż do głośniej/ciszej by się przydał.

To nie jest tak, że ten zestaw mi się znudził czy też mi dźwięk nie odpowiada, nie. Ale chciałbym polepszyć jakość dźwięku, więcej szczegółów, lepsza stereofonia, jaśniejsza góra, niższy dół... Wiele użytkowników opisywało że PMA 860 ma rewelacyjne niskie tony.

Co o tym myślicie? Macie może coś do zaproponowania?

Z góry dzięki icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też już kiedyś zanosiłem się z zamiarem wymiany wzmacniacza ale mi odradzono, jednak teraz zacząłem czytać i tak pomyślałem, że może warto by iść co prawda małymi krokami ale piąć się w górę z jakością. Pewnie przez najbliższe kilka lat ( o ile w ogóle kiedyś) nie będę w stanie wydać na wzmacniacz 2 czy 3 tysiące, zdecydowanie łatwiej jest powoli inwestować w sprzęt i małymi krokami kupować coś lepszego.
Ale dzięki za odpowiedź icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaśniejsze wysokie tony czy niższy dół nie są wyznacznikami jakości. Chyba, że na tym Ci zależy?
Ale możesz taką zamianą pogorszyć inne aspekty brzmienia. Na przykład barwę czy wypełnienie średnicy z czego wzmacniacze Yamaha czy Denon specjalnie nie słyną. Fine Arts V 3 mimo niskiej ceny jest ogólnie bardzo dobrze grającym
Moim zdaniem najefektywniejszą zmianą na plus będzie wymiana kolumn. Ale też możesz zmienić wzmacniacz. Tylko musiałbyś mieć na niego pewnie ok. 1200 - 1500 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra decyzja. Nie ma co robić kroku w bok, tylko trzeba dążyć do rzeczywistej poprawy jakości dźwięku.
A tę Ci da wzmacniacz realnie lepszy, choć niestety będzie droższy.
Z drugiej strony niedrogi wzmacniacz FA V 3 jest na tyle dobry, że pewnie więcej co do jakości dźwięku zdziałasz wymieniając kolumny
na lepsze. Co nie znaczy, że jeśli wymienisz wzmacniacz na lepszy, nie zauważysz poprawy jakości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...