Skocz do zawartości

Czy głośniki muszą stać pionowo


gonti007

Recommended Posts

Witam,

kupiłem sobie Microlab Solo 7c.
Grają całkiem fajnie jak na moje potrzeby, a najlepiej wtedy kiedy są trochę wyżej niż na podłodze. Czyli gdy górny głośniczek jest na wysokości uszu... tak jak chyba zresztą modelowo powinno być icon_wink.gif

albo... gdy podłożę książki pod nie w ten sposób, że stoją pochyło. Wtedy dźwięk leci bardziej do moich uszu, tak jakby były one wyżej. Niestety nie mam żadnych stojaczków, co najwyżej krzesła z których łatwo głośniki mogą łatwo spaść.

Czy to jest zdrowe dla głośników, gdy są tak pochyło?

To byłoby rozwiązanie tymczasowe, póki sobie nie kupię jakichś sensownych stojaków, czyli miesiąc - 2 miesiące. Chyba że powiecie mi że to jest spoko dla głośników, to może nie będę się bawił w stojaki, bo też nie mam na nie zbytnio miejsca w pokoju (pokój nie jest co prawda strasznie mały, ale muzyka w moim życiu nie zajmuje aż tak ważnego miejsca, jak dla wielu z Was, tak więc nie chciałbym żeby głośniki ze stojakami były na 1/5 pokoju - wystarczy że same głośniki są duże).

Przy okazji - czy te głośniki się jakoś "dotrą"? Tak jak jest z samochodem? Trzeba je w miarę oszczędzać na początku?

Załączam na wszelki wypadek zdjęcie tego jak stoi głośnik.

DSC01446.jpg



Dzięki za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam polecam ci dozbierać do podstawek chociaż za 200zł dosyć solidnych, taki już jest urok sprzętu kupiłeś głośniki które nie powinny stać na podłodze to nie kolumny podłogowe
głośniczek wysoko-tonowy powinien być na wysokości uszu, jaką masz wielkość pokoju -rozmiary ?
dlaczego nie kupiłeś tańszych a bardzo dobrych Edifierów R1600t3 ? lepiej grają gdy masz słabe warunki lub mały pokój.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kupowałem przez internet i nie dopatrzyłem że są takie wielkie icon_smile.gif na zdjęciach powinni umieszczać coś dla skali icon_wink.gif

Mój pokój to jakieś 13 m kw. Na podłodze na płasko to fatalnie grają, najlepiej to rzeczywiście na stołkach.

Zastanawiam się nad umieszczeniem ich na różnej wysokości, bo tak by mi pasowało ze względu na umeblowanie. Tzn. w jednym wysokotonowy głośnik na wysokości uszu a drugi jeszcze o 20-30cm wyżej. Praktykuje się takie coś?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...