Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze stereo do 1500 zł


ozor

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów.
Chciałbym kupić zestaw stereo na początek do małego pokoju 2,5 szer na 3,2 dł. Na początek sam wzmacniacz ewentualnie amplituner stereo i kolumny całość podłączona będzie na początek do komputera poźniej może przez DAC.
Budżet nie jest wysoki załóżmy do 1000-1500 zł na sprzęt używany.
Poźniej ciekawszy zestaw chciałbym zrobić jako drugi w pokoju 30m2 ale to później icon_smile.gif
Muzykę lubię różną od rocka przez blues po elektroniczną. Nie ma potrzeby na silny bass i nie lubię podbijanych skrajnych tonów.
Myslałem już nawet o zestawie yamahy pianocraft E-600 ale nie mogę jakoś się zdecydować.
Czytam już wiele opinii i już sam nie wiem co byłoby dobre a nie chciałbym kupić czegoś z czym będę się męczył tak jak to jest z moim obecnym amplitunerem sony icon_smile.gif
Proszę o jakieś sugestie.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jeśli nie przeszkadza Ci opinia forumowicza, który słyszy wpływ bezpieczników na brzmienie, bo może wolałbyś rady człowieka, dla którego wszystkie wzmacniacze grają jednakowo, to nie czytaj dalej.
Oczywiście pewnie nie zrozumiałem, co napisałeś, bo podobno mam kłopoty ze zrozumieniem tekstu pisanego. Ale wydaje mi się, że jeśli ktoś w miarę przejrzyście napisze (i nie robi rażących błędów gramatycznych czy stylistycznych), to dam radę icon_wink.gif

Pokój 8 m2 to małe pomieszczenie. Tu polecałbym zdecydowanie monitory, czyli kolumny standowe. Jak sama nazwa wskazuje powinny grać na specjalnych, solidnych podstawach, czyli standach (od 200 zł za używane i 400 za nowe).
Ostatecznie (tymczasowo) mogą stanąć na wysokiej komodzie, byle szeroko były rozstawione. Albo na taboretach.
Najważniejsze by nie stały zbyt blisko ścian tylnej i bocznych, bo wówczas nie zagrają dobrze a na pewno nie nie neutralnie.

Monitory napędziłbym wzmacniaczem stereo o ile nie potrzebny Ci tuner, szczególnie w jednej obudowie ze wzmacniaczem.
Wzmacniaczy jest większy wybór i na ogół w podobnej cenie lepiej grają niż amplitunery. Tuner możesz dokupić osobno za grosze.

Yamaha PianoCraft gra dość fajnie. Ale na ogół lepiej kupić część elektroniczną (amplituner i CD) a kolumny dobrać inne. Jakieś monitory firmy specjalizującej się w produkcji kolumn głośnikowych.

Nie wiem, czy z Twojego opisu dobrze odczytuję, że wolisz dźwięk łagodniejszy, niekonturowy, soczysty, ocieplony, A nie jesteś raczej zwolennikiem ostrego, rozjaśnionego, twardego.

I na koniec. Myśląc o niskich tonach piszemy bas, przez jedno "s". Bass, to co innego, sprawdź w Wikipedii.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby na chwilę obecną na tuner więc wzmacniacz jak najbardziej ok. W pokoju stoi tylko biurko, fotel i duży kwiat w narożniku icon_smile.gif będzie jeszcze kanapa 2 osobowa więc da się ustawić monitory w dowolnym miejscu. Już szukałem wstępnie monitorów tylko co znalazłem to później jak szukałem opinii to coś zawsze ktoś napisał co mnie zniechęciło od zakupu. A jakie monitory można wziąć pod uwagę?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamacha pianocraft gra bardzo fajnie ale z większymi kolumnami bo o ile dobrze pamiętam to były w zestawie mniejsze i większe. Pomyśl też o takim zestawieniu Mission m32i + stendy lub m33i te same przetworniki tylko obudowa większa i kolumna wolno stojąca do tego wzmacniacz rotel, marantz, harman, denon + kabelki qed orginal. Miałem kino z denonem avr2805 + mission, później zamiast denona stanął marantz pm7003 i końcowo missiony zostały zamienione na akustyki hdm1. Więc nie piszę głupot tylko moje spostrzeżenia odnośnie sprzętu. Jak trafisz w dobrym stanie używki zmieścisz się w budżecie i będzie miał uśmiech od ucha do ucha. Miłego słuchania. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzp486
Chodzi o to, że kolega F1angel brał udział w ciut ostrzejszej wymianie zdań z parą innych użytkowników Forum (dyskusje w innych wątkach na temat słyszenia/niesłyszenia różnic w kablach połączeniowych, bezpiecznikach a nawet w różnych wzmacniaczach), to po prostu taka (auto)ironiczna uwaga człowieka z poczuciem humoru. icon_mrgreen.gif

Nie przejmuj się tym, bo reszta Jego wypowiedzi była już na poważnie. No i F1angel raczej nie ma problemów z czytaniem ze zrozumieniem icon_biggrin.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał RoRo icon_biggrin.gif

Zgadzam się z opinią kolego Blockers203. Kolumny Mission (te właśnie konkretne modele) powinny się dobrze wpisać w Twoje potrzeby.
Ja dodałbym od siebie Tannoy M2 lub M3. Choć te polecałbym bardziej połączyć z jakimś dostępnym dla Ciebie modelem wzmacniacza Rotel.
Bardzo dobrze razem grają.
No, gdyby Ci się udało niedrogo dostać jakieś kolumny Chario albo Castle Acoustic byłoby super.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś w necie wzmacniacz Rotel RA-01 - mam nadzieje że to dobry wybór cena 650 zł
Jutro jadę zobaczyć może kupić kolumny Tannoy M3 w cenie 900 może 850 zł - tj adekwatna cena do wartości tego sprzętu czy gość przesadził jak myślicie? Kolumienki niby są w bardzo dogrym stanie ale mają już z 10 lat. Szukałem te Missony ale nigdzie nie moge ich znaleźć
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pokoju 8m2 spokojnie wystarczyłyby takie kolumny:
http://q21.pl/monitor-audio-bx1.html
http://q21.pl/indiana-line-nota-250.html
http://q21.pl/pylon-audio-pearl-monitor.html
http://q21.pl/jbl-es20.html (jeśli kopniak basowy jest ważniejszy od reszty)

Oczywiście każda gra inaczej, także odsłuch osobisty mile widziany przed kupnem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Udało mi się kupić wzmacniacz Rotel RA-01 i kolumny Tannoy M3 tak jak polecał f1angel i jestem bardzo zadowolony icon_smile.gif dzięki za radę. Na chwilę obecną jest to wpięte w zwykła kartę dźwiękową w PC wiem że trzeba cos z tym zrobić i pomyślałem o jakimś DAC. Jakiego DAC byście polecali do takiego zestawu i jakie przewody głośnikowe?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable po 2,5 metra wystarczą. Z DAC nie orientowałem sie jeszcze ale chciałbym zeby cenowo pasował do tego zestawu bo bez sensu np kupować DAC za np. 1000 zł jak zestaw jest za 1500. Porty wystarczy 1 usb bo będzie wpięty w to tylko komputer i jack do kabla od wzmacniacza Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej kwocie to np. FiiO E 10 Olympus. Dość fajny, z ciepłym dźwiękiem. Sporo wyjść i osobna regulacja głośności dla wyjścia słuchawkowego.
Jeśli jednak masz możliwość zwiększenia kwoty, to namawiałbym na Audioquest Dragonfly: v. 2:
LINK

Zwłaszcza, że jak piszesz, potrzebujesz tylko USB z jednej i jacka z drugiej strony. Sam DAC wygląda jak niezbyt duży pendrive, choć jest wyraźnie cięższy. W tej chwil widzę, że jakaś miła obniżka cenowa na Audioquesta nastąpiła, a pierwsza wersja kosztowała bodaj 1400 zł.
Ja przez jakiś czas grałem na Olympusie, ale przesiadłem się właśnie na Audioquesta. Na moje ucho jest bardzo muzykalny, przyjemny w słuchaniu, chociaż dźwięk jest stosunkowo szczupły. Bardzo dobrze lokuje źródła pozorne. Musiałem mu dać tylko trochę czasu na rozegranie, bo na początku miałem wrażenie, że jest mało niskich tonów.
Oczywiście, zawsze najlepiej posłuchać, ale z DAC-ami bywa różnie z dostępnością w sklepach etc.
Można też, rzecz jasna polować na używane w dobrych cenach, ale tutaj rynek jest znacznie mniejszy niż w przypadku kolumn, wzmacniaczy, czy odtwarzaczy CD.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...